Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Martwica pięty, jak sobie z nią poradzić?


Gość Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kiedy byłem mały gdzieś w wieku 10-14 lat miałem martwicę na pięcie (nie pamiętam której), pamiętam że rendgen stopy pokazał dziwną masą tuż pod piętą - jakby wzgórek którego nie czuć, po za bólowymi oznakami. Bolała mnie jak np wracałem z gry w piłke lub jakiekolwiek inne zabawy ruchowe. Dostałem wtedy taką maść-żel którym smarowałem piętę. NIe pamiętam czy była efektywna ale pamiętam że mi to przeszło. Potem przeszedłem spokojnie reszte gimnazjum, liceum. Teraz mam 21 lat i od maja trenuje baseball. Wbrew pozorom jest tam sporo biegania. Ok 3 tygodni temu pod koniec treningu zaczęła mnie boleć lewa pięta jak stawiałem ją na ziemi przy biegu. A że trening się skończył to wróciłem do domu. Niestety następnego dnia gdy się obudziłem i postawiłem noge na ziemi poczułem znowu ból. Teraz wygląda to tak że ból czuje zawsze rano jak wstaje po śnie i przy dłuższym chodzeniu lub po bieganiu. Dziś miałem trening sporo biegałem i teraz siedze w domu - nic mnie nie boli chyba że postawie noge na ziemi lub zaczne chodzić. Czy to może być nawrót tej martwicy? Objawy są troche inne ponieważ za młodu bolała mnie pięta po wysiłku... natomiast teraz mnie boli po jakimś czasie wysiłku, chwilę później w jego trakcie i po nim jak chodzę. Czy można tu zasugerować jakiś lek/maść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie powinien być nawrót tej martwicy kości piętowej (to choroba raczej dziecięca). Być może to tylko jakieś przeciążenie stopy. Proszę zastosować maści lub żele przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne bez recepty. Jeśli dolegliwości nie ustąpią trzeba się w tej sprawie skonsultować bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w piłke nożną 6 lat rok temu zaczęła mnie boleć pięta poszedłem do lekarza powiedział że mam odpocząc mięsiąc i moge znow grać grałem 2 tyg bez bulu i znowu się zaczelo co mam zrobić *wiem że to martwica na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam martwice i chodzę do szkoły o kulach nadal boli chciała bym mieć w gipsie po ja skacze po schodach a nie umiem się opanować żeby nie skakać i jestem najszybsza z szkoły bo ja mam już w ćwiczone chodzenie o kulach już od roku chodzę o tych kulach NIE CHCE SKOŃCZYĆ NA WÓZKU POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam martwice pięty wykrytą w 5 klasie , niestety ucze sie już w 3 gimnazjum i nadal ja mam nie ćwiczyłem 3 lata leczprzy wysiłku znowu martwica lata nie chcem iść do lekarza bo mama powie że wymyślam , nie leczyłem martwicy bo mama mówiła że po co mam maczać nogi w soli boheńskiej i nie wiem co mam robić jakiejś porady ale takie aby nie iśc do lekarza chyba że już nie dam rady to pójde . Mam pewne marzenia a ta martwica mi je niszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Martwicę już rok. Jesli zacznę teraz grać to może mi sie coś stać * jakies konsekwencje * Marze o zawodowym uprawianiu sportu, a przez martwice nie moge tego zrealizować. * we wrzesniu robiłem rtg i mam martwice * Mam zwolnienie na pół roku z w-f, ale zastanawiam sie czy grac */ . Mam 14 lat 01.09.2012 wykryto marwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma martwicę już pół roku,dzisiaj miał robione zdjęcie Rtg i nie ma poprawy,następne pół roku ma zwolnienie z WF-u.Teraz co najgorsze ma martwice na drugiej pięcie!Lekarz powiedział,że może to trwać do 2lat,bo kości same muszą się zrosnąć i nie da się tego przyspieszyć.Syn ma 10lat trenuje piłkę nożną i jest załamany,bo martwica zniszczyła mu marzenia,nie ma biedny co z sobą zrobić,a jest ruchliwym dzieckiem.Mi też jest przykro,na razie ten ból nie jest taki straszny,ale ból z powodu tego,że nie może grać jest większy.Wkurza mnie to,że nic nie mogę z tym zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mój 11 letni syn również ma martwice pięty prawej stopy, robiliśmy RTG i wszystko jest jasne.Maczam mu nogi w ciepłej soli boheńskiej na przemian z zimnymi kąpielami, 3 razy dziennie smaruje żelem Fastum na recepte, kupiłam specjalne klapki do chodzenia po domu z kolcami, rozciąga ścięgno podeszwowe za pomocą piłeczki z kolcami i piłeczki tenisowej oraz pasów do rozciągania, i nie uwierzycie przechodzi po 2 miesiącach boli go jak tylko mocniej stanie, dlatego teraz chodzimy jeszcze przez 2 tygodnie na zabiegi lasery, ultradżwięki i pola magnetyczne koszt 150 zł bo na kasę byśmy czekali z pół roku, i powiem wam jest super, rehabilitantra powiedziała ze te zabiegi leczą nie tylko ścięgna ale i kości a ortopeda powiedział że po zabiegach może wrócić do piłki nożnej bo jest poprawa i już prawie nie odczuwa bólu.Jak przypomnę sobie że nie mógł wcześniej w ogóle wstać na nogę.Jupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Piłkarz
W dniu 27.10.2010 o 21:27, Gość Kamilpomóż napisał:

