Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropniak na na brodawce sutka?


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Panu. Mam 22 lata. Moje pytanie brzmi: od ponad roku na brodawce sutka rośnie mi ,nie wiem jak to określić,coś jakby ropniak. Ciągle w środku rośnie,ja go wyciskam.Wydzielina jest biała,ale co gorsza bardzo brzydko pachnie.Byłam pół roku temu u ginekologa i kazał mi przemywać to spirytusem salicynowym, mówi, że powinno zginąć,ale nawet tego nie dotknął i nie sprawdził dokładnie, co to jest. Niestety spirytus salicynowy nie pomógł. Czy powinna iść z tym do lekarza?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ropniak to konieczne jest płukanie zmiany roztworem zawierającym antybiotyk i ewentualnie drenaż tego ropnia. Być może lekarz zapisze również antybiotyk doustnie. Musisz udać się do lekarza, najlepiej chirurga. Jeśli natomiast występują objawy dodatkowe (np. wyciek płynu z brodawki) to tym bardziej prosze nie lekceważyć sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś podobnego, ale do tej pory się jakoś tym nie przejmowałam...Ostatnio też wycisnęłam i wyleciała biała wydzielina, a na drugi dzień ta krosta zrobiła się ciemna tak jakby podeszła krwią :( Nie schodzi od kilku dni. Boję się co to jest....Już nawet myślałam o najgorszym tym bardzie,j że mam w genach podatność na nowotwór :/ Mam dopiero 15 lat. Chyba nie będę się dłużej zastanawiać tylko pójdę do lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna

Ja też mam coś podobnego od 2tygodni wykryto mi ropniaka na piersi byłam z tym u lekarza przepisał mi antybiotyki tylko te antybiotyki mi nie pomagają nie mogę dotknąć piersi bo mnie tak bardzo boli... Jak sie o tym dowiedziałam to sie juz całkiem załamałam mam dopiero zaledwie 16lat... Byłam z tym u ginekologa ten na to odpowiedział ze to nie jest nic powaznego udałam sie do nełrologa odrazu wykryto mi ropniaka boje sie najbardzie ze bede musiala miec to wycinane co mam zroić!!! Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronika

Witam. tez mam podobny problem. poniżej sutka zrobiła mi się krostka ktora wycisnęłam. po jakimś czasie zrobił się strupek. teraz gdy chciałam go zdrapać wyleciała taka biała wydzielina a następnie krew, duuuzo krwi. musiałam wsadzić sobie do biustonosza wacik bo nie sposób było jej zatamować. mam tylko nadzieje ze to nie są objawy raka... pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 26 lat i zauwazylam takie dziwne biale krostki na brodawkach wyglada to raczej jakby takie niewielkie biale syfki z ropa...jak naciagam brodawki to robia sie wiekrze i nawet pare udalo mi sie wycisnac i wychodzi z nich biala zwykla ropka jakbym wysiskala pryszcza....nie wiem co mam robic...czy isc do lekarza czy moze to nic takiego....bo jak nie naciagam brodawek to napewt tych syfkow nie widac! moze jest jaka masc na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×