Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo


Gość Barbara z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są osoby na forum lub czy przegląda jakaś osoba fora co jest po zabiegu już 10lat albo i więcej i może wypowiedzieć sie coś na ten temat.Jak czuje sie i czy refluks wrócił?Szkoda że takie osoby się nie udzielają bo na pewno jest dużo osób które miały ten zabieg dłużej jak 10 lat temu .Powinniśmy stworzyć jakąś grupe ludzi po fundoplikacji i udzielać się może przyłączy się wiecej osób do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 25 pazdziernika mam sie wstawić w Ozimku na chirurgie na konsultacje z przepukliklina borykam się już od 2 lat łykałem już emanere teraz łykam dexilant ,wiecznie mam obłożony żółty język przelewania ,gazy oraz śluzowte stolce a najgorsze są napady słonego decyduje się na operację z tego powodu że nieidzie normalnie funkcjonować schudłem niechce brać wiecznie ipp ,z tego co słyszalem przez ipp organizm nietrwawi białka i inych potrzebnych rzeczy a dłuzsze stosowanie tego leku wiąże się z tym ze kwas solny wraca z podwójną siłą po odstawieniu i znów złe samopoczucie i takie błędne koło...Pozdrawiam wszystkich cierpiących na tą przypadłość i życzę powodzenia bo wiemy jaki to ból.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz 44

Cześć ANKA-RZESZÓW.  Ja jestem z Podkarpacia - Sanok. Najbliżej miałem do Lublina i tam pojechałem. przeleżałem tydzień...

Kategorycznie przestrzegam wszystkich przed ta kliniką. Prywata, olewatorstwo i kompletny brak zainteresowania pacjentem, pomimo prywatnej wcześniejszej wizyty....Po tygodniu wyszedłem z bolącym brzuchem, bez konkretnej diagnozy i wskazań.

Jak masz jakieś pytania pisz-  bieszczady13@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po skomplikowanej operacji i ponad dwumiesięcznej batalii o zdrowie opuściłem Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc „Odrodzenie” w Zakopanem. Dotychczas miasto to kojarzyło mi się ze zdobywaniem tatrzańskich szczytów. Dziś zdobyłem najważniejszy z nich, drugie życie. Jestem pełen uznania i niezmiernej wdzięczności dla tutejszych pracowników medycznych którzy tworzą prawdziwie rodzinną atmosferę. Ma się nieodparte wrażenie, że cały Zespół walczy nie tyle o życie pacjenta, co o życie przyjaciela. Chciałbym z całego serca, a właściwie zoperowanego przełyku, podziękować Panu Docentowi Marcinowi Zielińskiemu i Panu Doktorowi Pawłowi Gwoździowi oraz Państwu lekarzom chirurgom: Wojciechowi Czajkowskiemu, Markowi Rączkiewiczowi, Katarzynie Solarczyk - Bombik. Po operacji walczyli o moje życie, pod kierownictwem Pana Ordynatora Tomasza Nabiałka, lekarze anestezjolodzy: Barbara Sęk, Edward Fryźlewicz, Sylweriusz Kosiński, Michał Bobowski i Anna Gogola. Dziękuję Pani rehabilitantce Alicji Klos za postawienie mnie na nogi, a Paniom oddziałowym chirurgii i anestezjologii Aleksandrze Doege i Marcie Wilk oraz wszystkim kochanym Paniom Pielęgniarkom, Siostrom Zakonnym i Paniom Salowym za cieplarnianą opiekę. Bardzo, bardzo dziękuję również wszystkim, którzy towarzyszyli mi podczas operacji i zabiegów a także, gdy byłem w śpiączce farmakologicznej. Tomasz Kownacki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niepolecam tam operacji pod żadnym pozorem chirurdzy chamscy na wizytach, miałem tam operować przepuklinę wślizgową rozworu przełykowego jestem rozczarowany podejściem do pacjenta który cierpi wie tylko ten co ma tą przypadłość, prawda jest taka że są nastawieni na kasę bo na NFZ będą cię zbywać poza tym rejestracja na najniższym poziomie jednym słowem burdel niepotrafią badań ustalić poza kolejnośćią lub to ich zagrywka polecają żeby przyspieszyć badania prywatnie lekarze dając ci namiar na te same badania co powinni oni zrobić sami ja żałuję że tam jeździłem straciłem tylko czas i zdrowie niemówiąc o kosztach moim zdaniem szpital na najniższym poziomie z jakim się spotkałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niepolecam tam operacji pod żadnym pozorem chirurdzy chamscy na wizytach, miałem tam operować przepuklinę wślizgową rozworu przełykowego jestem rozczarowany podejściem do pacjenta który cierpi wie tylko ten co ma tą przypadłość, prawda jest taka że są nastawieni na kasę bo na NFZ będą cię zbywać poza tym rejestracja na najniższym poziomie jednym słowem burdel niepotrafią badań ustalić poza kolejnośćią lub to ich zagrywka polecają żeby przyspieszyć badania prywatnie lekarze dając ci namiar na te same badania co powinni oni zrobić sami ja żałuję że tam jeździłem straciłem tylko czas i zdrowie niemówiąc o kosztach moim zdaniem szpital na najniższym poziomie z jakim się spotkałem. OCZYWIŚCIE MOWA O OZIMKU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy ktoś z was mi napisze jakie badania najlepiej zrobić żeby jechać do prof. Dzielickiego.

