Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo


Gość Barbara z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

BARTEK. Zaraz po operacji zaczęły mi się wzdęcia i głośne burczenia - przelewania w brzuchu które trwają do dzisiaj . Dodam , że operacje miałem przeszło 3 lata temu . Operował mnie Profesor Dzielicki . Dolegliwości jakie miałem to ciągła zgaga . A jakie dolegliwości są u Ciebie , że chcesz zrobić operację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONIKA . Po operacji miałem problemy z połykaniem jakieś 4 do 5 miesięcy . Zgaga i pieczenie w gardle ustąpiło . Nawrotu choroby nie mam , ale za to są te przelewania i burczenia w brzuchu , których przed operacją nie miałem . U kogo będziesz miała operację ? Przed operacją na to pieczenie w gardle brałem LANZUL 30 mg w kapsułkach naprawdę mi to pomagało i mogłem brać to do dzisiaj . Nie miał bym takich problemów teraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 40mg czasem dwa razy dziennie... I nadal mam objawy... Miałam ph metrie która wyszła bardzo źle... Operacje mam w Warszawie u profesora Tarnowskiego... Najbardziej boję się o problem z polykaniem.... Az tak mocno ci dokucza problem z przelewaiem i burczeniem? A jak twoja dieta jesz wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONIKA . Pierwsze dni po operacji były bardzo ciężkie , w sumie to tylko piłem wodę . Dopiero po kilku dniach zacząłem jeść , ale tylko zmiksowane . Myślę , że o to nie ma się co martwić , bo to jest normalne . Każdy tak ma po operacji z przełykanie ... Z tym przelewanie i burczeniem walczę już przeszło 2 lata i nic nie pomaga . Próbowałem diety i nic . Lekarz twierdzi , że to przejdzie samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert, Mnie również czeka operacja, nie mam jeszcze terminu, jestem na drodze załatwiania, czekam na wyniki ph metrii i manometrii, zachorowałam rok temu, moje główne i najcięższe objawy to wypalone, bardzo suche gardło i przy tym ogromne bóle przy przełykaniu, zapalenie dziąseł, zatkane uszy, po prostu w buzi mam jeden wielki armagedon, w gastroskopii szeroki mocno ziejący wpust i zmiany na przełyku, lekarz podejrzewał barretta ale biopsja tego nie potwierdziła. Bardzo się boje operacji ale nie mam już siły żyć z tym co jest teraz. Jakie były Twoje dolegliwości?, jaki miałeś wyniki badań? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Magda Moje dolegliwości to przede wszystkim zgaga i ciągłe zapalenie przewodu pokarmowego . Z gastroskopii wyszło mi , że mam przepukline przewodu pokarmowego . Jako samej operacji nie ma się co bać , bo to jest w znieczuleniu ogólnym i nie czujesz bólu . Dopiero po operacji długo się dochodzi do siebie , bo ja dopiero zacząłem jeść normalnie po jakiś 5 miesiącach . Na to pieczenie w gardle możesz spróbować LANZUL 30 mg w kapsułkach , mi to pomagało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalam ze te dolegliwości minęły Ci ale masz problemy z przelewaniem i burczeniem czy na prawdę jest to takie ciężkie ze żałujesz operacji?, ja się najbardziej boje tego co będzie po, 5 mc na papkach tragedia .. ile schudles?, pracujesz?, ile czekales na operację?, wiesz ja jako takiego pieczenia nie mam tylko bardzo sucha sluzowke i przez to boli mnie przelykanie tragedia z tym refluksem. Ile chodziłes z objawami do operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGDA Po operacji miałem 6 tygodni chorobowego i wróciłem do pracy . W czasie tych 5 miesięcy schudłem koło 10 kg . Rozmawiałem z osobą która miała operacje u tego samego chirurga co ja ,i on zaczął jeść normalnie po 3 miesiącach . Na operację zdecydował bym się tylko w ostateczności . Jezeli jest możliwość leczenia tego farmakologicznie , to bym to leczył farmakologicznie , Na operację zawsze jest czas . Ja się nie zastanowiłem ,bo na operację czekałem niecałe 2 miesiące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, Mojego refluksu niestety nie da się wyleczyć farmakologicznie, nie mam na to szans - taką informację uzyskałam od chirurga, tylko operacja. Męczę się już rok i mam serdecznie dość. A czy funkcjonujesz normalnie, pracujesz cały czas, jesz wszystko czy ta operacja z pewnych aktywności Cię wykluczyła?, czy to przelewanie na prawdę jest aż tak nie do zniesienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda Tak po operacji funkcjonuje normalnie , cały czas pracuje . Z żadnych aktywności mnie nie wykluczyła , żyję tak jak przed operacją , nawet żadnych śladów na brzuchu po operacji nie mam . Jem normalnie . Gdyby nie to przelewanie w brzuchu , które jest naprawdę uciążliwe , to bym powiedział ze wszystko jest w porządku . Byłem z tym u tego chirurga co mnie operował i twierdzi , że to przejdzie tylko trzeba czasu . Magda , a u kogo masz mieć operację i gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Fajnie ze odpisujesz. To dobrze ze funkcjonujesz normalnie no i ze blizn nawet nie widać :) Ja na początku września jadę do prof Tarnowskiego tzn. mam nadzieje ze uda mi się tego dnia pojechać ponieważ cały czaś czekam na wyniki ph metrii i manometrii, chce jechać z kompletem wyników. Także jeszcze nic nie wiem odnośnie operacji natomiast wysłałam wyniki prof Dzielickiemu i odp mi ze nie musiałam robić innych badań ponieważ mam bardzo duża przepukline, refluks który uszkodził wpust i ze wymagam operacji. Jeśli prof Tarnowski mnie nie zakfalifikuje bądź termin będzie odległy będę musiała zgłosić się do prof Dzielickiego. Wiesz ja się bardzo boję o gardło, nie wiem ile jeszcze mogę czekać i ile dam rade czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie opisz swoje objawy? Ja mam swoją operacje w styczniu... Profesor Tarnowski.... Ja mam ciągle pieczenie w przełyku i gardle, czasem w klatce... Miałam ph metrie mój demeester to 260...wiec wyjścia nie mam... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×