Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogniskowa dysplazja nabłonka paraepidermoidalnego


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Trzy tygodnie temu byłem z mamą u chirurga,ponieważ na plecach zauważyłem bardzo brzydką ranę.Była w kształcie owalu(ok.9cm na 5cm).Była to bardzo twarda skorupa,ciemnego koloru a dookoła był różowy,sączący promień. Chirurg sciął tą skorupę i pobrał wycinek.Wynik jest następujący: ,, Fragment skóry i tkanki podskórnej w stanie przewlekłego aktywnego zapalenia oraz z ogniskową dysplazją nabłonka paraepidermoidalnego małego stopnia,,. Proszę mi powiedzieć co to znaczy i jak to leczyć. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wynikiem radzę skonsultować się jeszcze z dermatologiem. Nabłonek paraepidermoidalny to nabłonek wielowarstwowy płaski nierogowaciejący. W wyniku stanu zapalnego doszło do zaburzenia architektury komórkowej nabłonka. Nie jest to zmiana złośliwa, ale należy ją leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pobrano mi wycinek z szyjki macicy do badania i mam juz wynik ale go nie rozumiem nie wiem co tam jest a tak jest opisane *Wjednym wycinku stwierdza sie ognisko lekkiej dysplazji nabłonka paraepidermoidalnego*czy mógł by mi ktos to wyjasnic mam isc na zabieg ale niewiem jak bedzie to robione troche sie martwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. odebrałam dziś wynik badania histopatologicznego który brzmi: Rozpoznanie(opis makroskopowy): 2c+s Mikroskopowo: Dwa drobne fragmenty błony śluzowej pokryte rozrośniętym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, ogniskowo metaplastycznym.Cech Ziarniniaka Wegenera nie ma. Materiał zbadano w całości, skrojono seryjnie. MK. Zastanawia mnie zdanie : * fragmenty błony śluzowej pokryte rozrośniętym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, ogniskowo metaplastycznym.* Co oznacza? czy jest groźne itd..bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×