Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie łokcia tenisisty


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

3 tyg,po operacji,bol łokcia nie ustępuje,drętwienie palca 4 i 5 promieniującego do nadgarstka 24h bez przerwy.Palce bezwładne:/ Jeśli ktoś z państwa mial podobny przypadek prosze o info. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie poniewaz bardzo boli mnie lokiec bylem u chirurga na zdjeciu rtg n wszystko w porzadku chcial dac mi tzw blokade ale niestety mnie boli sciegno i powiedzial ze to na samym nerwie mnie boli i nie moze dac blokady tylko tabletki przeciwbolowe i masc a mam objawy takie (nie wyprostuje reki do konca ,rano tj katastrofa zdretwiala bol az do nadgarstka musze zlapac ze lokiec i krecic powoli reka az szczeli wtedy lepiej troche.Bardzo dokucza w pracy podczas dzwigania lub skrecania srub a pracuje na barierach jako robotnik drogowy. do ortopedy trzeba czekac 2 miesiace prosze poradzccie gdzie sie udac.Pozdrawiam i dziekuje Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już parę miesięcy jak nie mogę pisać!już wszystko robię tą ręką a z pisaniem mam problem!ciężko mi utrzymać długopis i jakoś palce mi wykręca!łokieć mnie boli przy prostowania ręki!ścięgna mnie ciągną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich cierpiących. Wyznaczony mam termin drugiej operacji na 14 sierpnia .Artur tak miałam problem z pisaniem ,raczej bazgrałam,nie mogłam podnieść łyżeczki a nawet samej ręki na wysokość ust. Operację bedę miała drugą ponieważ mam uszkodzony nerw. Lekarz przy drugim badaniu EMG złapał sie za głowę i do końca to nie wiem czy jest tak źle czy gorzej już być nie może. Siedzę na rencie i krew mnie zalewa bo nie ma rehabilitacji za free kiedy leczę się prywatnie,mogę zapłacic ale mnie nie stać -błędne koło.Ale...jestem dobrej myśli,może teraz operacja przyniesie oczekiwany skutek .Jak macie jakieś pytania odpowiem przez email . lussessitta@wp.pl . Pozdrawiam Życząc Wszystkiego dobrego i mniej bólu w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIOLA kilkanaście miesięcy męczył mnie ból łokcia już nic nie pomagało zabiegi lekipo kolejnej wizycie u lelarza stwierdziłam że lepiej jakbym składki sobie odkładała na prywatne leczenie ból już był nie do zniesienia lewa ręka była zupełnie bezużyteczna w końcu poszłam prywatnie zostałam przyjęta jak człowiek lekarz zaaplikował mi blokade sterydową to było 14 .03 .13 wczoraj bolało a dzisiaj mogę nawet klikać jeszcze tylko jedna blokada i odzyskam całkowity wład w ręce .Dlaczego nie mozna było tego zrobić w gabinecie z NFZ sterydowe blokady są bezpłatne ,a lekarz chciał wcisnąć jakieś blokady po 150 zł ,trzeba zapłacić prywatną wizytę aby mieć bezpłatną pomoc i zostać przyjętym szybko i konkretnie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 17 maja 2013r choruje na lokiec tenisisty,19 sierpnia bylam 1 dzien w pracy i dalej bol.Mialam 6 zastrzykow z kortyzonu i pomoglo na chwileczke. 3 lutego mialam operacje,2 tygodnie mialam gips,potem 3 miesiace lekkich cwiczen w domu,zeby nie przeciazyc znowu reki.Od maja mam 3x tygodniowo mam masaze i cwiczenia w szpitalu,tak do 15 czerwca.Od operacji mam sztywnt kciuk i wskazujacy palec od polowy do konca (paznokcia). Po zdjeciu gipsu lekarz twierdzil,ze to minie,na koniec kwietnia tez tak twierdzil,ze cwiczenia pomoga,ale na razie nic sie nie zmienilo,a reka bardziej dokucza.Czy ktos tak mial i mu minelo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam narastający ból objawiający się w okolicy zewnętrznej (bocznej) łokcia i promieniuje. Zwiększa się, gdy zaciskam mocno dłoń lub zginamy grzbietowo nadgarstek z oporem, np. w trakcie uderzenia. Wg artykułu w necie może to być łokieć tenisisty. Co powinnam teraz zrobić, żeby potwierdzić diagnozę? Czy powinnam udać się do lekarza