Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nie mogę zdjąć do końca skóry z napletka


Gość Dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako małe dziecko byłem obrzezany, od jakiegoś czasu (mam 18 lat) zastanawiałem się czy nie mam stulejki gdyż nikt mnie nie doinformował że należy zdejmować napletek z żołędzia (dowiedziałem się o tym z rok temu i cały czas miałem te wątpliwości) i okazała się że jednak nie mogę zdjąć do końca skóry z napletka. Poszedłem do urologa i dowiedziałem się że mam *częściową stulejkę* gdyż skóra schodzi do mniej więcej połowy. Lekarz powiedział że zabieg nie będzie konieczny i wystarczy jak będę używać maści (Betnovate N) przynajmniej raz dziennie no i jestem teraz po 3 miesiącach tej *kuracji* skóra schodzi (ciężko lecz nawilżenie pomaga i wtedy nie ma najmniejszych problemów). Miałem problem bo napletek był strasznie wrażliwy na dotyk szczególnie w górnej części ale można powiedzieć że już się zaaklimatyzował, jest jeszcze siny ale jestem dobrej myśli i mam nadzieje że z czasem to się zmieni chociaż może po prostu już taki jest (hehe) mam 1 wątpliwość tylko... gdy po zdjęciu skóry z napletka ten napletek troszkę uciska i nie schodzi wgle poniżej części napletka, można powiedzieć że *zszedł* i dalej ani rusz, a to dziwne bo powinno być tam więcej miejsca :) i moje pytanie brzmi tak: to się zmieni jeśli będę dalej kontynuował kuracje czy lepiej umówić się na konsultację ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam podobny problem i pytanie czy bez wcześniejszej konsultacji z urologiem mogę używać tej maści czy wizyta mimo wszystko będzie konieczna ? . bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi . z góry dziękuję i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×