Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana na pograniczu wysoko dojrzałego gruczolakoraka


Gość Wiesław P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Panie Doktorze, jestem 50 letnim mężczyzną poniżej przedstawiam wynik badania histopatologicznego (przepisany z dokładnością) Materiał diagnostyczny- guz cały miejsce pobrania- I polip esicy II polip odbytnicy Rozpoznanie: I - dwa polipowate twory średnicy 2 i średnicy 1,5 cm (fragmenty polipa?) Adenoma tubulo-villosum cum neoplasia intraepithelialis gradus maioris. Zmiana na pograniczu wysoko dojrzałego gruczolakoraka. Nie można z całą pewnością określić radykalności zabiegu. II- Polypus hyperplasticus. Excisio completa. Zgłosiłem się do chirurga-onkologa który stwierdził , że ze 100% pewnością może stwierdzić, że ta zmiana się zezłośliwi. Tymczasem mam za trzy miesiące wykonać ponowną kolonoskopię? Czy znane są przypadki , że gruczolakorak nie ulega zezłośliwieniu? Uważnie przeczytałem dotyczące tej choroby pytania i odpowiedzi zawarte na tej stronie i innych i wywnioskowałem z nich , że gruczolakorak jest nowotworem złośliwym. Jak to więc jest - czy w moim przypadku już jest to nowotwór złośliwy czy też nie? Jeżeli jest to dlaczego w takim razie zawczasu nie podejmuje się stosownego leczenia? Bardzo proszę o odpowiedź. Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adenoma to gruczolak, natomiast adenocarcinoma to gruczoalkorak. U Pana stwierdzono gruczolaka, co grozi przemianą nowotworową w gruczolakoraka. Ze względu na to, że nie wiadomo czy został w całości usunięty ma Pan wyznaczoną kontrolę po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×