Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w różnych częściach jamy brzusznej


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od jakiegoś mam dziwne uczucie w jamie brzusznej. Boli mnie w różnych częściach jamy brzusznej. Ból w 90% przypadków występuje w miejscach, w których przebiega jelito grube - tak mi się wydaje. Jest to ból, który mogę porównać do rozciągania lub szczypania. W ubiegłym tygodniu ból był w okolicach żołądka i myślałem, że to jakiś problem z nim związany. Wczoraj był po prawej stronie ciała bardzo blisko boku - wstępnica?? Wcześniej był po lewej stronie brzucha. Pojawia się rozpieranie również w plecach w okolicach kręgosłupa po lewej stronie. Przedwczoraj spędziłem bardzo wiele godzin w samochodzie. Pod koniec jazdy czułem w całej jamie brzusznej uczucie rozciągania, tak jakby mi ktoś rozciągał wnętrzności. To rozciąganie było w całej jamie brzusznej, a w szczególności na środku. Jak wróciłem do domu i położyłem się to uczucie rozciągania zniknęło po mniej niż minucie. Dlaczego?? Wczoraj jak wracałem do domu z pracy to mój cały brzuch był bardzo tkliwy na dotyk. Jak go lekko ucisnąłem to czułem jakby mi ktoś wbijał szpilki od środka. Dotyczyło to głównie środkowej części jamy brzusznej. Po powrocie do domu ból ten zniknał po kilku minutach. Brzuch przestał być tkliwy. Mam wstępnie zdiagnozowany zespół jelita drażliwego. Dzisiaj w nocy np obudziło mnie przelewnie się po lewej stronie brzucha w okolicach wstępnicy. Nie był to ból, tylko odgłos obudził mnie. Dodam również, że mam bardzo szybką przemianę materii - wypróżniam się codziennie rano w dość dużych ilościach. Wykonałem następujące badania: - morfologia - OK - OB - 1 - białko agresywne - brak - mocz - OK - USG jamy brzusznej - OK - aspat, alat, fosfotaza zasadowa - OK - amylaza w surowicy - OK - Fe - OK - wykonałem również kolonoskopię - OK Co to może być być? Jakiś zaczątek choroby nowotworowej? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróżniam się raz dziennie i ból występuje również w nadbrzuszu. Czasem mam takie ból w jamie brzusznej, które są bardzo podobne lub nawet identyczne jakie występują np przy nadwyrężeniu mięśni brzucha. Czy to są objawy typowej choroby na tle newrwowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×