Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Barbara z Poznania

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość M
Za 5 miesięcy czeka mnie fundoplikacja u profesora Tarnowskiego.... Jakie były wasze pierwsze godziny po operacji? Czy żałujecie operacji? Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bartek
Robert, a dlaczego żałujesz?, gdzie się operowałeś?, jakie miałeś dolegliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość M
Możesz napisać czemu zalujesz? Ja akurat nie mam wyjścia... Muszę poddać się operacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
BARTEK. Zaraz po operacji zaczęły mi się wzdęcia i głośne burczenia - przelewania w brzuchu które trwają do dzisiaj . Dodam , że operacje miałem przeszło 3 lata temu . Operował mnie Profesor Dzielicki . Dolegliwości jakie miałem to ciągła zgaga . A jakie dolegliwości są u Ciebie , że chcesz zrobić operację ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Ja mam ciągle pieczenie w przełyku i gardle.... 24/7 bez przerwy... Operacja mam dopiero 17/01/2018... A czy dolegliwości takie jak zgaga ustąpiły? Czy masz nawroty? Miałeś problem z polykaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
MONIKA . Po operacji miałem problemy z połykaniem jakieś 4 do 5 miesięcy . Zgaga i pieczenie w gardle ustąpiło . Nawrotu choroby nie mam , ale za to są te przelewania i burczenia w brzuchu , których przed operacją nie miałem . U kogo będziesz miała operację ? Przed operacją na to pieczenie w gardle brałem LANZUL 30 mg w kapsułkach naprawdę mi to pomagało i mogłem brać to do dzisiaj . Nie miał bym takich problemów teraz .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Ja biorę 40mg czasem dwa razy dziennie... I nadal mam objawy... Miałam ph metrie która wyszła bardzo źle... Operacje mam w Warszawie u profesora Tarnowskiego... Najbardziej boję się o problem z polykaniem.... Az tak mocno ci dokucza problem z przelewaiem i burczeniem? A jak twoja dieta jesz wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
MONIKA . Pierwsze dni po operacji były bardzo ciężkie , w sumie to tylko piłem wodę . Dopiero po kilku dniach zacząłem jeść , ale tylko zmiksowane . Myślę , że o to nie ma się co martwić , bo to jest normalne . Każdy tak ma po operacji z przełykanie ... Z tym przelewanie i burczeniem walczę już przeszło 2 lata i nic nie pomaga . Próbowałem diety i nic . Lekarz twierdzi , że to przejdzie samo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Cześć Robert, Mnie również czeka operacja, nie mam jeszcze terminu, jestem na drodze załatwiania, czekam na wyniki ph metrii i manometrii, zachorowałam rok temu, moje główne i najcięższe objawy to wypalone, bardzo suche gardło i przy tym ogromne bóle przy przełykaniu, zapalenie dziąseł, zatkane uszy, po prostu w buzi mam jeden wielki armagedon, w gastroskopii szeroki mocno ziejący wpust i zmiany na przełyku, lekarz podejrzewał barretta ale biopsja tego nie potwierdziła. Bardzo się boje operacji ale nie mam już siły żyć z tym co jest teraz. Jakie były Twoje dolegliwości?, jaki miałeś wyniki badań? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
Cześć Magda Moje dolegliwości to przede wszystkim zgaga i ciągłe zapalenie przewodu pokarmowego . Z gastroskopii wyszło mi , że mam przepukline przewodu pokarmowego . Jako samej operacji nie ma się co bać , bo to jest w znieczuleniu ogólnym i nie czujesz bólu . Dopiero po operacji długo się dochodzi do siebie , bo ja dopiero zacząłem jeść normalnie po jakiś 5 miesiącach . Na to pieczenie w gardle możesz spróbować LANZUL 30 mg w kapsułkach , mi to pomagało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Czytalam ze te dolegliwości minęły Ci ale masz problemy z przelewaniem i burczeniem czy na prawdę jest to takie ciężkie ze żałujesz operacji?, ja się najbardziej boje tego co będzie po, 5 mc na papkach tragedia .. ile schudles?, pracujesz?, ile czekales na operację?, wiesz ja jako takiego pieczenia nie mam tylko bardzo sucha sluzowke i przez to boli mnie przelykanie tragedia z tym refluksem. Ile chodziłes z objawami do operacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Dziękuję za wszystkie informacje Robert... No nic w takim razie czekam na swoją operacje....odezwę się jak już będzie po wszystkim... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
