Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel jądra


Gość Oskar S

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem ostatnio u urologa stwierdzil u mnie torbiel i powiedzial zebym sie tym nie przejmowal i zalecil zebym przyszedl jesli bardzo beda mi doskwierac dolegliwosci zwiazane z torbielem ale nie pobieral mi zadnych plynow z niego co czytalem na forach czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2009 roku stwierdzono u mnie torbiel prawego jądra.Po badaniu USG lekarz poinformował mnie, że torbiel ma średnicę 1 cm. Mimo iż torbiel nie jest duża sprawia mi ból, który promieniuje na jądro i nasieniowody po długości pachwiny prawej. Ból jest raz słabszy raz mocniejszy. Bywa, że jest nie do zniesienia. Zgłosiełem lekarzowi o tych dolegliwościach. Na początku stycznia tego roku zostałem skierowany na konsultację urologiczną, gdzie przebadał mnie ordynator urologii. Stwierdził, że torbiel jest za mała, żeby ją usuwać. Poinformowałem przy tym badaniu, że odczuwam bóle i ogromny dyskomfort fizyczny i psychiczny, a poza tym dwukrotnie podczas silnego ataku wyciekła mi z członka wydzielina ropno-śluzowata z drobiną krwi. Poprosiłem też o usunięcie tego torbiela w związku z moimi dolegliwościami. Ordynator powiedział mi, żebym się nie martwił, gdyż nie spotkał w swojej pracy przypadku, żeby coś złego stało się pacjentowi z torbielą i nic mi nie grozi. Na ból mam przyjmować tebletki przeciwbólowe, bo na to ordynator nic nie poradzi i że nie wymagam leczenia szpitalnego i usunięcia torbiela. Podczas tego badania i tego co usłyszałem, odczułem wrażenie , że zostałem zbyty. 17 stycznia 2010 roku około godz. 23.50 w czasie snu poczułem silny ból prawefo jądra i pachwiny. Dotknąłem dłonią jądra i stwierdziłem, że powiększyło się. Ból był okropny, aż trudno mi było się poruszać. Wziąłem tabletkę przeciwbólową, gdyż nie mogłem zasnąć. Ból był nie do wytrzymania. Wziąłem jeszcze dwie tabletki przeciwbólowe i tak przetrwałem do rana bez snu. Bóle tego typu miewam co 2-3 dzień. Na drugi dzień zgłosiłem dolegliwości lekarzowi lecz ten stwierdził, że to nic złego, a z bólem nic nie może pomóc poza tabletkami i zastrzykiem przeciwbólowym. I że skoro przebadał mnie lekarz urolog i stwierdził, że to nic złego i nic mi nie grozi, a torbiel nie wymaga leczenia i usunięcia, to lekarz ogólny nic nie może poradzić. Jestem przerażony swoją sytuacją i obawiam się o zdrowie. Czy torbiel przy moich dolegliwościach powinna być usunięta? Co grozi mi w sytuacji, gdy będę zwlekał z usunięciem? Czy torbiel może zmienić się w guza litego? Czy torbiel może ulec przemianie w formę złośliwą? Czy był przypadek takiej przemiany? Czy nie usunięcie torbieli może wpłynąć na mój stan zdrowia i płodność? Co mam dalej robić? Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy torbiel przy dolegliwościach powinna być usunięta (ból, wydzielina ropno-śluzowata z odrobiną krwi, niesamowity dyskomfort fizyczny i psychiczny) ? Co grozi w sytuacji, gdy będę zwlekał z usunięciem? Czy torbiel może zmienić się w guza litego? Czy torbiel może ulec przemianie w formę złośliwą? Czy był przypadek takiej przemiany? Czy nie usunięcie torbieli może wpłynąć na stan zdrowia i płodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×