Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcia, nadmierne gazy, biegunki, zaparcia


Gość Longina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Za tydzień wybieram się do lekarza gastrologa. Bardzo się boję. Z problemami z żołądkiem borykam się od 3 lat. Lekarz ogólny początkowo stwierdził nerwicę żołądka. Potem uczulenie na laktozę. Badanie krwi wychodzi mi bardzo dobre, OB prawidłowe, mocz także. Objawy są następujące: -Z nerwów zawsze biegunki, ale także po jedzeniu poza domem. -Czasami 3 godzinne bóle nieodpuszczające w dolnej części brzucha (które szczerze ustąpiły po użyciu tylko probiotyku). -Zdarzały się okresy, że cokolwiek jadłam bolał mnie brzuch. -Jeżeli nie biegunki to zaparcia (wypróżnianie np. raz na 3 dni). -Wzdęcia żołądka, z uciskiem na przeponę, zazwyczaj wieczorem, póki się nie położę, ucisk ten jest nie do zniesienia. Wystaczy, że leżę i gazy swobodnie ze mnie uchodzą w gigantycznych ilościach, bez zapachu. Wydaje mi się, że te wzdęcia mam od cukru/słodkich rzeczy, ale nie mam pewności (lekarz ogólny uważał, że to laktoza, ale bywają dni gdy wypiję szklankę mleka, zjem 2 jogurty i nic mi nie jest). -Wzdęcia jelitowe. Zawsze wieczorem, jeśli występują. Nie pomaga Espumisan, itp. -Zmienna masa ciała + - 6 do 14 kg. Tyję i chudnę dwa razy do roku, co najmniej. Srednia z tych wag to mniej więcej 65 kg przy 175cm wzrostu. -Rano, jeśli zjem coś po 20-21wszej mam dziwne uczucie w żołądku póki czegoś nie zjem lub nie wypiję ciepłej herbaty. Dodam, że nie piję napojów gazowanych, ani nie jem produktów wzdymających. Jedyne co udało mi się zauważyć to ta reakcja na cukier w produktach. Im mniej jem cukru tym rzadsze wzdęcia. Czy potrzebna jest w takiej sytuacji kolanoskopia? Bardzo boję się tego badania. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja nabawiłem się czegos podobnego w Tunezji jednak nie sądzę żeby była to tzw. zemsta faraona. Gazy mam mam praktycznie przez cały dzień a jak zjem owoce typu jablko to az strach się bać (niestety nie są bezzapachowe ... gaz musztardowy moze sie skryć czasami). Odchody zółte i nie tak stałe jak powinny. Ja obstawiam że coś jest nie tak z flora w jelitach + ewentualnie jakies pasozyty bo ciągle coś odkrztuszam z płuc...no chyba ze to np grzybek candida sie rozpanoszyl w moim ciele i przeskoczyl do pluc ale nie bardzo jest jak sprawdzic grzybka i pasozyty (wszelkie najlepsze badania maja max 50% szans na znalezienie delikwenta ...chyba ze badanie ...hmmm. nie wiem czy w ogole dbrze nakreśle o ktore mi chodzi bo nazwy nie pamiętam ... badanie rezonans czy cos takiego kladzisz stopy na plytce i w rece bierzesz takie elektrody przepuszczaja przez Ciebie slabiutki prad i czekaja na odpowiedz ... kazdy organizm ma inna czestotliwosc wiec jesli masz cos w sobie to powinno to cos znalezc ... ale to jest drogie i wychodzi jakos 200-300zl za kompletne badanie na wszelkie mozliwe grzyby pasozyty bakterie etc. nom i nie jest 100% pewne ale niby najpewniejsze (chyba ok 80-90% skutecznosci). Jesli ktos je robi polecam zrobic to w jakies sprawdzonej i dobrej klinice/gabinetowi ktory wyda odpowiednie dokumenty z badania, zna sie na tym i zrobi to profesjonalnie...inaczej szkoda kasy myslac o oszczedzaniu ...wiem bo mialem juz jedno za 50 zl i jestem zawiedziony poziomem obslugi ...szkoda gadac. Tak więc obstawiam na coś będącego w jelitach ... takie gazy to w większosci pasozyty grzyby bakterie w jelitach wg mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji jak Pani przedstawia powyżej zapewne będzie konieczna kolonoskopia