Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo


Gość Barbara z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Na wizytę dzwonisz i się umawiasz wszystkie dane masz w internecie... Ph metrie robiłam też prywatnie bo kolejki straszne na to badanie w pomorskim ja robiłam w Gdańsku nie wiem gdzie ty mieszkasz. A na samą operacje czekam równe pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacje mam w szpitalu Orłowskiego w Warszawie. Wizytę miałam 17ego lipca a termin przyjęcia na operację 17 styczeń. Ogólnie jestem przerażona, ale moja ph metria była bardzo zła... Więc nie mam na co czekać... Lepiej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy to szczypanie, pieczenie języka najbardziej mi dokocza chyba to... Pieczenie w przełyku i gardle.... Czasem w klatce piersiowej... Wcześniej miałam straszne bóle uszu, ale to przeszło... A ty? Co ci wychodzi w gastroskopii? Mi niewydolność wpustu żołądka i mnóstwo żółci dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem robione juz 4 gastroskopie w pierwszej wszystko ok tylko niewielka przepuklina , w drugiej przepukliny brak tylko zolciopochodne zapalenie zoladka duzo mialem zolci ,w trzeciej zapalenie zoladka bez zolci juz i przepuklina ok 3 cm, w czwartej zaczerwieniony przelyk i przepuklina zoladek ok wyleczony, z objawow to bol w klatce , czasami pod lewym zebrem z szczypanie jezyk palenie w gardle.A jakie leki masz, ja probuje sie leczyc naturalnie bo lekow duzo wziolem a efektow brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Mam stwierdzoną przepuklinę wślizgową. Brałam mesopral 40. Po zaleczeniu objawów z gastrologiem ustaliłyśmy, że jeśli nie odczuwam objawów nie biorę leków. I tak robiłam. Od ponad 2 tygodni mam straszne objawy boli mnie przełyk ( okolice mostka) bolał mnie żołądek, który obecnie już przestał, bolą mnie plecy, czuje planie. Najgorsze jest jednak to, że ciągle czuje jak zarzuca mi treścią pokarmową. Mam też kaszel. Czuje gule w gardle, która nie pozwala mi jeść.Czy ktoś z WAS miał też takie objawy? Konsultacja u prof. Dzilickiego 11 styczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje objawy: - odbijanie po każdym posiłku i napoju - napadowe puste odbijania - ból między łopatkami - bóle klatki piersiowej - stwierdzony w gastroskopii refluks i polipowaty fałd na wpuście żoładka (badanie histo. wskazało metaplazje jelitową- Przełyk Barretta? polip hiperplastyczny) oraz przepuklina roztworu przełykowego - zgagi i pieczenia przełyku praktycznie nie odczuwam (pojedyncze epizody) - pojawiające się sporadycznie zaburzenia rytmu serca skorelowane z występującym po nich odbiciem - niekiedy uczucie ciała obcego w przełyku - bóle żołądka z prawej strony pod żebrami (w gastro wyszła mi intensywnie zaczerwienioa błona śluzowa żolądka- 7 mm- polip?- wynik histo.- zapalenie błony śluzowej żolądka ) Leczyłem się przez 10 miesięcy IPP. Wcześniej zdiagnozowany zespół jelita drażliwego (bóle brzucha, przelewanie, burczenie, śmierdzące gazy) Wyszedł również przerost flory bakteryjnej SIBO- brałem 2 tygodnie xifaxan Najbardziej męczące są te odbijania- już ponad rok się męczę, czy mogą być one spowodowane przepukliną. Jak można ocenić wielkość przepukliny, czy kwalifikuje się pod zabieg jakie badania jeszcze mogę wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim operacje miałam w czwartek o 8.30 podczas operacji okazało się Ze była dość duża przepuklina gdzie gastroskopia nic nie wykazała .... ogólnie bardzo boli mnie cały brzuch ale ja jestem bardzo szczupła wazę 46kg gdyby nie ten brzuch byłoby znośnie ....dziś jadłam krem z marchwi i jogurt jest ok tylko mam czasem burczenie w przełyku ale nie jest to bolesne . Na wszystkie pytania odpowiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,Monika ciesze sie ze masz to juz za soba ,ja dalej sie mecze, byl okres ze nawet bylo ok ale teraz odnowa zgaga bol mostku jestem zalamany , w przyszla srode mam gastroskopie a pozniej ph metrie, dlugo sie czeka na wizyte u Profesora Tarnowskiego.monika zycze ci szybkiego powrotu do zdrowia Maciek ja jestem z Podkarpacia dokladnie Jaslo. moj mail deraf1984@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×