Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na jądrze


Gość Tajemniczy osobnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu obudziłem się rano i nie mogłem złapać jądra, gdyż bardzo ale to bardzo bolało mnie podczas dotyku, a ból promieniował do podbrzusza (kłucie). Przez ok. 4 dni czy tydzień, nie pamiętam, jądro bolało mnie przy dotyku, a w podbrzuszu nie wiadomo czego mnie coś bolało, kłuło. Gdy przestało mnie boleć jądro i podbrzusze, zbadałem dokładnie prawe jądro i wykryłem malutkiego guzka który jest na jądrze. Dodać jeszcze chciałem, że na lewym jądrze mam żylaki powrózka nasiennego, takie jakby grube, miękkie żyły nad lewym jądrem i to jądro jest opadnięte. Czy ten guzek na prawym jądrze to może być nowotwór? Jaka może być to choroba, i czy zagraża życiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej to jakaś zmiana łagodna, albo torbiel, albo przyczepek jądra. Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem. On po bezpośrednim badaniu, zapewne także USG wyjaśni czym jest zmiana i jak z nią postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheFandorn

Witam mam 13 lat i podczas kompieli odkryłem malutki (mniejszy niż 1mm chodzi o średnice) guzek na prawym jądrze. wydaje mi się, że kiedyś już to miałem ale teraz się troche zdenerwowałem. Co to oznacza? Dodam, że wszedłem jakiś czas temu (2 - 3 msc) w okres dojżewania tzn mam już *tam* włosy i szybko rosne. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taka niewielka zmiana może mieć wiele przyczyn. Myślę, że to nic niepokojącego skoro nie daje dolegliwości i jest tak niewielka. Może to tylko w taki sposób uformowane naturalne struktury jądra lub przyjądrza (np. przyczepek). Bez bezpośredniego badania nie określę czym jest ta zmiana. Jeśli masz wątpliwości poinformuj o tym fakcie rodziców i skontaktuj się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×