Dzieńdobry ostatnio dowiedziałem się dzisiaj że mam martwice pięty czy to pomoże jak kolega napisał że 1miesiąc i koniec prosze o odpowiedż please!

Mi lekarz powiedzial ze minimum 3 m-ce bez pilki bez skakania i bez niczego .Jedynie na cco mi pozwolil to na rower . Do teo musze codziennie wykonywac cwiczenia na ta piete . Radze ci pojsc do lekarza ,poniewaz kazdy ma inne objawy i inne sposoby leczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Piłkarz
W dniu 30.05.2014 o 09:10, Gość Kasia napisał:

Witam, Mój 11 letni syn również ma martwice pięty prawej stopy, robiliśmy RTG i wszystko jest jasne.Maczam mu nogi w ciepłej soli boheńskiej na przemian z zimnymi kąpielami, 3 razy dziennie smaruje żelem Fastum na recepte, kupiłam specjalne klapki do chodzenia po domu z kolcami, rozciąga ścięgno podeszwowe za pomocą piłeczki z kolcami i piłeczki tenisowej oraz pasów do rozciągania, i nie uwierzycie przechodzi po 2 miesiącach boli go jak tylko mocniej stanie, dlatego teraz chodzimy jeszcze przez 2 tygodnie na zabiegi lasery, ultradżwięki i pola magnetyczne koszt 150 zł bo na kasę byśmy czekali z pół roku, i powiem wam jest super, rehabilitantra powiedziała ze te zabiegi leczą nie tylko ścięgna ale i kości a ortopeda powiedział że po zabiegach może wrócić do piłki nożnej bo jest poprawa i już prawie nie odczuwa bólu.Jak przypomnę sobie że nie mógł wcześniej w ogóle wstać na nogę.Jupi

Dokładnie to samo mam ja 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Piłkarz
W dniu 8.12.2012 o 11:10, Gość Niedoszły piłkarz */ napisał:

Ja mam martwice ale sie nie moge powstrzymac może to przedłużyc okres leczenia?

Oczywiście ze tak. Nie ma zartow z martwica kosci pietowej . Ja sam mam martwice . Bylem u lekarza, Zrobilem Zdjecie RTG i lekarz mi powiedzial : 6 mcy bez pilki i bez sportu . Bylem zalamany. Po pewnym czasie moj trener z druzyny dal mi ulotke z fizjoterapeuta. Udalem sie do niego. Powiedizal mi ze 2 miesiace cwiczen pileczka tenisowa i rozciaganie miesni nogi i bedzie z glowy. Narazie cwicze . Juz jest o wiele lepiej gdy zaczalem cwiczyc . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×