Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy nie lepiej wyciąć trzustkę, i jakie są konsekwencje takiej operacji?


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój mąż miał 04.10.14.r. wypadek samochodowy wynikiem czego jest obumieranie trzustki. Lekarze twierdzą że jak nie uda się uratować choć część trzustki to nie ma szans aby Mąż żył jestem załamana ... Na forach pisze że da się żyć bez trzustki natomiast lekarze twierdzą co innego . Bardzo proszę aby ktoś mi napisał jak to naprawdę jest ? Dodam że wszystko się dzieje w Niemczech ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co jest mi wiadomo bez trzustki nie mozna żyć. Ja mam37 lat i mam usunięta sledzione, czesc jelit i ogon trzustki (na ogonie znajdowal sie guz o wielkosci 17cm na 17cm) od operacji minelo juz 1,5 roku przez caly czas przyjmuje antybiotyki (do konca zycia) czasem odczuwam ból. Moj lekarz stwierdził że nawet do dwóch lat będzie mnie bolalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Witam chciałabym uzyskać informacje na temat tego ja czuli się Państwo PO samej operacji, ile trwało &#8222*dochodzenie&#8221* do zdrowia jak się przy tym czuliście. Mój mąż dwa tygodnie temu przeszedł resekcje trzustki i szukam wszelkich informacji na ten temat. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po częściowej resekcji trzustki, operację miałem przeprowadzoną metodą begera, myślałem że będzie źle ale nie jest najgorzej. Trzy dni po operacji byłem już na nogach a w czwartej dobie już jadłem. Zabieg był w Warszawie w SPCSK , operował dr. Dąbrowski świetny chirurg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czytam Wasze komentarze, i mysle ze odpowiedzia czy mozna czy nie mozna zyc bez trzustki jest odpowiedz ze mozna, jednak ma sie cukrzyce i bardzo scisla diete. moj tata miesiac temu mial usunieta cala trzustke, dwunastnice i sledzione, w wyniku 5cm guza. I mam pytanie w zwiazku z tym do osob ktore to przechodzily. Ostatni tydzien caly czas wymiotuje, czym to jest spowodowane? Tym ze sie w ogole nie porusza? Nie mozemy go namowic do jakiegokolwiek chodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również nie mam trzustki-miałem usuniętą 28 kwietnia tego roku z powodu raka.Obecnie czekam za operacją zamknięcia tzw *stomii* Operował mnie Doc. Maciej Słupski z Bydgoszczy -świetny lekarz. Podaję mój adres mail * nowald@wp.pl dla osób które są po usunięciu całkowitym trzustki i chciałyby podzielić się informacjami na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bez trzustkowa

Witam. W lutym 2011 roku miałam Zapalenie trzustki. Zlekceważyłam je , uśmierzając ból garściami tabletek. Do szpitala trafiłam dopiero, jak zemdlałam z bólu w maju 2011 . Wówczas już moja trzustka się strawiła. Zdiagnozowano Martwiczą Trzustkę, z 6 , ponad litrowymi torbielami , które rozsiały się w całej okolicy tułowia, łącznie z płucami. Co już uniemożliwiało mi oddychanie. Trafiłam wówczas na stół operacyjny. Trzustkę usunieto, zdezynfekowano jelita itd...na szczęćie nie doszło do zakarzenia. Potem również miałam zabieg metoda Whipple*a, i implanty łączące pozostałości torbieli z żoładkiem. W szpitalu spędziłam 8 miesięcy . Do dnia dzisiejszego, czyli marzec 2016, czuje się dobrze. jem Kreon, i jestem ewenementem jeśli chodzi o brak cukrzycy...Mozna więc żyć... jak widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×