Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po laparoskopii pęchrzyka żółciowego


Gość XXXXX z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość XXXXX z Lublina

Jestem czwartą dobę po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego. Zaraz po zabiegu zacząłem odczuwać silne bóle promieniujące do prawej łopatki oraz mam cały czas wieczorem temperaturę 37,5. Co może być przyczyną bóli i podwyższonej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres po zabiegu jest jeszcze wczesny. Bóle promieniujące do pleców mogą być spowodowane podrażnieniem przepony przez gaz, który może nadal rozdymać struktury jamy brzusznej, gdyż jeszcze nie wchłonął się. Temperatura ciała nie jest zbytnio podwyzszona, to raczej stan podgorączkowy. Radzę udać się na kontrolę do chirurga, aby obejrzał rany pooperacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle te są spowodowane podrażnieniem nerwu przeponowego w czasie napełnienia gazem jamy brzusznej. Podrażniony nerw rzutuje segment bólowy w zakresie barku i ramienia. Normalne bóle polaparoskopowe, a nie nawrót dolegliwości po złamaniu obojczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krysia 2009-04-24

ja również mam takie bóle obojczyka szczególnie gdy leżę a mało tego jeszcze ból prawej nogi jestem po zabiegu laparoskopi 7 dni boję się zeby to nie był żylak napisz jak długo bolał cię ten obojczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie rok po zabiegu i to co pamietam to tez bol barku bardzo silny trwajacy pare dobrych dni. Jednak mi zabieg malo pomogl nadal dostaje ataki jak bym miala kamienie,bol plecow jest nie do zniesienia rece opadaja,chodze od lekarza do lekarza i nawet pobyt w szpitalu niczego nie wykazal a ataki jak byly tak dalej sa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 2 dobie po laparoskopii- usunięcie woreczka żółciowego. Przez te dwa dni bolał mnie mocno prawy bark. Wczoraj wziełam dwa apapy, ból był do zniesienia. Dziś rano jeszcze trochę bolało, po południu już przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×