Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po usunięciu haluksów


Gość pacjentka

Rekomendowane odpowiedzi

Operację na prawego halluksa miałem 13 lutego i ze szpitala wyszedłem na drugi dzień,bez gipsu z opatrunkiem(bandaż elast.)w domu leżałem z nogą wyżej przez 5 dni później zacząłem się poruszać o kulach.Zdjęcie szwów po 2 tyg i od tego momentu było już co raz gorzej.W trzecim tyg.stopa tak spuchła,że udałem się do lekarza,a ten przepisał silny antybiotyk i jakiś lek p.zapalny,zimne okłady i zalecił skontaktować się z lekarzem,który mnie operował.Mija szósty tydzień i nadal mam spuchniętą stopę.W tym czasie dwa razy konsultowałem się z lekarzem,który mnie operował zwiększył mi dawkę przeciw zakrzepowego zastrzyku,kazał poleżeć dwie doby...nie pomogło.Po drugiej wizycie dostałem skierowanie na 10 zabiegów(terapuls i krio)kazał chodzić na basen(delikatnie żabką)Jestem po 4ech zabiegach i póki co nie ma zmian na lepsze tylko rano opuchlizna jest mniejsza,a 2-3 godzinach *stopa słonia*Nie ma mowy o butach,chodzę w sandałach.Nie wróciłem do pracy i niestety rozwiązano ze mną umowę!!nie mogę pracować bez użycia butów ochronnych ze stalowymi noskami,a tych nie włożę.Ale to tylko *objawy uboczne*tej operacji.Aha biorę Cyclo3Fort właśnie kończę drugie opakowanie.Podsumowując proszę o jakąś pomoc,radę,co zrobić żeby ta opuchlizna zeszła???czuję czasami pobolewania w różnych częściach stopy.30 marca jadę ponownie na wizytę do lekarza,który mnie operował ale straciłem nadzieję,że coś się zmieni,czy mi pomoże!!!Proszę o poradę.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem po operacji haluksa.Mialam drut w nodze ktory najpierw byl widoczny na zewnatrz a pozniej sie schowal wewnatrz stopy.Wczoraj mialam miec go usunietego ale w poradni nie maja sprzetu aby stwierdzic gdzie on teraz sie znajduje i jutro ide na oddzial gdzie mnie operowano.nie wiem co bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operację lewej stopy kilka dni temu. Nie wiem jaką metodą, ale mam 3 przecięcia i podobno jakieś płytki w środku :) Boli trochę i jest opuchnięte, ale miejsce cięć goi się ładnie a w poniedziałek wyciągną mi szwy. Nie mam gipsu, tylko szynę i opatrunek. Mimo, że noga spuchnięta i pobolewająca, to czuję ulgę ! Czytałam posty o braku czucia dużego palca - ja cały czas wszystko czuje dobrze i wiem, że mogę nogą bez problemu ruszać, tzn z bólem narazie ale podczas zmiany opatrunku podotykałam i poprzekręcałam, by być pewna, że wszystkie nerwy są ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah no a a propo opuchlizny: ja widzę, że mam tam również krwiaki, więc stosuję Heparynę (oczywiście z dala od szwów) oraz zastrzyki enoxaparine i myślę, że to pomaga :) poza tym wyczytałam, że jeśli ma się słabe krążenie w stopach, to opuchlizna utrzymuje się dużej. W interecie wyczytałam, że pomocne są również szyny CPM oraz masaże. Będę się dopytywać lekarza w poniedziałek :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani B. zadała mi kilka pytań na które zamieszczam odpowiedzi: - zależy wszystko od tego w jakim wieku jest Pani. -Stopa jest wezsza o wysyunieta kość -stopa jest krótsza o pół cm. -chodziłam zaraz po operacji( o kulach)-operacja byla w USA -bólu prawie nie było(tylko przez dwie doby -ból do wytrzymania) -stopa puchła ok.4 miesiace(trzeba ćwiczyć stawanie na palcach w zasadzie ok.7 miesiecy nie moglam ubrać ladnych bucikow Teraz jest juz 2 lata po zabiegu - nie mam żadnych dolegliwości PS. Napisalam książkę na ten temat ale nie mam narazie za co wydać. Serdecznide pozdrawiam-Wlagoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwia01234

