Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hyperechogeniczna zmiana ogniskowa w piersi - zwłóknienia pooperacyjne?


Gość Aidita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W połowie czerwca miała robioną operacje wycięcia włókniaka (śr. ok 1 cm) z lewej piersi. Dwa tygodnie po operacji zrobiło mi się zgrubienie w miejscu wycięcia guzka, natomiast lekarz po konsultacji stwierdził, iż jest to naturalna zmiana po operacji, która z czasem się wchłonie. Zgrubienie to pomniejszało się powoli, natomiast nie znikało. Po 3 miesiącach miałam robione kontrolnie USG. Wynik: W miejscu operacji widoczna hyperechogeniczna zmiana ogniskowa o wym. 5x4 mm - zwłóknienia opracyjne? Moje pytanie brzmi, czy rzeczywiście ta zmiana może być zwłóknieniem pooperacyjnym? Czy jest szansa, żeby wchłonęła się ona całkowicie, czy pozostanie mi już taki ślad po operacji? Czy ja mogę coś robić, żeby ta zmiana się jeszcze zmniejszyła, np ciepłe kompresy/masaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście może to być blizna (zwłóknienie) pooperacyjne. Raczej po tak długim okresie już ta zmiana pozostanie na stałe. Można spróbować zastosować masaże lub ciepłe kompresy, ale prawdopodobieństwo całkowitego wchłonięcia się zbliznowacenia jest niewielkie. Radzę za około pól roku wykonać kontrolne USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat temu na lewej piersi miałam usuwanego włókniaka ,twraz po latach mam zaczerwienienie blizny i uczucie lekkiego kłucia w środku nie wiem co mam robić w międzyczasie miałam 2 mammografie z dobrym wynikiem moz ktos ma podobnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×