Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracający ból w kolanie w rzepce


Gość kasia r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś dłuższy czas temu miałam uraz kolana.W usg wyszedł torbiel dołu podkolanowego,który póki co nie przeszkadza mi. Problem polega na tym iż pojawia się ból w kolanie w rzepce. Ból pojawia się tak nagle, nie za bardzo można zginać kolanem i utrudnia to chodzenie. Ból jest tak jak by na górze rzepki i jej środku. Jakieś pół roku temu miałam to samo,ten sam ból, tylko że wtedy nawet gdy nie rusząłam kolanem to był potworny. Lekarz zalecił ibuprom i ban.elastyczny. Moje pytanie jest takie czy ten bół bedzie sie pojawiał co jakis czas? I co to moze byc? Możliwe ze na zmiane pogody tak działa? Tylko ze kolano nie daje znac o sobie na kazde zmiane pogody :-/ Czy to może ból pojawiający sie od torbiela? Prosze o rade. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból może promieniować. Radzę jednak wykonać rtg kolana, a jeśli lekarz będzie widział takie wskazanie to również rezonans magnetyczny. W obrębie rzepki może dochodzić do zmian zwyrodnieniowych objawiających się właśnie bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rtg miałam własnie robione przed usg gdzie nic nie wyszlo na rtg. Ostatnim razem (pół roku temu) lekarz nie zlecał juz rtg bo nie chciał tak często naświetlać kolana. Czy możliwe iż po takim czasie na rtg może się coś pojawić? Dziekuje za odp i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego tylko nie miałem wcześniej żadnych problemów z kolanem dopiero od 4 dni trzyma mnie właśnie te wstętne uczucie, przychodzi nagle ja kjuż przyjdzie to trzyma do momentu az położe się spac. Rano jest ok ale po jakimś czasie powtórka z rozrywki... Dokładnie te same miejsce tak jak by na górze rzepki i jej środku. Ból przy nagłych ruchach, w momencie zmiany pozycji ze stojacej na siedzącą i w drugą strone... Cz y jest czym sie martwić czy poczkeac spokojnie i przechodzić ten czas... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama miała robione prześwietlenie kolana i nic nie wyszło dostawała zastrzyki w brzuch póżniej domięśniowe i nic nie przestało oprócz tego bierze tabletki Artresan, Controloc 40, Xefo Rapid a do tego jeszcze Ketonal i to po 2 tabletki dziennie bo nie wytrzymuje z bólu . Nie może chodzić i jęczy z bólu. Dostała skierowanie na rehabilitacje kolana tzn takie zabiegi azotem nie wiem czy to bezpieczne na jej okropne żylaki na nogach no ale sądzę że lekarz wie co robi. Zabiegi zaczną się dopiero w lutym ze względu na straszne kolejki co do tego czasu robić ??? Proszę niech ktoś pomoże!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×