Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki piersi BIRADS 2


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór! Byłam na usg u onkologa: opis:piersi o utkaniu gruczołowo - tłuszczowym.W piersi lewej na godz 1 przy otoczce,obecny poszerzony do ok. 4 mm przewód.W piersi prawej zmian nie stwierdzono.Nie stwierdzono zmienionych okolicznych węzłów chłonnych. dostałam Skierowanie na momografię wynik: piersi o utkaniu gruczołowo - tłuszczowym nie stwierdzono zmian ogniskowych. Kolejna wizyta u onkologa opis: taki sam z dopisem BIRADS 2 kontrola za rok czasu,bardzo się martwię czy czekać rok czasu bo z opisów pacjentek z symbolem 3 lub 4 to są guzki.Prosze mi poradzić czy wybrać się jeszcze do jednego specjalisty??? jak mam czekać rok czasu to ja oszaleję!!!Dziękuję bardzo z góry za szybką odpowiedż Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wunik podobnie jak BIRADS1 czyli dobry choć nie wykluczone są zmiany łagodne np.tłuszczaki, cysty olejowe gruczolakowłókniaki i wiele inn. tego typu. W każdym bądź razie spokojnie, coś zauważono,ale nie są to zmiany złośliwe. Najlepiej skontaktuj się z onkologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olu!! ja byłam właśnie u onkologa i on postawił mi diagnozę,powiedział że mam przyjśćdo kontroli za pół roku,wiesz Olu,ja jestem z tzw ryzyka,moja mama jest po amputacji piersi właśnie lewej trzy lata minęło właśnie,no i diagnoza byla ta najgorsza cartizoma invazinum IV stop,to co przeszliśmy z mamą najgorszemu wrogowi nie życzę. Dlatego mój nie pokój.Pozdrawiam Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×