Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel w osłonkach jąder


Gość 21-l.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Miesiąc temu na prawym jądrze zauważyłem niewielkie zgrubienie (twarde w dotyku). Jest ono między środkową a boczną częścią jądra, ale jest ono na jądrze (wychodzi z jądra). Byłem na usg które nic nie wykazało. Urolog widząc wynik uznał że to nic groźnego, zwłoknienie itp. Poszedłem na drugie usg i oto opis: Skóra moszny niepogrubiała. Wielkość jąder prawidłowa. W miejscu wyczuwalnego zgrubienia na powierzchni środkowej części jądra prawego uwidocznione odcinkowe zgrubienie, uwypuklenie osłonki jądra- widoczna zmiana o wymiarach 3/1 mm. Obraz USG może odpowiadać torbieli w osłonkach jąder ew ognisku zwłóknień. Po za tym jądra i nająrza prawidłowej echogeniczności. Innych zmian ogniskowych nie stwierdzam Prawidłowy przepływ krwi przez jądra i najądrza. Wykonujący badanie powiedział że to nic groźnego. Oprócz tego powiedziałem mu o powiekszonym wezle chłonnym w pachwinie: hypoechogenny 11/4 mm. (na usg) powiedział że to nie ma nic wspólnego z jądrem. Z węzłami poszedłem do lekarza który przy tym poprosił o konsultacje urologa. Ten nie widząc badania uznał że na jądrze jest pewnie jakaś torbiel i żebym przestał to dotykać ... To moja historia a ja nadal nie wiem co z tym zrobić. Czytałem że torbiele odchodzą od najądrza a to zgrubienie jest na powierzchni jądra ( a takie chyba mogą być groźne?) Dodam jeszcze że obaj urolodzy stwierdzili że to nie jest guz bo jądra na usg mają prawidłową strukturę i w ogóle są sprężyste a w przypadku guza byłyby częściowo *zajęte*. Nie wiem co robić bo jeden urolog bagatelizował to kompletnie a drugi dodał że to już jest bardziej urojone, ale zgrubienie na jądrze jest i węzeł także ;/. Zapisałem się do kolejnego urologa na listopad, czy powinienem zrobić też jeszcze jedno USG, czy rzeczywiście panikuje? Co doktor sądzi o tej zmianie na podstawie tego co napisałem??? Dodam że zrobiłem badanie krwi ( morfologie ) i lekarka powiedziała że wyniki są świetne ( miałem podwyższony udział neutrocytów 71% norma do 68%) ale powiedziała że nawet mam na to nie zwracać uwagi bo to śladowe powiększenie a w kontekście pozostałych bdb wyników to nie ma znaczenia) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam podobny problem co ty. Także wymacałem sobie na powierzchni jądra zgrubienie. Jest ono twarde i znajduje się na środku jądra . Również mam diagnozę, która brzmi zwłóknienie. Miałem 3 x USG i odwiedziłem dwóch urologów. Obydwaj byli zgodni, ze to zwłóknienie. U mnie na USG nawet to nie wyszło :) Wyszedł czysty miąższ jadra bez żadnych zmian. Jak widać zwłóknienie chyba może być niewidoczne. Zrobiłem jeszcze kontrolnie markery nowotworowe. Zwłóknienie mam już ponad rok. Nic się nie powiększa. Tak więc, chyba można z tym żyć :) Jeśli nie jesteś pewien zawsze możesz odwiedzić jeszcze jednego urologa i ewentualnie dla spokoju zrobić markery. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej to masz na wielkość i czy to jest twarde??? u mnie na 1 usg też nic nie wyszło i urolog powiedział że zwłóknienie , ale że coś było poszedłem na 2 usg i wyszło (torbiel ew zwłóknienie*/), kolejny urolog powiedział bez patrzenia na wynik że to jakaś torbielka pewnie a jak mu pokazałem usg to już dał sobie spokój... ale u mnie jest wezel w pachwinie i do tego jeszcze jakies na szyi i w zuchwie sie pojawily ale nie wiem czy to powiazane jest*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic z tym związanego :D ale zrobiłem kolejne już 3 USG i znowu wyszło to samo :) tzn wcześnie 1x 3 mm było a teraz jest 1x3,8 mm ale to już nie ma znaczenia. Tzn to jest widoczne jak amina taka ok 5x5 mm na oko ale jak widac ma ok 4mm, a 1 mm to jest grubość (to mnie draznilo w usg ze ja mam kulke a to mi wyszlo podluzne, ale teraz mi ten fachowiec wyjasnil jak to sie mierzy ):P. Powiedział że to zgrubienie jądra, zbiornik płynu i że jak nie mam się gdzie drapać to lepiej żebym się drapał po głowie, a jak mu pokazałem poprzednie usg i zapytałem czy jest pewien czy mam zrobić jeszcze jakieś badania to mi powiedział że jak lubie wydawać kase to mogę robić co chce, a potem dodał że ten poprzedni o usg to znany dobry radiolog który współpracuje z urologami :P więc już sobie to daruje ( a dodał że jak już to lepiej żylakami żebym się zajął). Więc mam już 3 usg i 2 opinie urologa, ktorzy tez stawiali na torbirl v zwłoknienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×