Mam gastro, ale bez zdjęć- na opisie duża przepuklina. kberezowska@o2.pl

Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chcesz  zyc?

Odradzam prof. każdemu kto chce jeszcze żyć.

W skrócie:
- przed operacją: pacjent chodzący, sprawny, samodzielny,
- po 2-mcach po operacji wykonanej przez Pana Profesora:
1. niedoszyta rana
2. obustronne zapalenie płuc
3. rozejście się rany
4. intensywna terapia
5. uruchomiona bakteria clostridum - 20 biegunek w ciągu dnia
6. przepuklina brzuszna
7. stopniowa agonia na intensywnej terapii

Łącznie 6 szpitali , 2 dodatkowe operacje zw. z powikłaniami, informacja od innych lekarzy, że operacja sugerowała i wykonana przez Profesora była zbędna...wystarczyła dieta...
Tyle w temacie, proszę poważnie się zastanowić czy chcecie Państwo żyć tak samo, jak przed operacjami wykonywanym przez Profesora..
jeśli tak, to decyzja należy do Państwa...
ja odradzam wszelkie zabiegi, choć moja opinia niestety zdrowia opisywanego pacjenta nie wróci.
Szkoda, że Pan Profesor bez wzięcia pod uwagę wieku, obciążenia organizmu, postanowił ciąć... i nawet nie dopilnować, aby koledzy doszyli ranę - tylko wypuścili pacjenta do domu w dziurą w brzuchu wielkości pięści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 7 tygodni po operacji do 5tygodnia wszystko super w6 tygodniu pojawiły się podrażnienia gardła ucisk w klatce piersiowej oraz zwiększenie wydzielania się śliny czy ktoś z was miał podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2011 o 17:42, Gość zbyszek napisał:

czołem Są tylko dwa ośrodki w Polsce polecane przez specjalistów 1/ Lublin 2/ Poznań Reszty nie polecam szkoda bólu -a wiem co mówię bo jest 4 dni po zabiegu w Poznaniu - pomimo tego że jestem ze Szczecina i tam też robią - tu naprawdę potrzeba dobrego specjalisty - chirurga plastycznego od przewodu

Witam czy mógłbyś zdradzić gdzie w Poznaniu miałeś ten zabieg i kto cię operowal, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ja po Operacji

Ja jestem po operacji 6 tyg. 
Operował dr.tarnawski 

zastanwaiam się po jakim czasie dochodzi się do siebie w 100%? Póki co mam jeszcze bóle klatki po posiłkach czasem się zapycham. Może ktoś napisać po jakim czasie wszystkie bóle mijają ? Bo podobno ma to minąć 🙂 

jestem pełen nadziei jest lepiej niż było przed zabiegiem miałem robionego nissena (refluks i przepuklina przepony ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2015 o 17:16, Gość lu napisał:

mialem operacjie duzej przepukliny rozwru przelykowego gerd w Szczecinie zdunowo od tamtego czasu nie mam zgagi czuje sie rewelacyjnie

Hej czy nadal efekty zabiegu się utrzymują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2018 o 12:52, Gość Szymon napisał:

Czuje się idealnie operował mnie profesor Dzielicki w Blachowni w ten dzień na przepukline operował nas 3 na to samo wszyscy sobie chwalimy jak narazie schudłem 4 kg ale waga już wraca a w szpitalu byłem 4 dni

Możemy się zgadać email. Jestem po operacji i mam kilka pytań :) leejohn@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2018 o 13:36, Gość Andrzej napisał:

Moje objawy: - odbijanie po każdym posiłku i napoju - napadowe puste odbijania - ból między łopatkami - bóle klatki piersiowej - stwierdzony w gastroskopii refluks i polipowaty fałd na wpuście żoładka (badanie histo. wskazało metaplazje jelitową- Przełyk Barretta? polip hiperplastyczny) oraz przepuklina roztworu przełykowego - zgagi i pieczenia przełyku praktycznie nie odczuwam (pojedyncze epizody) - pojawiające się sporadycznie zaburzenia rytmu serca skorelowane z występującym po nich odbiciem - niekiedy uczucie ciała obcego w przełyku - bóle żołądka z prawej strony pod żebrami (w gastro wyszła mi intensywnie zaczerwienioa błona śluzowa żolądka- 7 mm- polip?- wynik histo.- zapalenie błony śluzowej żolądka ) Leczyłem się przez 10 miesięcy IPP. Wcześniej zdiagnozowany zespół jelita drażliwego (bóle brzucha, przelewanie, burczenie, śmierdzące gazy) Wyszedł również przerost flory bakteryjnej SIBO- brałem 2 tygodnie xifaxan Najbardziej męczące są te odbijania- już ponad rok się męczę, czy mogą być one spowodowane przepukliną. Jak można ocenić wielkość przepukliny, czy kwalifikuje się pod zabieg jakie badania jeszcze mogę wykonać?

Zagladasz tu jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×