Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie w okolicach kości guzicznej


Gość benqx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiłem na to forum , ponieważ mówiąc szczerze jestem już lekko zdesperowany, wiem iż chyba czas udać się do lekarza ALE* O co się rozchodzi? może najpierw takie foto, by wizualnie zoobrazowac o jakich okolicach mowa - może ja to źle nazwałem pisząc *kość guziczna* [img]http://img517.imageshack.us/img517/4124/3948miesnie2he6.jpg[/img] Więc od około kwietnia (tak jest to prawie lub ponad pół roku :| ) odczuwam w tych okolicach dziwne zgrubienie, małe górki które są wyczuwalne jak dotkne te okolice np. palcem. Początkowo napisałem do mojego znajomego, studenta na AM. Zapytał się czy np. nie siedze dosc długo np. przy komputerze, a tym bardziej czy nie siedzę w jakis dziwnych pozycjach (np. nogi na biurku itd) Odopowiedziałem, ze zdarzało mi sie to ostatnimi czasy (mowa o okresie kwiecien 2008) bo akurat byłem wtrakcie pisania pracy dyplomowej i czesto na dosc twardym krzesle siedzialem i zmienialem pozycje. W tym czasie nie zaliczyłem zadnego upadku, kopniecie, uderzenia w te okolice. Zalecił mi on zmiane siedziska, na inne - bardziej miekkie, no i siedzenie w NORMALNEj pozycji, tak uczyniłem i faktycznie jakby troche przeszło, po paru tygodniach znowu mocniej odczuwalne było to zgrubienie, razem z nim doskwiera mi mocno dyskomofortujący mnie *ból* , np. jak siedze, czy nawet jak stoję lub chodzę, po prostu *czuję to miejsce* mimo iz nie jest to jakis mocny bol, ktory np. uniemozliwa mi jakies czynnosci. W lato wiec to po prostu mówiąc wprost *olałem* mialem urlop na głowie itd. Po wakacjach minelo pare tygodni gdzie prawie,ze zapomnialem o tym (nie doskwieralo za mocno) , by ostatnio znowu sie nasilic, znowu czuje jakby 2 male zgrubienia, starałem sie je zaznaczyc na obrazku wyzej, w jakich sa one miejscach, to ktore jest troche wyzej, jest mocniej odczuwalne i tak jakby *tuz pod skora* to drugie troche nizej (niedaleko od szpary miedzyposladkowej/odbytu) i jakby jest troche *glebiej* MOZE TO byc takze tylko 1 zgrubienie, a po prostu mi sie *wydaje* iz sa one 2. Byłem oczywiscie jakos w maju - o ile dobrze pamietam u specjalisy, zupeelnie nie wiedzialem gdzie mam sie udac, posedłem do PRYWATNEGO ORTOPEDY, myslac i mowiac jemu ,ze *boli mnie kosc ogonowa* , na co on zweryfikował to mowiac iz to chodzi o kosc guziczną, popytal wlasnie o ewentualne upadki, uderzenia, miejsce siedzenia itd. zalecił kupic jakas miekka poduszke i na niej siedziec, nie zalecał natoomiasty zadnego badania, przeswietlenia , rtg. No i co ja mam zrobic, postanowiłem tutaj napisać, bo nawet nie wiem gdzie mam sie udac? znowu ortopeda? czy moze chirurg? jak chrirug to jaki? jest jakis specjalistyczny, ze sie tak wyraze *od tych okolic* - pytanie pewno troche glupie, ale prosze sie nie dziwic przez 21,5 roku swojego zycia byłem zdrowym chłopakiem ,zero jakichkolwiek problemow, a ostatnie pol roku to jakies czarne widmo : procz tego dziwnego bolu / zgrubienia, na dodatek czeka mnie na 90% wydluzanie wedzidełka, bo ostatnio cos nie teges z moim przyjacielem :| po prostu robi się nieciekawie. Jezeli to w