Witam. Mam 21 lat . Na haluksy cierpię od 8 lat. Miałam wykonany zabieg na prawej stopie 22 lutego ze szpitala wypościli mnie po 4 dniach. Druty wyjęli mi po 9 tygodniach . wszystko ładnie się zgoiło ale została potworna opuchlizna . Nie mam pojęcia co zrobić. Za 7 miesięcy biorę ślub. Nogę maczam w szarym mydle, śpię i leżę z nogą podpartą o poduszkę. Nie wiem co mam robić :( Jestem przerażona:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się uspokoiłam, opuchnięta stopa to, jak sie okazuje, norma. 6 tyg miałam gips, drut wyciagnięty przy zdjeciu gipsu, a teraz po 2 dniach wystapiła opuchlina. Nakładam okłady z lodu, nogę trzymam wysoko, po nocy trochę odpuchło. Mam nadziję, że będzie dobrze. Nie wyobrażalam sobie, że to taka ciężka rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jolcia:)

Własnie mija 8 tydzien od mojego zabiegu/prawa stopa-hallux ogromny od okresu dojrzewania/bez gipsu,bez drutów,wewnątrz śruba tytanowa do końca życia:)dzień po zabiegu ból identyczny jak ten,który znam od zawsze,więc do wytrzymania,chodziłam w ortezie 6 tyg.potem powoli w wygodnych butach o 1 rozm,większych,teraz w balerinkach,ale PUCHNIE bez przerwy..rano jest ok,w miarę upływu czasu,w ciągu dnia coraz gorzej,faktycznie pomaga tylko lód,zimna woda,noga wysoko.Mam nadzieję,że powoli będzie się poprawiać.życzę wytrwałości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Operacje miałam 28 czerwca, metoda z nitami. Po dwóch tygodniach wdala mi sie infekcja w miejscu gdzie miałam pin- załatwione w ciagu tygodnia antybiotykiem. Na dzień dzisiejszy chodzę w wielkim bucie ortopedycznym( na zewnątrz), do samochodu mam krótki bucik, a w domu na bosaka. Stopa nadal ciut spuchnieta, paluch sztywny- podobnoc normalne i może sie utrzymać aż do roku. Poszukuje jakichś ćwiczeń które mogłabym sama w domu porobic żeby przyspieszyć powrót do *normalności*, jakieś sugestie? Na marginesie- stopę/blizne smaruje olejem kokosowym, widzę poprawę, blizna blednie i już sie doczekać nie mogę kiedy pójdę na pedi...skóra na stopie- tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam 7 tygodni temu zabieg, ze stabilizacją dwoma śrubami. Zdecydowałam się nie ze względów estetycznych, tylko dlatego, że bardzo bolała mnie stopa, nie mogłam nosić w ogóle żadnych butów. Ale teraz, gdybym mogła cofnąć czas, to wolałabym dalej cierpieć ból. W szpitalu zarazili mnie gronkowcem złocistym - rana zamiast 2 tygodnie, to goi się już 7! W dodatku nie mam pewności, że się wyleczę i że nie będzie żadnych powikłań w kości. Antybiotyk stosuję już prawie 1,5 miesiąca, a będę jeszcze drugie tyle minimum. W stopie czuję mrowienie, wieczorem jest obrzęk i trochę ciepła w dotyku - nie wiem, czy tak ma być? Miał ktoś z Was taki problem? Jak wracałyście do sprawności pełnej, tzn. stawania na palcach operowanej kończyny? Będę wdzięczna za każdą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam robioną operację halluxa metodą Scarf bez gipsu 2 tytanowe śrubki na stałe i drugiego palca młoteczkowatego .Od razu można chodzić w bucie ortopedycznym ,ale tylko tyle ile potrzeba.Nogę należy trzymać wyżej,wtedy się lepiej goi i nie puchnie.Po 11 dniach ściągnięto mi szwy ,rana zagoiła się cudownie.w tej chwili minęło 7 miesięcy od operacji ,blizna jest prawie niewidoczna.Po czterech tygodniach po operacji wróciłam do pracy z tym,że przez 2 tygodnie jeszcze chodziłam na pięcie .Operację miałam robioną wszpitalu św.rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa.Jest to nowoczesny szpital i świetni lekarze .Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam szpital w Rudnej Małej k.Rzeszowa, jestem po operacji 2 tyg, opuchlizna jest ale nie tak duża, operacja bez szwów. Niestety z chodzeniem jest jeszcze problem. , noga do góry i kompresy z lodu - opuchlizna schodzi w oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta ela60zio@WP.pl

