Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja laparoskopowa żylaków powrózka nasiennego


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega operacja żylaków powrózka nasiennego wykonywana metodą laparoskopową? Czym rózni się ten typ zabiegu od zabiegu wykonywanego *normalną* metodą? W jakich miejscah wykonywane są nacięcia, jak duże one są, po zabiegu pozostają jakieś blizny? Jakie czynności wykonywane są przez chirurga wewnątrz ciała? Ile trwa cała operacja? Należy wydepilować się w jakimś konkretnym miejscu, aby uniknąć nieprzyjemności wykonywania depilacji przez pielęgniarkę? Za kilka dni mam ten zabieg, trochę się go obawiam i chciałbym się na jego temat więcej dowiedzieć, stąd tyle pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kajeten

Witam serdecznie. Wczoraj miałem operację metodą laparoskopową na żylaki powrózka nasiennego lewostronne i bardzo mnie zastanawia dlaczego nacięcie mam z prawej strony i w okolicy pępka. Czy to noramlne? Mam nadzieję, że lakarz nie pomylił mnie z innym pacjętam :/ Przy okazji chciałbym się dowiedzieć z jakiego tworzywa wykonane są zaciski które zakłada się na żyłę. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź ponieważ trochę się niepokoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też czekam na swoją operacje zylaków... pewnie metodą laparskopowa, bo jest najnowoczesniejsza i zosatwia slady (tylko) na podbrzuszu.. Koledzy z wpisów powyzej, podzielcie sie odczuciami. Na kilka dni przed zabiegiem zrób badanie nasienia i nie pij alkoholu, wyluzuj sie wewnetrznie i badz dobrej mysli:). Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kajetan

Jeżeli chodzi o odczucia to: nie jest to jakiś straszny zabieg. Wykonywany jest pod narkozą. Trwa ok 30 min + wybudzenie. Trochę boli później, ale nie jakoś bardzo. Jedna noc w szpitalu a później już do domu. Poleżeć trochę trzeba. Ja mam dwa szwy. Jeden w pępku i jeden z prawej strony brzucha. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zylaki po mojej lewej stronie a ciecie było wykonywane po mojej prawej i na pepku.Równiez zaczełęm sie martwic ze ciecie nie po tej streonie ale wydaje mi sie ze jest ok wiec chyba tak musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×