Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo


Gość Barbara z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poleccie dobrego chirurga ze śląska, malopolski, opolskiego lub łódzkiego. Mialam się operować u prof. Dzielickiego, ale słyszę coraz więcej opinii, że operacje mu już nie wychodzą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji u prof Dzielickiego, półtora miesiaca po. Ogolnie jest dobrze zero zgagi nic nie ma. Przez 3tyg bylem na diecie plynnej, od okolo 2 tyg jem normalnie w miare, ale absolutnie nic smazonego, zero alkoholu, zero gazowanych nic. Jednak wlasnie od 2 tyg mam przewlekle bole zoladka, jest to ból taki tępy, ale bardzo dokuczliwy..nie wiem dlaczego i od czego..czy to powikłania po operacji czy moze dalej powinienem byc na diecie plynnej..jednak jem przeciez bardzo zdrowo.. czy to sa jakies wrzody czy nadkwasota:( bardzo to dokucza i nie wiem czy przejdzie, na gastroskopie mam isc po 3 miesiacach po operacji..ktos mial podobnie? Jak cos email: konradjaniec6@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje objawy; pieczenie  kaszel, ból za mostkiem, najważniejsze biały język(badania mykologiczne różne, oraz bakteryjne ujemne), podczas oddychania i wtedychania takie pieczenie jakby przełyku. 6 doba język dalej obłożony, muszę teraz wyleczyć przełyk bo wypalony  kwasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Byłem operowany w pażdzierniku przez prof.Dzielickiego w szpitalu w Zabrzu. Przez pierwszy miesiąc wszystko ok, oprócz oczywiście przytykania przy jedzeniu ale to norma. Póżniej było już gorzej bo pomału objawy wracają. Wpust żołądka po tym jak się już rozszerzył zaczyna przepuszczać i podrażnia przełyk aż do krtani. Czasem nawet czuję kiedy gazy wypychane są w górę. Za miesiąc idę na gastro i pewnie dowiem się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 20:06, Gość Szymon napisał:

jesc mozesz praktycznie w drugim dniu teraz tak Cię będzie przytykać przez 3 tyg minimum

Jestem 3 lata po takiej operacji i nadal przytyka tak jakby jakiś nerw przy przełykaniu był podrażniany. Podejrzewam, że tak już będzie niestety. A operacja u prof. Dzielickiego zresztą już druga za mną. Teraz część objawów wrocila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 04:44, Gość Maurer napisał:

Witam 
Byłem operowany w pażdzierniku przez prof.Dzielickiego w szpitalu w Zabrzu. Przez pierwszy miesiąc wszystko ok, oprócz oczywiście przytykania przy jedzeniu ale to norma. Póżniej było już gorzej bo pomału objawy wracają. Wpust żołądka po tym jak się już rozszerzył zaczyna przepuszczać i podrażnia przełyk aż do krtani. Czasem nawet czuję kiedy gazy wypychane są w górę. Za miesiąc idę na gastro i pewnie dowiem się więcej.

Jak jest teraz, po upływie kilku miesięcy? Czujesz się lepiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu mam zaplanowana operację u doktora Dzielickiego w Zabrzu.

Czy jest tu ktoś, kto był operowany niedawno ? 2021/2022?

Jakie odczucia?

Jeszcze się zastanawiam i szukam różnych opinii, jak ktoś jest po operacji w Zabrzu, proszę o kontakt.

aniaplucinska7@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są w Polsce inni lekarze oprócz dwóch wspomnianych. W necie znalazłem szpiltal w Klinach Kraków który robi z użyciem robota Davinci, we Wrocławiu Lux-Med też robi laparoskopowo. Czy ktoś miał operacje po za wałkowanym Prof. Dzielickim i Tarnowskim?

Interesuje mnie info o Poznaniu ewentualnie jakimś innym ośrodku gdzieś w miarę blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×