czyms pomoze, trenuje 3-4 razy w tyg. na siłowni, i rowniez biore pod uwage iz ten uraz mogl sie ukształtować na podstawie np. duzych dzwiganych obciazen, w cwiczenaich szczegolnie obciazajacych rejony dolnej czesci kregolsupa (np. martwy ciag) , ale takie duze ciezary dzwigalem ponad rok temu, a ten bol mam od okolo pol roku ,wiec nie wiem czy to do konca *tego wina*. Poza tym odnosnie treningu siłowego mam z tym pare lat doswiadczen i stawiam zawsze na technike wykonywania cwiczeń, odpowiednia rozgrzewke itd itp. Co jeszcze ? ostatnio tak czytam czytam i sporo widze postow o torbieli włosowatej, ktora podobno to czesto wystepuje w tych okolicach, ALE u mnie nie ma zadnych oznak np. by zbierała sie tam ropa, rowniez nic ze tak powiem mi tam nie *wyciekalo* (ropa, krew ) lecz nie mgoe tego tez wykluczyc, bo po prostu nie wiem, czuje tylko ten dziwny bol , i ZGRUBIENIE/A jak prejade po tej okolicy palcem od dłoni. Gdzie sie udac ? Jakie ewentualnie zrobic badania (istnieje cos takiego jak rentgen kosci guzicznej? jak tak to czy jest sens to robić w mojej sytuacji?), by sie dowiedziec co to jest, lub by cos wykluczyc. Nie moge tak siedziec i czekac, bo juz wiem iz to samo nie zniknie, a nie chce by sie czasem pogorszyło :( *ALE właśnie nie wiem do jakiego? Proszę o pomoc, gdzie powininem się udać - chciałbym zaznaczyć iż będą to prywatne wizyty, bo do swojego rodzinnego lekarza mam obecnie kawał drogi i po prostu brak możliwości by do niego jechać, np. po jakies skierowanie, poza tym juz i tak za długo z tym zwklekam, wiec nie chce / nie mogę marnować czasu na czekanie w kolejkach itd. Proszę to zrozumieć. ps. jestem z okolic Łodzi, wiec jakby odpisywał ktos z tych rejonow, kto zna lekarzy /kliniki gdzie moge sie zglosic i gdzie zajmuja sie czyms takim prosze smialo pisac, ja naprawde jestem dosc zielony w tych sprawach dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img517.imageshack.us/img517/4124/3948miesnie2he6.jpg tutaj powyzszy link wystarczy skopiowac do przegladarki obrazuje on miejsca gdzie mam chyba juz obecnie 2 zgrubienia poszedlem dzis na RTG - bo z dnia na dzien jakby ostantio mnie pobolewa coraz mocniej (a wczesniej tak nie bylo, mimo ze trwa to juz od kwietnia chyba) mam 2 zdjecia (jedno w pozycji jak lezalem na plecach, drugie na prawym boku) niestety nie da rady ich sfotografowac bym mogl je tu pokazac mam tylko info jakie dostalem : http://img264.imageshack.us/img264/346/3333wyntu9.jpg jezdzenie po panstwowych lekarazach, z racji utrudnionego dojazdu itd potem branie skierowan, czekania na mozliwosc wizyty u specjalisty - NIE WIDZI mi sie to, tutaj rtg zrobione od reki (fakt 70zł) zdjecie po 2h dostepne, tearz chyba z zaleceniem udam sie do chirurga, dermatolog? hmm nie wiem dlaczego tak radzisz, nie widze z zewnatrz zadnych zmian na skorze itd, tylko cora jakby wieksze wyczuwalne zgrubienie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

mam 70lat i również zrobiły mi się podobne guzy, które nie mają nic wspólnego z odciskami,nie pracuję ciężko i nie wiem co to może być.Na obydwu dłoniach na przeciwko czwartego palca. Zgrubienia nie są bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×