Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obustronne żylaki powrózka nasiennego


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 18 lat i stwierdzono u mnie żylaki powrózka nasiennego po obu stronach.Zabieg mam wyznaczony na 3 listopada.Wiem również że żylaki nie mogą być zlikwidowane odrazu z dwóch stron,tylko należy najpierw wykonać zabieg lewej strony która wygląda dużo gorzej,a następnie z prawej. Moje pytanie jest następujące:jaka przerwa powinna być między jednym a drugim zabiegiem?czy można współrzyć z partnerką mająć żylaki a jaka powinna być przerwa od stosunków po zabiegu?i ostatnie najważniejsze pytanie:czy zlikwidowanie żylaków daje mi pewność że będę płodny? (żylaki mam stwierdzone od 5 miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieleczone żylaki powrózka nasiennego prowadzą do bezpłodności. Zabieg może temu zapobiec, ale nie daje pewności. Zależy to też od stanu wyjściowego. Między jednym a drugim zabiegiem okres nie powinien być krótszy niż 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żylaki powrózka nasiennego obostronne są bardziej groźne niż są nad jednym jądrem? I czy jak występują żylaki powrózka nasiennego nad prawym jądrem to jest oznaka jakiegoś guza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żylaki powrózka nasiennego obostronne są bardziej groźne niż są nad jednym jądrem? - tak I czy jak występują żylaki powrózka nasiennego nad prawym jądrem to jest oznaka jakiegoś guza? - można podejrzewać guza nerki lewej w przypadku żylaków powrózka nasiennego, ale po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry mam 16 lat nad jądrami zaóważyłem pewne kulki itp najpierw było to widoczne nad lewym teras jest tesz troche nad prawym po szukaniu na internecie jestem pewny że mam żylaki powrózka nasiennego bylem tym u lekarza i do dosyć dobrego najlepszego chyba w moim mieście on się zajmuje takimi sprawami i zrobił mi usg i nic nie wykrył powiedział że tak jestem zbudowany czy to możliwe czy może się pomylił czy jakby to były żylaki obustronne to jest podejrzenie jakiegoś guza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 16 lat i zauważyłem u siebie obustronne żylaki powrózka nasiennego. Jeśli chodzi o lewe jądro, to będzie trzeci stopień. Prawe wydaje mi się że drugi. Ta dolegliwość nie sprawa mi większych kłopotów, lekki ból w jądrze pojawia się czasem gdy sprawdzam ich objętość i trochę ponaciskam. Czy wymaga to leczenia operacyjnego w takim wypadku? Jak w tym wieku mogę sprawdzić swoją płodność? Czy może mi to sprawić problemy z przyszłości? Operacja jest wskazana czy można sobie ją darować? No i ostatnie pytanie czy występowanie żylaków w mosznach może zwiastować problemy z niewydolnością żył np. kończyn dolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy wymaga to leczenia operacyjnego w takim wypadku? - Jeśli nie masz dolegliwości to raczej nie ma potrzeby operacji. Najlepiej jednak w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem, który po badaniu zaleci dalszy sposób postępowania. Jak w tym wieku mogę sprawdzić swoją płodność? - Jedynie przez oddanie nasienia do badania laboratoryjnego. Czy może mi to sprawić problemy z przyszłości? - Tak, niestety żylaki powrózka nasiennego mogą dawać dolegliwości i czasami powodować niepłodność. Operacja jest wskazana czy można sobie ją darować? - Z tym problemem należy udać się do urologa, który podejmie ostateczną decyzję w tym względzie. czy występowanie żylaków w mosznach może zwiastować problemy z niewydolnością żył np. kończyn dolnych? - To sytuacje całkiem niezależne od siebie chociaż czasami powiązane (jeśli żylaki mają tło genetyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×