Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na jądrze


Gość Tajemniczy osobnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tajemniczy osobnik

GDy sie urodzilem mialem operacje stracilem jadro, prawdpodobnie byla to wina lekarza. Ostatnio jadro ktore mi zostalo lekko pobolewa, wyczulem na mosznie taka zgrubiona skorke lekko zaczerwieniona wlasnie teraz sam juz nie wiem czy przed tem tak mialem czy nie. Boje sie bardzo nie dam se uciac jadra bo wtedy nie bede juz mial zadnego, wiem ze moja sytuacja jest nietypowa ale dla mnie to jest bardzo wazna sprawa i powoli popadam w depresje. Dodam iz boje sie isc do lekarza gdyz mam 18 lat i sie wstydze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba udać się do lekarza i nie lekceważyć objawów biorąc pod uwagę twoj stan. Jeśli będziesz zwlekać i się wstydzić to tym bardziej wzrasta ryzyko twoich obaw. Mogło dojść do zapalenia jądra, powstania torbieli lub innej zmiany. Badanie lekarskie wskaże rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wacław18

Witam. Mam 18 lat i mam problem a boje się iść do lekarza. Na górze prawego jądra mam guzek ok. 1 cm średnicy. Nie boli, ma jakby strukturę jądra, jak go próbuje złapać to ucieka. W wieku 8/9 lat przeszedłem zapalenie tego jadra, jest nieco większe może milimetr lub dwa. Przez zapalenie tego jadra miałem także wodniaka, nie jestem pewien czy nadal on jest czy nie ale zdaje mi sie że tak. Prosze o szybką odpowiedź na moje pytanie, bede bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 20 lat.Od około 2-3 lat wyczuwam na jądrze zgrubienie, tak jakby małe białe twarde guzki, które nie bolą przy dotyku, znajdują się one na dole jądra, blisko nasieniowodu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość problematyczny