MAGDA Po operacji miałem 6 tygodni chorobowego i wróciłem do pracy . W czasie tych 5 miesięcy schudłem koło 10 kg . Rozmawiałem z osobą która miała operacje u tego samego chirurga co ja ,i on zaczął jeść normalnie po 3 miesiącach . Na operację zdecydował bym się tylko w ostateczności . Jezeli jest możliwość leczenia tego farmakologicznie , to bym to leczył farmakologicznie , Na operację zawsze jest czas . Ja się nie zastanowiłem ,bo na operację czekałem niecałe 2 miesiące .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
MONIKA To udanej operacji życzę . Odezwij się jak będziesz już po wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
MAGDA Spróbuj sobie kupić w aptece* balsam Szostakowskiego * taki gastryczny do picia , on trochę nawilża śluzówkę i może łagodzić ból. Ale musi to być gastryczny do picia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Robert, Mojego refluksu niestety nie da się wyleczyć farmakologicznie, nie mam na to szans - taką informację uzyskałam od chirurga, tylko operacja. Męczę się już rok i mam serdecznie dość. A czy funkcjonujesz normalnie, pracujesz cały czas, jesz wszystko czy ta operacja z pewnych aktywności Cię wykluczyła?, czy to przelewanie na prawdę jest aż tak nie do zniesienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
Magda Tak po operacji funkcjonuje normalnie , cały czas pracuje . Z żadnych aktywności mnie nie wykluczyła , żyję tak jak przed operacją , nawet żadnych śladów na brzuchu po operacji nie mam . Jem normalnie . Gdyby nie to przelewanie w brzuchu , które jest naprawdę uciążliwe , to bym powiedział ze wszystko jest w porządku . Byłem z tym u tego chirurga co mnie operował i twierdzi , że to przejdzie tylko trzeba czasu . Magda , a u kogo masz mieć operację i gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Robert Fajnie ze odpisujesz. To dobrze ze funkcjonujesz normalnie no i ze blizn nawet nie widać :) Ja na początku września jadę do prof Tarnowskiego tzn. mam nadzieje ze uda mi się tego dnia pojechać ponieważ cały czaś czekam na wyniki ph metrii i manometrii, chce jechać z kompletem wyników. Także jeszcze nic nie wiem odnośnie operacji natomiast wysłałam wyniki prof Dzielickiemu i odp mi ze nie musiałam robić innych badań ponieważ mam bardzo duża przepukline, refluks który uszkodził wpust i ze wymagam operacji. Jeśli prof Tarnowski mnie nie zakfalifikuje bądź termin będzie odległy będę musiała zgłosić się do prof Dzielickiego. Wiesz ja się bardzo boję o gardło, nie wiem ile jeszcze mogę czekać i ile dam rade czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szymon
Masakra z ta choroba ja wybieram się do profesora Dzielickiego choruje od ponad roku polecam deksilant 30 mi bardzo pomógł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szymon
Ja od diagnozy schudłem 10 kg czy to normalne miałem nadzerki w przełyku mam to już wyleczone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szymon
Zanim postawiono mi diagnozę chodziłem po kardjologach 3 lata miałem podejzewana nerwicę a okazało się że mam przepukline

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
A dokładnie opisz swoje objawy? Ja mam swoją operacje w styczniu... Profesor Tarnowski.... Ja mam ciągle pieczenie w przełyku i gardle, czasem w klatce... Miałam ph metrie mój demeester to 260...wiec wyjścia nie mam... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.