Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w dole brzucha po prawej stronie


Gość Paulina S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie bardzo boli mnie brzuch po prawej stronie na dole-zwlaszcza.Podczas ataku mialam robione badanie krwi,moczu,usg,przeswietlenia jamy brzusznej Usg ginekologiczne i nic nie wykazalo.Wyniki sa dobre. Lekarze nie wiedza co mi jest. Mam kamienie w woreczku zolciowym. Caly czas boli mnie brzuch jak siedze,podczas chodzenia.podczas badania jak lekarz mi badal recznie brzuch to nawet jak dotykal lewa strone to bolala prawa . Bardzo bolalo mnie przy dotykaniu. Caly czas boli mnie brzuch,mam nabrzmialy. Prosze mi powiedziec co to moze byc,chirurg powiedzial ze nie wyrostek,sprawy ginekologiczne tez ok. Mieszkam w Irlandii. Bardzo prosze o rade bo sie martwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem.Cały czas boli mnie brzuch z prawej strony na dole.Martwię się.Byłam u lekarza miałam robione usg,gastroskopię,badania na mocz,kał,na bakterię pyroli,miałam pehametrię,wszystkie badania wyszły dobrze a mimo tego cały czas boli.Nie wiem co mam robić....Pomóżcie mi....doradżcie co mam robić...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xawier43

Miałem podobna sytuacje, z tym ze ból był nagły, nic mi nie było, aż nagle dostałem tak ostrego bólu ze nic nie pomagało. Jeszcze tego samego dnia pojechałem do szpitala, lekarze z początku nie wiedzieli co mi jest gdyż wyniki badań były dobre, jednak zatrzymali mnie w szpitalu na noc na obserwacje. Co 2 godziny mialem badana krew i z samego rana, po nocy z kroplowka z środkami przeciwbolowymi, lekarze zdecydowali ze muszę mieć otwarty brzuch. W nocy mój stan się pogarszal, rosła temperatura oraz spadały albo wzrosły leukocyty (przepraszam ale nie pamietam już dokładnie). Dopiero po otwarciu brzucha lekarze zobaczyli co mi jest - ostre zapalenie uchylka meckela. Jestem im wdzięczny za szybka i pewna decyzje o otwarciu i operacji. Wiem ze wielu lekarzy bałoby się podjąć taka decyzje i nawet nie chce sobie wyobrazac jakie to mogłoby mieć tragiczne skutki. Jeśli odczuwacie takie bóle nie wahajcie się, czasami otwarcie jest jedynym sposobem na rozpoznanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobną dolegliwość również mnie boli z prawej strony, byłam u ginekologa, chirurga robił mi prześwietlenie niby nic nie widział, wyrostek napewno to nie jest nerki mam zdrowe woreczek żólciowy i śledzione też a do tego wyniki także mam dobre i mam wrażenie jak by to było jelito!!, ponieważ jak musz iść do toalety to właśnie wtedy najbardziej mnie boli :(:(: pomóżcie co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie boli cały czas podczas biegania i innych prac dziennych mam 10 lat i niewiem co mnie boli czy wyrostek czy co i idzie mi tam taka gruba zyla i cale popuchniete prosze pomozcie mi bo sie boje czy rano wstane czy nie prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam36 lat witam od dwoch tygodni mam bole z prawej strony tak jakby pod zebrem i promieniuje na plecy czasem cale albo tylko le2a strona bylem u urologa nerki ok sa w moczu nic nie ma mialem kiedys gastroskopie i wykryto wrzody dwunastnicy i zoladka moze to byc albo moze watroba bo jakis czas temu pojawialy mi sie plamy na ciele pod pacha i na brzuchu z prawej strony teraz juz nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez bole po prawej strone i nie wiem co to jest wyglada na wyrostek ale noga nie dretwieje goraczki nie mam moze to jelito bo wszystko mialam robione tylko jeszcze zostalo kolonoskopia ale tego sie boje zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna Pilh

Czasami na badaniach naprawdę nic nie wychodzi, wiem po sobie. Jakiś czas temu wylądowałam w szpitalu z powodu ostrego bólu brzucha. zrobili mi wszystkie możliwe badania i nic, dali lekarstwa, zalecili diete (sucharki i ryż), po tygodniu wróciłam tam bo nadal bardzo bolało. Zmienili diete i większyli ilość tabletek. Zrezygnowałam z kolejnej wizyty i pojechalam do lekarza który zajmuje sie medycyna naturalna i on w przeciągu 15 min zdiagnozował mi zapalenie trzuctki i oprocz tego coś tam jeszcze od nerwów mi się porobiło. wymasował mnie i po 5 sesjach zaproponował mi zakup rezonatora biofotonowego. Z racji że obdarzyłam go ogromnym zaufaniem to postanowiłam że na raty moge kupic no i stosowałm przez miesiąc i czuję się jak nowo narodzona ! Pozdrawiam, Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ból z prawej strony boli juz kupe czasu raz mniej raz wiecej zaczeło sie od rok temu miałem robione kolanoskopie usg brzucha 2 razy teraz ból sie na silił to znowu krew mocz przeswietlenie kregosłupa itp i nic wyniki super i co dalej sam nie wiem nawed skierowanie dostałem do ortopedy zobaczymy co bedzie ale masakra i co ja mam dalej robic a do pracy bym chciał isc ale boli pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo często czytam rożne fora i przekonałam się, że takie czytanie działa dwojako. Niektóre odpowiedzi są bardzo pomocne, niektóre wpędzają w nerwicę. Człowiek podświadomie - czytając jakąś wypowiedź doszukuje się symptomów u siebie i niekiedy wręcz wmawia sobie chorobę. Sugeruję od serca - wszystkim szukającym porad na forach - aby czytali je z przymrużeniem oka. Zawsze jednak - trzeba posłuchać tego co mówi nam organizm i jak czujemy, że coś jest nie tak - to zmieniajmy coś w życiu (żywienie, aktywność fizyczną, sposób myślenia, godziny spania etc...) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dużo ZDROWIA!!! Ps: do *SSS* - Twoje wątpliwości jest w stanie rozwiać jedynie ginekolog :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina

Witam strasznie boli mnie brzuch po prawej stronie w podbrzuszu zaczęło się dziś w nocy i gdy chodzę czy siadam ból się nasila i nie wiem co to jest dwa tygodnie temu miałam wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy i pobierany wycinek myślicie czy może być to związane z tym jakieś zapalenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×