Witam mam 18 lat zauwazylem dzisaij u siebie malutkiego guzka jak by zgrubienie. boli podczas dotykania jest to tak jak by nad jadrem, Co to moze być i czy bać sie tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat i mam otóż taki problem kilka dni temu wykryłem na lewym jądrze pod skóra guzka jest on wielkosci mniej wiecej 0,5cm, gdy nacisne na niego lekko to boli mi jadro i nie przylega on cały do jadra nie wiem jak to wytłumaczyc jak scisne to wyglada to jakby jawalek tylko jego wisalo albo jak by z jadra 2 jadro sie robilo. Co to może byc i co mam robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Witam mam 16 lat i od jakiegoś czasu (dokładnie około 2 dni temu) na jądrze pojawił się narostek, wygląda on jak podłużny pryszcz. Nie boli mnie to aż tak bardzo ale jak mocniej dotknę to czuje lekki ból. Nie wiem czy to groźne i jak się tego pozbyć proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego meza na lewym jadrze pojawil sie bolacy guzek wielkosci orzecha laskowego. wczesniej mowil ze czasem odczuwa ból w podbrzuszu.Ma 27 lat.Jestem zaniepokojona i prosze o odpowiedż czy powinien sie udac do chirurga. Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PANA ostatnio mój 11 letni syn powiedział mi ze wyczuł na swoim prawym jadrze mała chrostke pojechalismy do specjalisty na badania i USG po wykonanych badaniach okazało sie ze ma guzek na prawym jadrze wielkosci 11mm doktor po obejrzeniu wyników stwierdził ze jadro nalerzy jak najszybciej usunac. Moje pytanie brzmi czy to konieczne moze jest inny sposób ,czy moze nalezałoby wykonac dodatkowe badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowałem na moim prawym jądrze coś w postaci guzka. Znajduje się on po lewej stronie prawego jądra blisko najądrza na miąższu jądra (nie jest twardy jak kamień). Wydaje mi się że jest połączony jakby żyłką z najądrzem (wielkość ok. 2-3mm). Jądro jest sprężyste tak jak i lewe, nie powiększone, nie boli lecz da się wyczuć tak jakby lekkie mrowienie. Wykryłem ów guzek niedawno, wcześniej wyczuwałem coś dziwnego po prawej stronie w podbrzuszu który to stan utrzymuje się do teraz, ale występuje to raz na jakiś czas. Nie miałem wnętrostwa, nikt w mojej rodzinie nie chorował jeszcze na raka zarówno od strony matki jak i ojca. Waga ciała utrzymuje się prawidłowa, nie chudnę, popęd seksualny itd. w normie. Bywało że byłem narażony na urazy w okolicach krocza. Czy mogło to mieć jakikolwiek wpływ na rozwinięcie się stanu nowotworowego?. W wieku ~15 lat miałem lekkie zapalenie najądrza lewego jądra. Zanim pójdę na badanie usg chciałbym zadać kilka pytań: 1. Czy rak jądra może rozwijać się powoli nie dając typowych objawów? 2. Czy to może być jakieś zwłóknienie, torbiel? 3. Czy żylak najądrza może być umiejscowiony na miąższu jądra? 4. Czy rak powstaje na w skutek przebytego urazu (przygniecenia jądra itd.)? 5. Czy jeżeli miałbym utracić jądro w wyniku choroby nowotworej czego strasznie się obawiam to możliwym jest utrzymanie stanu poziomu testosteronu za pomocą leków mając jeszcze jedno jądro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 20 lat i około miesiąca temu zacząłem metodą palpitacyjną badać jądra. Przy lewym jądrze tam gdzie jest najądrze, zauważyłem taką dziwną krostke, jakby to się ruszało, ale nie jestem pewien. Bardzo się boję tego dotykać, bo gdy tak sobie macam ten guzek czy coś w podobie co to jest, to później boli mnie najądrze całe i czuję dyskomfort. Mam zatem pytanie: Czy każdy guz na jądrze to zawsze rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przechodziłem zapalenie prawego jądra, byłem u urologa, zapisał antybiotyk, po tygodniu obrzęk minął, ale na jądrze jest wyczuwalne zgrubienie, a urolog przekonuje, że to normalne, że zgrubienie nie łączy się bezpośrednio z jądrem, kazał zgłosic się za 2 miesiące na kontrole. Czy można mu wierzyc? czy to naprawde normalne i można to zbagatelizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, nie musisz się martwić. Być może wyczuwasz najądrze ale jeśli nie daję Ci to spokoju poproś o USG jąder. Rak jąder jest na prawdę bardzo rzadkim schorzeniem i nie tak groźnym choć nie wolno go bagatelizować. Odsetek śmiertelności jest stosunkowo niski i proszę się nie martwić na zapas tylko udać się do urologa na konsultację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pewien problem - na moim lewym jądrze pojawia się i znika mały guzek wielkości 3-4 mm. dziwi mnie jednak to, że jest wyczuwalny przez 2-3 dni, a potem się zmniejsza i moszna się bardzo powiększa tak jakby był tam jakiś płyn - trwa to ok. 1 dzień. później wszystko to znika i wszystko jest prawidłowo przez jakieś 2-3 miesiące. później to wszystko się powtarza. nie mam żadnych przerzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Problem mam 13 lat *( i mam guzka na prawym jądrze albo nawet 2 bolą jak lekko nawet rosze jądra a po antybiotyku bo bylem chory jak dostalem to nie bolalo przez dzien i Jeśli chodzi o ten Antybiotyk *] To Jest to Zapalenie jądra czy jakiś Nowotwór Głupi? to Bym jak najszybciej powiedział rodzicom i usuno bym *] Bo mam 2 *] xD i taki dziwne pulsowanie jest co sprawia mi dyskomfort z tego jądra BARDZO PROSZE O POMOC :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 22 lata. Jakiś tydzień temu wyczułem mały *guzek* na prawym jądrze. Znajduję się on z boku jadra od wewnętrznej strony. Ma ok. 0,5cm. i mogę porównać go do tzw. *guzika*. Przed odnalezieniem go, nie odczuwałem żadnego bólu, lecz kiedy teraz wiem, że coś takiego znajduję się na moim jadrze czuje często dyskomfort i czasami bóle w pachwinie jak i być może całego jądra. Może jest to tylko lekki ból jądra promieniujący dalej- Nie wiem. Ciężko jest mi okreslić... Aktualnie przebywam za granicą, a w Polsce dopiero będe najprawdopodobniej za dobre pół roku więc nie mam gdzie się przebadać:( Czy może to być coś poważnego? Prosze o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie jest na lewym guzek pszyklejony do jondra o koło 5mm znowu na prawym jondze tesz mam guzka jest na samym sczytu jondra np 1m al on sie rusza tak jag by z jednej strony się czymał A znowu na dole jondra tak jak by na jakas zarosl pszyklejona do jondra prosze o dpowieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przed pojawieniem się w górnej części jądra (trochę z boku) małego, jak krostka guzka, którego przypadkiem wyczułem podczas badania moszny występowały bóle tego jądra (przy dotyku) i kłucie w podbrzuszu. Trwało to 2 dni. Czego są to objawy? Jądro w ogóle mnie nie boli. Dotyczy to jądra prawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamilekupload

Witam mam 15 lat i od jakiegoś miesiąca obserwuje jeden guzek na jądrze.jest on jakby też poza jądrem nie wiem co to może być wo gule się nie powiększa jądro miałem powiększone przez kilka dnie ale później zrobiło się normalne i mam jakby takie dziwne uczucie jakby ciężkość boje się rak proszę o pomoc błagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×