Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo


Gość Barbara z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy może ktoś powiedzieć jak skontaktować sie z Profesorem Józef Dzielicki w celu opereacji przepukliny wslizgowej? Jakiś kontakt gdzie zadzwonić? Strasznie się już męczę więc decyduję się na operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie info odnośnie kontaktu z prof Dzielickim są na jego stronie. Wpisz w google prof dzielicki i wyskoczy Ci po lewej tego strona. Ja idę dzisiaj na gastroskopię aby upewnić się jaką dużą mam przepuklinę i wyniki wysyłam prof Dzielickiemu i wtedy on zadecyduje czy operacja jest konieczna i czy pomoże. Będę się kontaktować na bieżąco gdyż wstępnie jeśli mnie zakwalifikuje to operację mam mieć koniec maja początek czerwca Marcin bierzesz jakieś leki czy nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę na operację do dr Dzielickiego na NFZ. Ogólnie gastroskopia wyszła wporządku, wszystko ok, ale mam niewielką przepuklinę która daje mi takie objawy jak zgaga, mdlości poranne, bóle brzucha. Dodatkowo wyszły niewielkie dwie nadżerki tuż nad zwieraczem co świadczy właśnie o przepuklinie, tak powiedział właśnie prof Dziwlicki. Profesor powiedział, że wielkość przepukliny nie jest aż tak istotna i że wymaga to operacji po wcześniejszym obejrzeniu filmu oraz zdjęć z gastro. Ja aktualnie biorę nolpazę, ale ostatnio testowałem wiele IPP i nic na stałe nie chce pomóc, więc operacja to moim zdaniem słuszna decyzja. Wczoraj się z nim ostatecznie umówiłem i mam być przyjęty na oddział 21 maja więc okres oczekiwania nie jest starsznie duży *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć na temat przepukliny. Mianowicie chodzi o to że choruje na refluks już ponad 3 lata. Moje dolegliwości to ból i pieczenie w klatce piersiowej przed i po jedzeniu, pieczenie w plecach, bóle w nadbrzuszu, ból przy przelykaniu jedzenia, mdłości, ból w splocie słonecznym. Tabletki IPP w ogóle nie pomagają. Miałem robiona 6 razy gastroskopie z wynikami przewlekłe zapalenie żołądka i przełyku z podejrzeniem przepukliny lecz w któryms badaniu została wykluczona. Miałem robiona tydzień temu manometrie przełyku z 24h testem. Ogólnie czekam na wyniki. Moje pytanie brzmi czy manometria wykaże że jednak mam tą przepukline i muszę się poddać operacji??? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldemar

Od 30 lat biorę tabletki na refluks. Niestety już mi nie pomagają. Moje objawy to: potwora zgaga, trudności w przełykaniu, kwas w ustach, wzdęcia. Operacja to chyba moja ostatnia szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan

Witam, Od kilku lat mam problem ze zgagą. 5 lat temu zdiagnozowano u mnie przepuklinę rozworu przełykowego przepony i zażywam leki. Początkowo lekarz(który prywatnie robił mi gastroskopię) przepisał mi jakieś IPP dość drogie. Przy przypadkowej wizycie u lekarza opieki całodobowej dostałem Controloc 20mg, za które płacę poniżej 10zł za opakowanie 28 tabletek. Przerwanie codziennej dawki powoduje konkretną zgagę ale zauważyłem lepsze wypróżnienie. Zarówno kolor jak i twardość wygląda dużo lepiej niż po tabletkach. Stolec dość luźny i coraz bardziej uciążliwe gazy. Rozważam operację laparoskopową bo chciałbym przestać brać leki. Ktoś mógłby podać namiar na dobrego chirurga w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldemar

Z tego co wiem można dzwonić na nr 32 285 32 00 od 09-17 w każdy dzień roboczy . Odbiera Pani która umawia na wizyty. Ja czekałem na wizytę w Tarnowskich Górach 2 tygodnie . W Tarnowskich Górach Profesor przyjmuje w czwartki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się idealnie operował mnie profesor Dzielicki w Blachowni w ten dzień na przepukline operował nas 3 na to samo wszyscy sobie chwalimy jak narazie schudłem 4 kg ale waga już wraca a w szpitalu byłem 4 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldemar

Wczoraj miałem operacje u profesora Dzielickiego w Blachowni. Na razie piję łyżeczkę wodę a i tak mnie w mostku przytyka. Jak to długo może trwać, picie tej wody? Kiedy można zjeść chociaż jakąś papkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam 26 lat i w czwartek 18.05.2018 roku miałam operacje - fundoplikacje metoda Toupeta. Operacja wykonana została przez prof Józefa Dzielickiego w szpitalu w Blachowni pod Częstochowa . Chorowałam na refluks przez ok 5 lat - leczono mnie lekami zobojetniajacymi pH żołądka która po pewnym czasie przestały działać . Mój kolejny z kolei gastrolog po wykonaniu gastroskopi wystawił diagnozę iż mam przepuklinę roztworu przełykowego i wspomniał mi o prof Dzielickim - umówiłam się na wizyty do Tarnowskich Górach, czekałam ok 2 miesięcy na wizytę . Profesor po obejrzeniu wyników odrazu pokierował mnie na operacje na NFZ . Na operacje czekałam również ok 2 miesięcy . Po operacji metoda laparoskopową zostało mi 5 dziurek - najbardziej bolał mnie mostek, płuca i barki - podejrzewam ze to napewno po wytworzonej sztucznej odmie przy operacji . Najbardziej ból doskwierał mi w nocy - kłucie było okropne . Dzisiaj jest 6 doba po operacji - bol dopiero ustał i spokojnie przespałam cała noc . Jeśli chodzi o jedzenie to nie miałam żadnych bóli przy przełykaniu wody - piłam dużo herbaty i jadłam dużo kliekow oraz z 2 razy rosół. W 5 dobie zjadłam słoiczki dla dzieci typu bobovita i dalej piłam dużo płynów i nic mi nie było oraz nie odczuwałam żadnego bólu . Jak narazie czuje się dobrze - zobaczymy co będzie dalej . Jeżeli chodzi o prof Dzielickiego jest to lekarz o wielkim sercu który w Blachowni nie pracuje a robi operacje profesorskie tylko gościnnie we wtorki . Przyszedł do mnie porozmawiał i starał się pomoc. Polecam spotkać się z lakrsem jeśli ktoś ma podobne problemy . U mnie była ciagle nieustająca zgaga i cały przepalony przełyk . W razie pytań - zabeckamm@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×