Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Słaba powięź mięśni brzucha


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odnośnie tego co usłyszałem od Chirurga który mnie operował, pragnę zadać pytanie czy jakiekolwiek środki/lekarstwa a w szczegulności sterydy anaboliczne są lub mogą być odpowiedzialne za wzmocnienie lub osłabienie powięzi? Dodam iż był to drugi zabieg naprawczy przepukliny pachwinowej metodą Shouldice`a, i wolał bym go nie powtarzać :) Wiek-28 lat Jestem b.aktywny fizycznie. Pozdrawiam i z góry dziękuje za dop. Ps. Jestem pod wrażeniem tego iż można się TU i wa taki sposób poradzić Państwa w podobnych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterydy anaboliczne stosowane są nie ze wskazań lekarskich to mogą prodzadzić do licznych działań niepożądanych tj. zanik jąder, zahamowanie spermatogenezy, bolesny wzwód, zaburzenia jonowe, uszkodzenie narządów. Wpływają za to na tkankę mięśniową, ale mogą osłabiać powięź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prócz kolagenu wrto zastosować taki środek: http://www.supple-power.pl//index.php?products=product&prod_id=121&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-10&utm_content=121 W opisie producent wskazuje iż środek ten działa odbudowująco/zapobiegawczo wskazując również na powięź.. Dziżkuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zamiast brania kolejnych leków poleciła bym wybrać się do dobrego Fizjoterapeuty, który zbada Ci wszelkie zaburzenia związane z powięzi. Wielkość powięzi brzucha może być wynikiem postawy ciała. Czasami wystarczy kilka sesji terapeutycznych i będzie Pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×