pierwszego kontaktu czy od razu do ortopedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Ja rowniez mialam problem z lokciem od monotonnej pracy i borykalam sie z tym problemem od listopada,chociaz wczesniej tez mialam bole ale one znikaly po jakims czasie.Bylam kierowca od 12 lat w firmie i jezdzilam po 9 godzin dziennie.Potem juz bylam zmeczona od auta i przeszlam na prace w firmie przy narzedziach no i ta monotonna praca doprowadzila mnie do tego problemu.Mialam robiona fale uderzeniowa i to mi pomoglo na pare tygodni a potem zastrzyki i tez za duzo nie pomogly.Lekarz zadecydowal operacje i od 18 maja jestem po operacji.27 ego czerwca ide do pracy i niewiem jak to bedzie gdyz jeszcze nie jest najlepiej.Reka jeszcze boli,ale jest dosyc dobrze i do tej pory to nawet nie sprzatalam w omu tylko lekkie roboty wykonywalam.Zapomnialam napisac ze nosilam przez 2 tyg. szyne i 3 dni po operacji przeciwbolowe tabletki i do tej pory dalo sie wytrzymac nie mialam mocnych bolow.Jak wroce do pracy to potem napisze jak mi idzie.Dodam jeszcze ze mieszkam w niemczech i tu bylam operowana.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie tenisistów i golfistów. 6 lipca po raz trzeci wjechałam na stol operacyjny . Zrobiono mi plastykę i poprowadzono nerw tuz pod skorą ... Nerw wrósł się w bliznowiec co powodowało nieprzyjemne uczucie oraz bol i drętwienie. Dostałam znieczulenie regionalne czyli bylam swiadoma a nawet kiwalam nóżkami na stole w rytm muzyki ktora zapodal dj anastezjolog. Owinieto mi rękę opaską by odciąć przepływ i się zaczelo. Po zabiegu przespalam caly dzień i noc . Dzis mija 4doba- po opasce mam ogromnego krwiaka, blizna ladnie się goi, palce 4,5 jak drętwialy tak drętwieją,mam nadzieje ,ze przejdzie... Do trzech razy sztuka...na czwartą operacje juz nikt mnie nie namówi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cierpiacych. Do tej pory myslałam .że tylko ja jestem jakimś trudnym tworem do leczenia ale widzę Łucjo że tobie też z tym sie schodzi .Ja w marcu miałam drugą operację i jak do tej pory wszystko bez zmian jak bolało tak boli ,a na dokładkę do końca wyprostowač nie mogé réki.Za tydzień zaczynam rehabilitacjé już zaczynam wątpič w jej skutecznošč bo w ciągu tych 2 lat to chyba moja 14 .Zazdroszczé tym którzy są wyleczeni po kilku tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak masz zdiagnozowane takie schorzenie, to raczej nie należy masować samemu w domu tylko trzeba iść do dobrego fizjoterapeuty. Mój były tak miał, poszedł prywatnie do Fizjomedu w Krakowie i chyba po dwóch miesiącach pozbył się problemu. Chodził na takie spotkania z fizjoterapeutą, gdzie on z nim *cwiczył*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej doradzic prywatną rehabilitacje (reklama fizjomed wloszczowa) a czy ktos pomyslal za co? Lecze sie od 2 lat po 3 operacjach i iluś tam rehabilitacjach sanatorium wszystko bez zmian i nagle fizjoterapeuta cudownie mnie wyleczy chyba z pieniedzy ha ha . Chyba nikogo nie musze uświadamiac że to są najczęsciej schorzenia spowodowane przeciażeniami u osób pracujących fizycznie co za tym idzie wysokość renty to około 700zł co z tym zrobić? zostawic u fizjoterapeuty i pomoże tak? to po co wysyłają do sanatorium na 100 zabiegów i podatnicy pokrywają te koszty ? To wszystko jest chore...chce wrócić do pracy więc doradzajcie coś na miarę mojej kieszeni i pacjentów w podobnej sytuacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam skierowanie na operacje łokcia tenisisty. Chciałabym sie dowiedziec w jakim znieczuleniu jest przeprowadzana operacja? Slyszalam ze tylko znieczulają rękę a człowiek jest przytomny i kontaktowy. Czy jezeli chcialabym zostac uśpiona to mogę żądać takiego znieczulenia ogólnego? Proszę o szybką odpowiedz.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×