Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Alkohol po zabiegu, operacji wstawienia tytanowej płytki nad okiem


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po zabiegu wstawienia tytanowej płytki nad okiem (dokładnie tak samo jak ten kierowca F1 Felippe Massa), po 18 dniach od zabiegu (żadnych powikłań, kontrola po 16 dniach bez uwag) wypiłem 6 piw (leczyłem w przeszłości alkoholizm) no i przez następne dwa dni również 5-6 piw. Czy grożą jakieś powikłania jeśli do niemal 3 tygodni nic nie wystąpiło? Jaki negatywny wpływ może mieć alkohol na zrastanie się kości? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę wybaczyć. Uległem wypadkowi samochodowemu i uderzyłem głową po czym nastąpiło połamanie. Nigdy nie miałem problemów ze zdrowiem, nie biorę i nie brałem żadnych leków i oczywiście te 5-6 piw które wypiłem nie powodowały zachwiań równowagi itp. Pytałem tylko ze strony infekcji/odrzutu a nie mechanicznego uszkodzenia, nie biorę żadnych leków (pierwszy tydzień po antybiotyk). Nie jestem w stanie poradzić sobie z tym jak wyglądam (blizna od ucha do ucha przez czubek głowy), przez zabieg prawdopodobnie utracę pracę (płytka tytanowa w głowie) i naprawdę ledwo się trzymam. Dziękuję i pozdrawiam. Jacek Kosmalski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizna oczywiście pozostanie ale może Pan stosować żele, które poprawią jej wygląd. Przecież można założyć czapkę i wyglądać normalnie, newet nikt nie zuważy. Ważne, że nie odniósł Pan większych obrażeń. Osoby po zabiegach neurochirurgicznych np. z powodu raka mózgu również mają bliznę, ale w większości przypadków cieszą się z przedłużenia życia. W niewielkich ilościach (jedno piwo) alkohol nie będzie miał negatywnego wpływu, ze względu na alkoholizm może jednak na tym jednym piwie się nie zakończyć, dlatego jeśli się Pan może z tym uporać radzę nie pić nawet piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gnat8010@gmail.com

No i oczywiscie znowu brak konkretnej odpowiedzi... Nikt nie potrafi przekonac jakimis faktami ze alkohol jednoznacznie wplywa negatywnie na proces zrastania sie kosci. Czy to pacjent w gipsie czy z plytka w glowie z gory kaze sie nie pic bo alkohol jest ZŁY! Ok. Przy nadużyciu wypłucze nam wapń i minerały potrzebne do regeneracji ale nikt nie mówi o alkoholu na śniadanie, obiad i kolację tylko o kilku drinkach, kilku 50-tkach czystej albo kilku piwach na poprawę humoru! Proszę o fakty medyczne, jeśli ktoś takimi dysponuje. Ile szkodzi, a ile nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... jestem po takiej samej operacji jak Jacek ( polamana kosc czolowa nad lewym okiem,rozcieta glowa od ucha do ucha,zrekonstruowana czaszka,wstawiona plytka tytanowa i pare srubek...) operacja odbyla sie dwa tygodnie temu, a przedwczoraj zona miala urodziny - byli znajomi i wodka,duzo wodki. Wiec informuje,faktem jest , ze przezylem i nic mi niedolega-nie jest to fakt medyczny ale fakt. Napewno lepiej jest nienaduzywac alkoholu po takich operacjach,ale jak sie zdazy to sie zdazy... Chyba ze sa tacy ktorzy moga miec problemy-nie wiem. Pewne jest jedno - lekarz zawsze bedzie tego bronil...! Dodam jeszcze jak doszlo do uszkodzenia mojej czaszki* bylo piwo i koledzy,smiechy chichy i na koncu bujka!!! dostalem butelka piwa od jednego goscia w samo czolo i co-i zlamana czaszka (kosc czolowa w trzech kawalkach) RADA!!! NIE PIJCIE Z BARANAMI KTORZY DO BUJKI POTRZEBUJA CZEGOS W LAPIE!!! Dzisiaj zyje ale moglo byc naprawde gorzej - coprawda sa blizny ( na czole - 4cm po denku od butelki, tyl glowy - 2cm po upadku na ziemie, no i od ucha do ucha przez gorna czesc glowy - jakies 40 cm po operacji) Wiec cieszmy sie z tego co mamy, nie narzekajmy na blizny bo to nie one sa najwazniejsze . Mam kobiete , dwojke dzieci , chec do zycia i niechec do idiotow niepotrafiacych sie zachowac przy alkoholu!!! Pozdrawiam- Lukasz (lat 30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponadto* odn zaswiadczenia od lekarza co do przejsc granicznych na lotniskach itp - jesli chodzi o tytatan to nie ma potrzeby - zaswiadczenia sa zbedne - tytan jest metalem ktory nie wchodzi w te ktore aktywuja bramki na lotniskach!!! dzis pytalem o to lekarza, ktory wlozyl mi plytke tytanowa w glowe-jego odp * obsolutnie nie potrzebuje zaswidczenia!!! dzisiaj jest : 05/12/2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×