Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne jądro, nieskuteczna kuracja antybiotykiem


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ok. dwa tygodnie temu poczułem dość silny ból prawego jądra, jądro bolało przy dotyku, itp. sądziłem, że może to dlatego, że wcześniej chodziłem w dość obcisłych spodniach które urażały mi jądra podczas chodzenia. udałem się z tym do lekarza pierwszego kontaktu, obejrzał, przepisał Nolicin i przeciwzapalny Bi-Profenid. gdy zacząłem stosować Nolicin ból praktycznie ustąpił i z dnia na dzień czułem się coraz lepiej, ale... no własnie. skończył się wczoraj i już dziś czuję nawrót choroby, jądro boli mnie tak jak przed rozpoczęciem kuracji. dodam jeszcze, że rozmiar jądra jest w normie (jest nieco większe niż lewe, ale zawsze było większe i nie zmieniło swojego rozmiaru), natomiast wyczuwam na nim jakieś zgrubiałe struktury - coś jakby twardy kanalik na jądrze przechodzący przez prawie całą wysokość jądra. ostatni objaw, który stwierdziłem, to takie wybrzuszenie nad tym jądrem w mosznie - jest miękkie i przy dotykaniu czuję jakby w środku był jakiś zwitek żył, czy coś takiego. jest też bolesne, chociaż właściwie to trudno mi jednoznacznie stwierdzić gdzie mieści się źródło bólu - wydaje mi sie, że na górze jądra lub właśnie w okolicach tego *zwitka*. ból promieniuje też w kierunku pachwiny/podbrzusza. zamierzam jak najszybciej wybrać się do urologa - mam skierowanie na ostry dyżur urologiczny. czy to znaczy, że mogę zgłosić się np. w niedziele o której porze zechcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można zgłosić się do szpitala. Trudno ocenić czy to co opisujesz jest najądrzem, czyli prawidłową strukturą. Na pewno ból sugeruje, że w obrębie jądra toczy się np. proces zapalny. Inną możliwościa jest obecność torbieli nasiennej lub żylaków powrózka nasiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. Gdy bol bedzie BARDZO ALE TO BARDZO MOCNY natychmiast nalezy sie zglosic na ostry dyzur w ciagu 12 godzin. Nawet o 2 w nocy. Jesli nie chcesz miec martwicy jadra co grozi jego usunieciem. Jesli wystepuja lekkie bole nie nalezy sie niczego obawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×