Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po kichnięciu jakby mięsień się oderwał


Gość SEBASTIAN

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu kichnięcia na wysokości kręgów lędźwiowych poczułem jakby miesień z prawej strony się oderwał i wszystko uciekło na prawą stronę, rzuciłem się na łóżko i przez około godzinę leżąc na plecach nie mogłem się ruszyć. Po godzinie wstałem i przeszedłem 3 metry w 15 minut walcząc z bólem jakby ktoś żywej rany dotykał. Każdy ruch czy głębszy oddech powodował ból. Badanie MRI w sekwencji SE(T. sag. Ax.), FSE(sag. Ax.) wykazało: Nieco pogłębiona fizjologiczna kifoza piersiowa, nie równość blaszek granicznych trzonów kręgów głownie w środkowym i dolnym odcinku piersiowym – ST. Po chorobie Scheuermanna. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów i w stawach żebrowych- poprzecznych w dolnym odcinku piersiowym. Obszar wielkości ok. 15x18 mm, podwyższonego sygnału w obrazach T1 zależnych niewidoczny/izointensywny w T2 w obrębie trzonu kręgu Th11 po stronie prawej, bez cech deformacji kręgu- najprawdopodobniej zwyrodnienie tłuszczowe lub naczyniak – weryfikacja możliwa w badaniu TK. Poza tym w odcinku piersiowym kręgosłupa: wypuklin krążków międzykręgowych nie stwierdzam, struktury kanału kręgowego prawidłowe, rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, sygnał MR uwidocznionych części kostnych prawidłowy. Objawy: przez około 1 miesiąc ból bez przerwy, mięsień niezwykle twardy jakby spięty potem 2 lata każde złe staniecie, szarpniecie, wstrząs np.(bieganie niemożliwe), pobyt w dłużej w jednej pozycji, przegrzanie, ogólne zmęczenie itp. Silny jakby ktoś igle w nerw w bijał ból (od 1 minuty do 20 min. 20 -30 razy dziennie), często na odcinku lędźwiowym kręgosłupa mięsień z prawej strony następował, samowolny skurcz ( jak skurcz mieni w nodze) wtedy po prostu upadało się i czekało jak przejdzie. Od tego odcinka czy mięsnie w dół nasto powale często drętwienie lewej nogi ból lewej strony na odcinku lędźwiowym drętwienie mrowienie pośladków. Problem dłuższym(do 1 km potem nie możliwe z powodu bólu) z chodzenie uczucie jakby mięsień był odrębnością nie całością organizmu. Podniesienie większego ciężaru np. 30- 50kg jak się złapie spokojnie bez problemu umycie łyżeczki czy szklanki pod kranem silny ból jakby igły na złączeniu mięśnia z kręgosłupem(jakby się nie napinał nie reagował). Przed wypadkiem mogłem np. 20kg w jednej ręce przenieś przez 1 km i nie czułem bólu teraz 1 kg przez 50 m. i zmiana na druga(ból nie do wytrzymania) Stan obecny dzięki temu ze sam ćwiczę mogę slaby ból występuje tylko przy dłuższy pobycie w jakiejś pozycji lub jakieś szarpnięcia drętwienie nogi itd. Prawa strona wydaje się słabsza dłuższa przerwa np. 3 tyg. w ćwiczeniach czy zmniejszenie ruchliwości powoduje jakby zastanie mięśnia. Lekarze: Pierwszy stwierdził, „ że może mi tabletki na ból przepisać i Nie wie, co mi jest.” Drugi „ do bole trzeba się przyzwyczaić ja mogę pana dać w gorset, ale to i tak nie jest skuteczne proszę przyjść za rok zrobimy jeszcze raz tomografie i przygotujemy pana na cementoplastyke kręgosłupa” Zakaz podnoszenia ciężarów przemęczania wstrząsów itp. Lepiej się czuje robiąc to, co lekarz zakazał oczywiście z umiarem. Pytania: 1. Godzić się na operacje. 2. Czy wykonać jakieś dodatkowe badania? 3. Może to coś z mięśniem było lub ze ścięgnem a tłuszczak czy naczyniak wyszły przy okazji badania. 4. Zmienić lekarza? 5. Inne rady. P.s. Chciałem z góry podziękować za poświecony czas i rady mam nadzieje, że okażą się pomocne dla mnie i innych użytkowników portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danusia

Nie wiem czy moje rady będą Ci jeszcze potrzebne,ale czytając przebieg i objawy choroby jestem pewna,że to jest rwa kulszowa połączona z wypadnięciem dysku.Radzę zrobić rezonans magnetyczny i pójść do neurochirurga.Jestem na bieżąco ,bo mój mąż jest rekonwalestentem właśnie po takiej chorobie.Lekarz powinien przepisać Ci przede wszystkim środki rozkurczowe i przeciw zapalne ,a w późniejszym terminie rechabilitacje.Samo nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamila

Ja tez dzis rano kichnelam i nie moglam chodzic, straszny bol miesni plecow poczulam, nawet zgiac sie nie moglam, bylam na basenie, teraz jest lepiej, ale nadal czuje bol miesni posrodku plecow, pierwszy raz cos takiego mi sie przytrafilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konował

Dysk uciska na korzeń nerwowy co powoduje skurcz mięśnia, który to dodatkowo *wyciska* dysk z pomiędzy kręgów-kółko się zamyka. Co zrobić na szybko? - Maść rozgrzewająca lub plaster rozgrzewający w to miejsce, odpuści mięsień, dysk niestety trzeba wcisnąć odpowiednimi ćwiczeniami, może być *foczka* - na brzuszku się kładziemy, podpieramy łapkami delikatnie z wdechem podnosimy tors ku górze, trzymamy powietrze w płuckach 10 sekund, po czym wydmuchujemy jak najszybciej możemy O ILE DUŻEGO BÓLU NIE CZUJEMY! Jeśli tak fajnie nam chrupnie w dole to już jest o.k Możemy też położyć się na pleckach, nóżki podkurczamy do siebie i zwalamy się na boczek, następnie nóżki zostają na boczku a torsik powolutku naginamy tak aby leżał horyzontalnie, jak chrupnie to o.k Może nie chrupnąć i może potem być o.k Chrupnięcie mówi nam o tym, że nasz dysk już nie jest na gwarancji, czyli, że się zużył i mamy go po prostu mniej. Pamiętajcie-poowooli... te ćwiczonka jak jest duży ból przerywamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy kaszlnięciu stało się podobnie , ból nie do opisania po lewej sronie kręgosłupa w części lędźwiowej. Prawie omdlenie. Pogotowie mówi iść dolekarza rodzinnego, ale jak? Wizyta domowa zapomnij. Dobę wyłam z bólu, tabletki nie działają. Po dobie zastrzyki sterydy i ketonal przez cztery dni, ból ustąpił w 80% , do tego pas ortopedyczny. Minęło 9dni, czekam na wynik rtg i wizytę u ortpedy, jakoś funkcjonuję, CIEKAWIE odczuwalny ten nagły ostry ból: jakby mi w pośladku pękła ogniowa kula i gorące szpile rozrywały pośladek wewątrz. Może ktoś wstępnie już ma dla mnie diagnozę? Będę wdzięczna, mzrtwię się. Pozdrawiam. Barbara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×