Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pętle poprzecznicy rozdęte gazem


Gość włodzimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo skomplikowaną sprawę. Mam ponad 40 lat. Tydzień temu miałem ESWL rozbijanie kamienia w miedniczce nerki prawej - 2x2 cm kamień. Przebiegło bez powikłań, ale... Wieczorem miałem atak typowej kolki nerkowej i trafiłem w bólach do szpitala. Po krótkiej konsultacji i badaniu usg i rtg urolog zleciał iniekcję (Ketonal i coś rozkurczowo) - pomogło i do domu, ale po powrocie do domu bolał mnie brzuch, ale inaczej w lewym górnym kwadracie i nie tak, jak wcześniej. Nic nie jadłem i nie spałem dwie kolejne noce i znowu szpital, bo od 3 dni pojawiało się całkowite zatrzymanie gazów i stolca, brzuch był jak bęben, ból, jakby sztyletem ktoś mnie przebijał, jakbym czuł pięść w jelicie, nudności, ale bez wymiotów, burczenie w górnym lewym kwadracie, przelewanie. Zrobiono rtg na stojąco i wyszło: pętle poprzecznicy rozdęte gazem do 8 cm (JAKA JEST NORMA ANATOMICZNA POPRZECZNICY?), bez poziomów płynów i powietrza nad przeponą. Badało brzuch dwóch chirurgów (młodszy nie miał pojęcia co zrobić) i umiejętnie wmówili mi, szczególnie ten starszy lekarz, dość cyniczny, że no tak się zdarza zagazować, a i kamica robi swoje, boleć musi i.t.d., że przyjęliby mnie, gdyby potrzebna była operacja, a oni takiej potrzeby nie widzą, więc mam sobie pójść do rejonu po skierowanko na kolonoskopię planowo. Poszedłem już w poniedziałek do rodzinnego, bo nie nadawałem się pójść do pracy. Lekarz rodzinny czytając wyniki: CRP-55, WBC 15,1 K/ul, białko w moczu 1,34 g/l, urobilinogen w moczu znacznie podwyższony, mocz leukocyty 40 wpw, mocz erytrocyty - warstwa pokrywająca pole, mocz bakterie bardzo liczne, mocz ciała ketonowe obecne, krew GGTP 346, krew fosfotaza alkaliczna 274, kreatynina z krwi 1.7 - to wyniki poza normami* w usg: nerka prawa z większym zastojem - miedniczka 28 mm, kielichy do 13 mm* kilka złogów z jednego rozbitego kamienia, część w moczowodzie, część w pęcherzu, w nerce złogi 13 mm i 11 mm. Lekarz rodzinny przeraził się wynikami, dał mi Nolicin i kazał obserwować gorączkę i gdyby była pow. 38 to znowu szpital po raz trzeci. Nie spałem i nie jadłem kolejne cztery doby. Cierpiałem, jak zwierzę ugodzone bolesną strzałą w brzuch, wyłem i stękałem z bólu. Najbardziej bolał brzuch w kwadracie górnym lewym, czyli nie od strony nerki prawej. Gazy nie odchodziły nic, stolca nie było. Zrobiłem Enemę, potem wlewkę 1 litr - zeszła tylko czysta woda i tylko część tej wody, wypiłem kilka razy po kilka łyżek oleju parafinowego, jadłem suszone śliwki. Nic. To chyba najgorszy tydzień mojego życia. I gorączka poszła w górę - 39 st. Wczoraj więc byłem w szpitalu po raz trzeci w okresie tygodnia i znowu rtg, pomimo iż w ostatnich dwudziestu dniach jestem po dwóch urografiach, rentgenoskopii podczas ESWL, dwóch zdjęciach przeglądówkach jamy brzusznej musiałem się zgodzić na kolejne zdjęcie brzuszne i promieniowanie. (CZY TO JUŻ PRZYJĘTA DAWKA KRYTYCZNA?). Nie uwzględniano błagalnej prośby o NMR, kolonoskopię zwiadowczową, dekompresje napompowanego jelita &#8211* byłem po lewatywach, czy innej metody diagnostyki. Tylko rtg, a jeśli odmawiam to oni nie potrafią udzielić mi pomocy. I znowu wynik podobny, bo pętle j. grubego znacznie poszerzone i bez poziomów płynów. Chirurg znowu opisał mi, że w chwili obecnej pacjent bez cech ostrego brzucha i nie wymaga pilnej interwencji chir. i usłyszałem, że powinienem Bogu dziękować, tyle, że ja oczywiście szczęsliwy jestem, że nie musze mieć operacji, ale cierpię dalej. Urolog zalecił OMNIC - CZY TO LEK NA PROSTATĘ? i jakby niby miał mi pomóc Omnic. I odesłano mnie znowu do domu. Od kruszenia kamienia mija dziś tydzień. Od 6 dni mam zatrzymanie stolca i gazów. Jem tony leków: Espumisan, Pyralgin, Nolicin i cierpię bóle, nie Spie po nocach, słabnę, tracę wagę i apetyt. CO JA MAM ZROBIĆ??? Do szpitala już nie pójdę, po co? Byłem 3 x i nie wiem, czy może coś przesadzam, nie wiem czy uznają mnie za symulanta? Żona nie śpi w nocy, ja nie śpię, cierpię i znikąd ratunku. Co mi może być? Co robić? Czy nie grozi mi pęknięcie jelita? Nadszedł weekend. Zalecono wypić