Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa a cysta pod kolanem


Gość Wanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku leczę cystę pod kolanem. Najpierw kolejne zabiegi rehabilitacyjne, a teraz 3 zastrzyki synocromu.Obecnie mam ból w kręgosłupie i nie mogę chodzić. Praktyczne od roku podpieram się laską, ale teraz dochodzi jeszcze ten bólw kręgosłupie. Proszę o pomoc bo dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, najpierw wystapil obrzek kolana ,leczony majamilem schodzil ale powracal, rezonans wykazal zapalenie blony maziowej i torbiel pod kolanem srednich rozmiarow do tego raz na jakis czas mam bol w kregoslupie (odcinek ledzwiowo-krzyzowy). Wykonano artroskopie kolana / blony (synowektomie) w styczniu tego roku. do teraz mam problem z kolanem ,mniej puchnie ale bol podczas biegu czy wchodzenia po schodach nadal czuje... Poprosze o jakies rady..czy bol kregoslupa i problem z kolanem moze miec jakis zwiazek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Być może także będzie potrzebny rezonans magnetyczny. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się jeszcze z neurologiem. W wyniku zmian w kolanie, utykania na nogę może dojść do wystapienia z powodu przeciążenia bólów w okolicy kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Wando ja też mam obecnie taki kłopot z kolanem ale mi lekarz reumatolog(dopiero on się poznał) zapisał zastrzyki DEPO MEDROL ,punkcję i zabiegi rehabilitacyjne. Te zastrzyki są dobre bo ból przechodzi po ok. 2dniach i można normalnie funkcjonować ale trzeba nie przeciążać kolana. Ja mam torbiel Bakera wielkości dużej mandarynki w lewym kolanie i prawym trochę mniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bartosza: radzę ci odwiedzić na kręgosłup dobrego neurochirurga, ponieważ nie zawsze kolana bolą od kręgosłupa. Ja mam odcinek lędźwiowo krzyżowy powyginany w różne strony-wysunięte dyski, przepuklina.....i neurochirurg po wykonaniu rezonansu stwierdził że kolana to wynik zwyrodnienia twz.RZS a przy tym przeciążenie, złe obuwie, chodzenie,postawa....a kręgosłup nadaje się do operacji bo ból jest nie do zniesienia-brałam nawet sterydy na kolana też i poprawa na krotki czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franciszka

Najlepszym lekarzem od schorzen kolanowych i nie tylko jest prof.Witonski mieszkajacy w Lodzi.W moim przypadku uratowal mi kolano zdane przez innych lekarzy na operacje.Wszystko co mi zalecil a w moim przypadku tylko gimnastyka ,cwiczenia ,ktore wykonuje od czterech lat spowodowaly,ze moge chodzic pomimo strasznej nadwagi.Mam rowniez problemy z kregoslupem (odc.ledzwiowy)Stosuje codzienne cwicz. polegajace na zasadzie dzwigni...i to daje rezultaty.W sprzyjajacych warunkach jezdze rowerem 15 km codziennie - musze dla zdrowia. Mam 67 lat jestem po ciezkich i tragicznych przezyciach ,prosze Was nie zalamujcie sie ,dbajcie o siebie.Pozdrawiam....podaje moj tel 42 2158234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×