celem zdiagnozowania dokładnego jelita grubego oraz być może gastroskopia (ocena górnego odcinka przewodu pokarmowego). Dopiero jeśli te badania wykluczą schorzenia organiczne przewodu pokarmowego będzie można rozpoznać czynnościowe zaburzenia w pracy jelit (zespół jelita drażliwego). Decyzję w sprawie badań musi podjąć gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne do Ciebie objawy a nawet powiedziałabym kilka razy mocniejsze. Pomóc sobie możesz przede wszystkim dietą. Jeśli zauważasz, że po czymś źle się czujesz to tego nie jedz - proste. U mnie poprawa jest po wyeliminowaniu glutenu (czyli wszystkich potraw mącznych, ciast i chleba), cukru i nabiału - w szczególności mleka, które często nie jest przez dorosłych ludzi trawione a już na pewno nie jest nam potrzebne. Obserwuj swój organizm, a powinna przyjść poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam niedokwaśność żołądka. Po jedzeniu czuję ucisk na wysokości żołądka, osłabienie , wysychanie w gardle, złe samopoczucie. Lepiej się czuje gdy jestem głodny.Badania gastrologiczne żołądka nić nie wykazują, a ja cierpię nada, bo nie jestem leczony w tym względzie. występują też wzdęcia, nie zawsze - od czasu do czasu. Pytanie. Jak mam odżywiać się,lub może leki stosowąć - jakie. ?. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozowałam pasożyty metodą biorezonansu i leczyłam homeopatią w gabinecie dra Adwentowskiego NaturMed w Warszawie. Leczenie jest skuteczne, a leki nie wywołują skutków ubocznych. Leczenie wymaga przestrzegania diety, co bywa wyzwaniem dla wielu ludzi. Ale nic skuteczniejszego nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Generalnie bardzo podobne objawy mialem... Pomoglo mi dopiero wyprobowanie diety bogatej w proteiny, moze to zabrzmi bardzo nudnie, ale non stop 3 razy dziennie jadlem potrawy posiadajace duzo bialka, do tego szpinak oraz soczewica. Powiem, ze wzdecia, bolesci minely jak za dotknieciem magicznej rozczki... Mowie powaznie, poczytajcie sobie o diecie slow-carb, tim*a ferrisa. Nie dosc, ze pozbywasz sie tluszczu, to do tego czujesz sie wysmienicie... Na poczatku ciezko bylo sie rozstac ze slodkim, chlebem, ziemniakami, czy ryzem... Ale za to efekt byl niesamowity. I co najwazniejsze beznadziejne wzdecia i pierdzenie zniknelo... *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na pewno trzeba w takich przypadkach przejść się do lekarza i sprawdzić czy to nie jest objaw jakiejś choroby, jedynie co mogę polecić osobom zmagającym się ze wzdęciami to przyjmowanie wyrobu medycznego czyli wspomnianego espumisanu. Z doświadczenia podpowiem, że najlepiej jest przyjmować 2 tabletki, generalnie musicie zwrócić uwagę na ilość mg simetikonu *) Jeśli nie jesteście pewnie zajrzyjcie na stronę tego produktu lub spytajcie farmaceuty. Ale pamiętajcie że jeśli towarzyszą Wam inne dolegliwości lećcie do lekarza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o nadmiar gazów to proponuję tabletki BIOTYK , który wspomaga utrzymanie prawidłowej mikroflory jelitowej itd. Polecam wszystkim ,tym którzy tak jak ja cierpią na nadmiar gazów - dla mnie rewelacja gazy o 80% zmiejszyły się . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wzdęcia, biegunki i zaparcia są związane z zespołem jelita drażliwego. Było zrobionych sporo badań zanim udało się to ustalić. Teraz uczę się co powinnam jeść, by dobrze się czuć, a poza tym stosuję debutir, 2 kapsułki dziennie. Odżywia on błonę śluzową jelit i poprawia ich pracę, dzięki czemu mogę normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×