Jestem po operacji siódmy tydzień. To co najważniejsze - oszczędzaj oferowaną nogę. Mam buty pooperacyjne, właściwie tylko one pasują. Noga puchnie, ale dużo leżę. Pozwoli ją obciążam i po dłuższej aktywności noga wyżej. Nie ma sposobu na szybsze dojście do siebie. Trzeba CZASU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 26,06,2015 mialam przeprowadzoną operację haluksa prawej stopy metodą Scarfa 2 sruby tytanowe na stałe mimo licznych zabiegow typu laser, oraz kroterapia opuchlizna nadal sie utrzymuje jutro ide do ortopedy zobaczymy co powie pozdrawiam wszystkie cierpiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama też miała opuchnięte stopy, mimo, że miała zabieg chyba w najlepszym miejscu w Polsce, czyli w HalluxCenter. Mocna opuchlizna utrzymywała się przez jakieś4,5 dni po zabiegu. Później zmalała, ale utrzymywała się dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Jestem po operacji 2 tygodnie...Miałam robioną metodą Scarfa. Stopa i okolice kostki bardzo mi puchną , a szczególnie wieczorem.Ile będzie to trwało i co robić?Nogę często wyżej układam , ale to za wiele nie pomaga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronisia

Ja jestem 3 tygodnie po operacji metodą Chevron i Akin. Przecięte mam 2 kości i wstawione 3 śruby. Operacja w narkozie plus znieczulenie stopy. Operacja była w Niemczech. Po operacji nic nie bolało. Znieczulenie zeszło 36 godzin po operacji i wtedy zaczął się ból. Narastał i stał się nie do zniesienia. Sama rana nic nie bolała, tylko kość. Brałam Ibuprofen 800 oraz Metamizol 1000 i nic nie pomagało. Dopiero Tilidin (podobny do morfiny) dał radę. Ból się utrzymywał do 10 dni po operacji. Potem przestałam brać te leki. Noga nadal mi puchnie, ale z każdym dniem jest lepiej. Dziś udało mi się wyjść z domu w specjalnym bucie, ale już bez kul. Teraz leżę z nogą w górze. Każdego dnia więcej leżę niż chodzę. Wtedy noga tak nie puchnie. Lekarz mnie uprzedził, że tak będzie przez 6 tygodni, więc leżę. Za kilka miesięcy wybieram się na kolejną operację, bo mam jeszcze jedną nogę do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Witam ,bardzo proszę o radę ,jestem po operacji haluksa i młoteczkowego palca operacja przebiegła bardzo dobrze ,ale po ściągnięciu drutów z palca noga nadal jest opuchnięta .Maże mi ktoś pomoże jak mam postępować żeby opuchlizna zeszła .Lekarz mówi że trzeba czasu ,a ja jestem już 3 miesiące po operacji .Pozdrawiam wszystkich cierpiących .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 dobę po operacji lewej stopy. Znieczulenie miejscowe okołokostkowe. Brak gipsu tylko mam opatrunek który muszę nisić 2 tygodnie. Po zejściu znieczulenia ból dość duży ale całkowicie przytłumiony po tabletkach przeciwbólowych. Mam specjalny but ale nie jestem w stanie postawić w nim stopy na podłodze bo strasznie wtedy boli. Leżę, leżę i jeszcze raz leżę ze stopą na poduszce i mam nadzieję że będzie lepiej. W drugiej dobie nie potrzebuje już praktycznie tabletek przeciwbólowych. Ból pojawia się tylko przy opuszczeniu stopy w dół lub próbach obciążenia jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 2 tyg po zabiegu prawej stopy Hallux oraz płaskostopia poprzecznego zabieg bez żadnych powikłań na 2-gi dzień po zabiegu bez kuli chodzilem(but ortopedyczny zakupiony) po tygodniu nie uzywalem wogole przeciwbulowych po 2tygodniach lekki obrzęk sródstopia oraz ból stopy ale nieznacznie zabieg przeprowadzony metodą WEILA bez żadnych drutów profesjonalny ortopeda z CITO CARE TORUŃ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne produkty na halluksy można znaleźć w ofercie pewnej firmy z Lublina. Nawet nie trzeba wychodzić z domu i szukać po sklepach w wyszukiwarce można trafić na sklep. Ja korzystałam z tego produktu http://sklep.footmate.pl/index.php?route=product/product&product_id=129 i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2016 o 16:55, Gość Ewka napisał:

Jestem 2 dobę po operacji lewej stopy. Znieczulenie miejscowe okołokostkowe. Brak gipsu tylko mam opatrunek który muszę nisić 2 tygodnie. Po zejściu znieczulenia ból dość duży ale całkowicie przytłumiony po tabletkach przeciwbólowych. Mam specjalny but ale nie jestem w stanie postawić w nim stopy na podłodze bo strasznie wtedy boli. Leżę, leżę i jeszcze raz leżę ze stopą na poduszce i mam nadzieję że będzie lepiej. W drugiej dobie nie potrzebuje już praktycznie tabletek przeciwbólowych. Ból pojawia się tylko przy opuszczeniu stopy w dół lub próbach obciążenia jej

witam i jak wygladalo leczenie jesli przy opuszczaniu stopy bolalo??jestem 4 dzien po operacji i mam to samo .leze tylko z noga do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×