Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięty kręgosłup i uszkodzony rdzeń a szanse na przeżycie i normalne funkcjonowanie?


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Mój teściu dwa tygodnie temu miał wypadek samochodowy. Obecnie jest podłączony pod respirator który utrzymuje go przy życiu, ma prawdopodobnie pęknięty kręgosłup oraz uszkodzony rdzeń kręgowy, ale to jest jeszcze pod wielką niewiadomą ponieważ jest poturbowany i popuchnięty, lecz wszystko na to wskazuje bo nie ma odruchów w kończynach dolnych i górnych. Aby móc myśleć o operacji należy przywróci płuca do pracy. Podawany jest lek który z początku pomógł gdyż parametry z 70 spadły na 40, lecz przed kilkoma dniami wzrosły na 60. Lekarze nie dają nam nadziei,a my chcemy wierzyć zwłaszcza, że moja teściowa masując poszkodowanego wyczuła odruchy w kończynach dolnych (lekarz dyżurujący potwierdził). Nic z tym nie zrobiono i ciągle powtarzają, że nie mają dobrych wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszą Państwo sugerować się opinią lekarzy prowadzących chorego. Na podstawie tych informacji nie można postawić rokowania. Brak danych klinicznych do tego niezbędnych. Wszystko zależy jak uszkodzony jest rdzeń kręgowy. Jak wyglądają wyniki badań oceniających parametry życiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim niecale dwa tygonie temu moj brat bedacy w berlinie doznal wypadku skakajac do wody doznal uszkadzenia rdzenia kregowego szyjnego orzaz uszkodzenie na wysokosci pluc w berlinie przeszedl 2 operacje nie umi sam oddychac pomaga mu w tym rułka po tygodniu przewiezli go do polski do szpitala w katowicach jest sparalizowany nie czuje brzucha ani nog,potrafi poruszac rekami ale niestety nie dloniami ma zapaleni pluc wysoka goraczke jestem bardzo zaniepokojona poniewaz tym szpitalu nie zajmuja sie urazami kregoslupa a przewioza go do szpitala w piekarach slaskich dopiero jak sie jego stan poprawi PROSZE o jakiekolwiek informacje -pomoc czy wogole odzyska przynajmniej czucie i bedzie umial poruszac dloniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tata złamał kręgosłup miesiąc temu.Stracił czucie od klatki piersiowej w dół...w obecnej chwili szukamy dla niego dobrego szpitala z oddziałem rehabilitacji.Czy ktoś mógłby mi polecić dobrą placówkę (najlepiej w woj. lubelskim lub mazowieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×