Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kostki, przewlekły ból, co może być przyczyną?


Gość Bartek z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek z Warszawy

Witam, Gram często w piłkę nożną i jestem czasem faulowany, jeżeli chodzi o nogi. Ostatnio nie zauważyłem szczególnego faulu na moją lewą kostkę, lecz po powrocie do domu czułem jakby mnie ktoś kopnął z całej siły w nią. Stosowałem różne maści, okłady, ćwiczenia, rozciągania i nic mi nie pomaga. Niestety kolejki w Warszawie do chirurga czy ortopedy są tak długie że prędzej mi ból przejdzie niż się dowiem co mi jest. Wystarczy że chwilkę pobiegam, zrobię krok w bok i zaczyna się przenikliwy ból kostki. Nie mogę wyprostować do końca nogi ( tak aby stopa była wzdłuż nogi ), schodzenie po schodach sprawia mi trudność. Ból przechodzi po 2 dniach najczęściej, lecz zawsze wraca jak chce uprawiać sport czy nawet lekko obrócę się na nodze. Stosowałem również przerwę i dbałem o kostkę, starałem się ją odciążyć lecz i to nie pomogło. Wydaje mi się jakbym miał coś w tej kostce *luźne* bo jak ruszam kostką ruchem obrotowym, robiąc kółeczka to mimo bólu, czuję jak coś lekko *chrupie* czy zmienia swoje miejsce. Co może mi być, co mam z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo ... I także gram w piłkę, ale nie jestem raczej faulowany... Chyba źle stanąłem gdzieś niewiem co mi się stało, ale to bardzo boli. Niedługo idę do ortopedy to napiszę co on tam zobaczył. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×