Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące guzki w okolicy głowy, szyi, uciążliwa wysypka


Gość Malina

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem z *guzkami* zaczął się 8 lat temu. Wyczułam podskórny guzek średnicy 1 cm na prawej ręce między łokciem a pachą, bolący dopiero przy dotknięciu. Jednak szybko o nim zapomniałam, ponieważ nie sprawiał mi większych kłopotów. Dopiero kilka lat później w palec u prawej ręki użądliła mnie pszczoła.. Palec spuchł, a guzek strasznie się powiększył, stał się bardzo bolący i widoczny bez dotykania. Myślałam, że to węzeł chłonny, jednak lekarz chirurg, do którego się udałam, gdy opuchlizna z palca nie schodziła wypisał bez żadnych pytań i badań skierowanie na usunięcie tego guzka... Przeraziła mnie jego decyzja i nie poszłam na zabieg. Opuchlizna z palca zeszła, guzek również powrócił do poprzedniego stanu. I znowu przestałam myśleć o tym guzku, bo po co, skoro nie sprawiał mi problemów. Następne guzki pojawiły się niedługo na szyi. Jest ich trzy, jednak tym razem po lewej stronie. Sprawiają mi ból przy dotyku i odwracaniu głowy w lewą stronę. Dodam jeszcze, że od kilku lat mam ciągle chrypkę. Czasem pojawia się u mnie ostry ból głowy powodujący nawet wymioty. Poza tym wyczuwam też dwa inne dość spore guzki na dolnej części głowy (praktycznie na szyi) z tyłu głowy. Ok 4 dni temu pojawiła się u mnie dość rozległa *wysypka* tylko po prawej stronie, pod biustem i na biuście, a także pod pachą. Jest bardzo uciążliwa i swędząca. Czy te wszystkie objawy mogą mieć coś wspólnego? Czy powinnam udać się do lekarza? (Tego niestety się bardzo obawiam, po pochopnym skierowaniu na wycięcie guzka bez żadnych badań) Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×