Fortrans, ale ja się boję, że skonam przy takim czyszczeniu. Co ja powinienem zrobić? RATUNKU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję Panu doktorze za błyskawiczna odpowiedź, aczkolwiek lapidarną i co gorsze nie uzyskałem odpowiedzi na żadane stawiane pytanie. Nie ma w usg żadnej iformacji n. t. narzadów jamy brzusznej, tylko opis układu moczowego. Czy zatem dolegliwości jelitowe mają aż taki związek z kamicą? Czy wypić Fortrans - nie odpowiedział Pan na pytanie. Czy zażywać Omnic - nie odpowiedział Pan na pytanie. Jaka jest norma anatomiczna poprzecznicy - nie odpowiedział Pan na pytanie.Czy opisywana dawka promieniowania X jest dawką krytyczną - nie odpowiedział Pan na pytanie. CO POWINIENEM ZROBIĆ I GDZIE SZUKAĆ RATUNKU - NIE ODPOWIEDZIAŁ PAN NA PYTANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże co pani robi MA PANI NERWICE I ZAPALENIE DRUG MOCZOWYCH ewidentne zapalenie drug moczowych mnie bolało cały brzuch lekarz podejrzewał wyrostek Robaczkowy iść do dobrego urologa a w domu Duzo bardzo ddużo pić Nolicin jest bardzo dobrym lekarstwem Pyralgin na co zeby żółądek i jelita dalej bolało Nospa Forte nawet 2 razy dzięnnie lub zwykłą nospa 2 razy po 2 tabletki zurawinę w tabletkach i dużo pić herbate wodę tylko nie gazowaną Czy mówiono pani ze rozkruszeniu kamieni trzeba wypić w tym samym dniu najmniej 3 litry wody to nie jelita pania bolą tylko drogi moczowe ja to przeżyłem i wiem bo mi doktorka mi powiedziała może pani byc słaba mogą wystąpić wymioty mogą pojawić sie poty Jak tak pani traktuje lekarzy to się nie dziwię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Starywygi: W zasadzie odpowiedział Pan trafniej, niż lekarz od którego dalej oczekuję informacji, choć Pana odpowiedź w stosunku do mnie jest poprostu niegrzeczna i myli mi Pan płeć. Dlaczego przywołuje Pan Boga i popełnia karygodne błędy ortograficzne /np. dróg, bo drogi/? Pyralginę przyjmuję p/bólowo i p/gorączkowo w postaci czopka, omijam więc drogę żołądkową miły Panie. O piciu 3 litrów płynów wiem i tak też postepuję, o chodzeniu po schodach także. Akcenty problematyczne są w moim opisie zupełnie gdzie indziej i sformułowane zostały przezemnie proste pytania, na którę chcę, aby odpowiedział publikujący tu lekarz. Czy to coś zbrodniczego? Coż Pan takiego złego zauważa u mnie w traktowaniu lekarzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pana za zmianę płci przepraszam Proszę pana to musi boleć a boli nie pęcherz to drogi moczowe a wydaje się że jelita Co pokazało USG jeśli są nadal duże kamienie to musi się pan udać do szpitala proszę tego nie bagatelizować bo potem może być zastój w nerkach i są o wiele większe problemy Po co kolonoskopia to ne ten dział Ja męczyłem sie 3 tygodnie przed diagnozą i 3 tygodnie po diagnozie o wiele lepsza będzie nospa i żurawina w tabletkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Strywygi: Czy Ty jesteś lekarzem? Urografię - gdybyś tylko się wczytał w pierwszy post wiedziałbyś, że już miałem, a nawet dwukrotnie i koniec już z naświetlaniem w tym roku, bo się nie zgodzę w tym kwartale. USG - jestem zapisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego prawdopodobnie masz zapalenie przydatków trzustki, lub masz wrzoda, co poraża jelito grube i jego naturalne kurczenie i przesuwanie kału jest zachwiane lub ustało, ja w 4 miesiące straciłem 25 kg co prawda z układem moczowym nie miałem problemów bo piłem tylko czystą wodę, sok cedzony z buraka i marchwi, nic nie jedz ponieważ w jelicie wszystko stoi nie wchłania ono wody potrzebnej dla nerek i reszty organizmu, wbrew zaleceniom lekarza jadłem całe winogrona takie z działki czerwone z pestkami i tylko ten sok z buraka i marchwi małymi łykami, do tego ciepłe herbaty z nagietka, pokrzywy, rumianku, mięty, to na zapobiegnięcie innych dolegliwości. i puściło. kolonoskop pokazał 5 pętli ze zmniejszonym światłem w tym jedna była całkiem zaciśnięta i powykręcana, oraz rozdęta, lekarz przepisał mi tribux na przywrócenie kurczliwości i coś na bakterie gnilne żeby zlikwidować gazy które bardzo ale to bardzo wszystko komplikują . powodzenia kolego drogi współczuje bólu.3m się ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×