Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo


Gość Barbara z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara z Poznania

Witam serdecznie, Chciałabym się dowiedzieć gdzie w Polsce przeprowadza się operacje przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo. Wiem, że nie wszystkie przepukliny da się tak operować, ale zależałoby mi chociaż na konsultacji. Mōj lekarz ma jedynie informacje dotyczące placōwek, gdzie operuje się wyłącznie w sposōb klasyczny. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem Są tylko dwa ośrodki w Polsce polecane przez specjalistów 1/ Lublin 2/ Poznań Reszty nie polecam szkoda bólu -a wiem co mówię bo jest 4 dni po zabiegu w Poznaniu - pomimo tego że jestem ze Szczecina i tam też robią - tu naprawdę potrzeba dobrego specjalisty - chirurga plastycznego od przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam taką operację w marcu 2012r w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem (woj.podlaskie). Wykonują ją jeszcze w szpitalu w Hajnówce (również woj.podlaskie). Są tylko dwaj wysokiej klasy specjaliści w Wysokim Mazowiecku (dojeżdżają z Białegostoku)- dr Andrzej Matulewicz oraz dr Czubek, którzy z wielkim powodzeniem wykonują to laparoskopowo. Po tej operacji czuję się bardzo dobrze i nie mam żadnych dolegliwości. Jestem im bardzo wdzięczna za bardzo fachowe podejście do moich dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, polećcie mi jakiegoś dobrego specjalistę bo to dopiero przede mną... z Lublina ani z Poznania nie podał nazwisk Tadeusz. Anno nie za wcześnie jeszcze na wnioski? Ile czekałaś na zabieg? Chcę udać się do dobrego specjalisty, teść mojego brata poszedł na wyrostek, źle zrobili operację a teraz ma ropień w nim i nie wiedzieli lekarze co mu jest i leżał w bólu przez tydzień... a teraz powikłania... Naprawdę chcę tego uniknąć i zrobić raz a porządnie... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Lublinie klinika nr1 Krystyna Ambrowicz albo Andrzej Dąbrowski podobno najlepsi specyjalisci w polsce od tych spraw po prof. walnerze .dowiadywałem sie bo pewnie mnie tez czeka operacja i wszedzie kto w tym temacie padały te nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam kliniki w lublinie chyba że będzie pan profesor walner byłam na badaniach w 2012 roku katastrofa aparat do manometrii miałam zdjęty dopiero po 3 dniach trafiłam na piątek wypis dostałam dopiero po 1,5 miesiąca pocztą zwolnienie do pracy napisane nieprawidłowo pasmo niepowodzeń i niekompetencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin,katastrofa.Bylem tam na badaniach.Obiecali mi zabieg,dostali dolę a potem mnie olali.Powiedzieli że moja przepuklina przełyku jest za mała na zabieg.Polecam doktora Tarnowskiego z Warszawy,wybitny specjalista od przepuklin przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem operację 2 miesiące temu w Ozimku szpital św.Rocha. Przeprowadzał ją prof.Dzielicki. Na chwilę obecną czuję się dobrze, nie biorę leków nie mam zgagi nie boli mnie w mostku. Operacja została przeprowadzona laparoskopowo.Prof. Dzielicki to specjalista wysokiej klasy. Bogu dziękuję że spotkałem takiego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STANISŁaw

Ja miałem operację 2005r w Zabrzu. Operację wykonał Prof.Dzielicki. Do dziejszego dnia nie wiem co tojest zgaga. Zyczę wszystkim, którzy mają problemy z refluksem, aby dostali się do Prof. Dzielickiego. Super specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operację miałem 6 dni temu w Szpitalu Św.Rocha w Ozimku. Przeprowadził ją metodą laparoskopową prof.Józef Dzielicki. Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Prof.J.Dzielicki to profesjonalista najwyższej klasy. Dziękuję Bogu, że operował mnie tak wybitny lekarz. Polecam wszystkim mającym problem z przepukliną rozworu przełykowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam w centralnej Polsce. Mam zdiagnozowaną przepuklinę roworu przełykowego do operacji. takie operację mogą wykonywać tylko najlepsi chirurdzy z uwagi na różne powikłania. W związku z tym mam pytanie do osób które już przebyły taką operację kogo ewentualnie by poleciły z warszawy lub łodzi? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tydzień po operacji .Pierwsze 2 dni faktycznie trudności z przełykaniem nawet małych ilości wody, wzdęcia , bule ramion , klatki piersiowej . Po trzecim dniu znaczna poprawa . Praktycznie z godziny na godzię mega poprawa. Przepuklina typu wślizgowa . Zabieg w OLsztynie w szpitalu przy niepodległości 44 na oddziele chirurgii małoinwazyjnej . Doktor Lech . Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych , niema co zwlekać i tak was to nie ominie . Kazik Rumia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . 3 lata temu miałem operację na przepuklinę rozworu przełykowego . Zaraz po operacji zaczęły mi się wzdęcia i głośne burczenia - przelewania w brzuchu które trwają do dzisiaj . Najgorsze są te głośne burczenia -przelewania w brzuchu , których przed operacją nie miałem . Moje pytanie kieruję do osób które są po takiej operacji i czy też mają takie objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta z Wloclawka

Polecam prof.Wieslawa Tarnowskiego z Warszawy. Jest najlepszy. Mialam operacje przepukliny przełykowej 7 mcy temu i wlasnie Pan prof.mnie operowal. Jestem bardzo zdowolona .z przebiegu operacji i po operacji. Czuje się bardzo dobrze . Polecam serdecznie Pana profesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×