Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste kucie w prawym boku podczas ciąży to może byc wyrostek robaczkowy?


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam częste kłucia w prawym boku a nawet i pleców na początku były delikatne dziś już są straszne, jestem w 22 tygodniu ciąży. Za nim zaczeły sie ostre bóle mialam robione USG dziecka czy podczas tego badania było by widoczne że jest coś nie tak z wyrostkiem? Jestem za granicą, aby tutaj dostac sie do specjalisty trzeba czekac wiecznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to ucisk macicy na otaczające narządy. Nie można wykluczyć zapalenia wyrostka robaczkowego, kamicy pęcherzyka żółciowego czy kolki nerkowej. Jeśli objawy się nasilą, radzę udać się na Izbę Przyjęć. Podczas badania usg lekarz pewnie skupił się głównie na dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGMIESZKA STANCZYC

halo witaj takze mialam taki ból o jakim piszesz podczas ciazy i zostal mi do dzis a maly ma juz 4 miesiace.Rozmawialam z lekarzem i rzeczywiscie byl to nacisk macicy na narzady a dokladnie na zebra mysle ze n ie masz sie co denerwowac pozdrawiam A.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,ja jestem w 17 tyg.ciąży i od kilku dni odczuwam kłucie w prawej części brzucha,na wysokości pęmpka.Jest to kłucie podobne do kolki,najbardziej boli mnie gdy siedzę,a czasami ustaje gdy trochę pospaceruje.Pomóżcie,co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Witam ja mam również takie kłucie w prawym boku od 2 dni jestem w 25 tyg ciąży, ponoć to więzadla i normalne ale mnie martwi...tak czy siak kłuje nawet jak leze a leze głownie na prawym boku...i przy tym kłuciu Dzidzius rusza sie slabiej...ale moze to nie jego pora głównie buszuje w nocy kolo godz 1.00..leekie klucie jest z lewej strony ale slabsze niz z prawej i napiety brzuch mam do tego...ale mysle ze to rozciagajaca sie macica i wiezadla...mowil mi o tym lekarz ze tak moze byc juz kolo 20 tyg a ja mam to teraz dopiero wczesniej brzuszek byl nieduzy...poza tym Dzxidzius chyba lubi w poprzek brzucha lezec głowke jak sie napreza czuje po prawej stronie brzucha wtedy to mnie rozciaga MAlenstwo *)tak nierowno wybrzusza sie mocno prawa strona a lewa prawie wcale wiec moze to tez wplywa, nie wiem...mam nadzieje ze jednak to ok jest....teraz nie buszuje akurat ale klucie odczuwam....no zbaczymy czekam na stala pore fikołów i jak beda tzn ze jest ok. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tez jestem w ciazy i wczoraj w nocy bolal mnie brzuch,chcialam wziasc tabletke,ale usnelam.Dzis ten bol wrocil.Boli szczegolnie gdy chodze,albo podnosze noge prawa do gory.Dodalam jeszcze,ze to 11 tyg jest i boli po prawej stronie na dole.Co to moze byc?pomozcie.Martwie sie bo to moje pierwsze dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w 4 tygodniu wysłuchiwania mojej ciężarnej żoneczki i już sam nie wiem ciągle słysze to mnie boli to mnie kuje a to podaj mi śniadanko do łóżka bo sie ruszać nie moge a to przynieść mi kawe a to piwo ... a to zajmij sie jedenasciorgą naszych dzieci bo ja nie moge i tak w koło macieju. macie jaką rade na nią?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przyszla mama

Witam wczoraj w nocy złapał mnie silny ból w prawym boku i rownież dół pleców mnie bolal to bylo straszne nie moglam wytrzymac, jestem w 27 tyg ciazy i boje sie o moje malenstwo czy to wyrostek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×