Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy może boleć zmiana bliznowata czy ból powoduje ciało obce ?


Gość Teresa

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu w śródstopie wbił mi się złamany kawałek drewna na głębokość ok 1 cm , który sama usunęłam, na pogotowiu zrobiono mi zdjęcie , zdezynfekowano ranę i założono opatrunek, na następny dzień chirurg też zrobił mi opatrunek i tak trwał to 2 tygodnie a w ranie była ropa, po 2 tygodniach chirurg skierował mnie do szpitala z rozpoznaniem ropowicy stopy lewej , w szpitalu wykonano ponownie zdjęcie rtg w którym było * nie można wykluczyć złamania podstawy trzeciej kości śródstopia wsk, TK, TK mi nie wykonano jednak dokonano rozcięcia zranionego miejsca i w znieczuleniu miejscowym chirurg wyjął 5 kawałków drewna , większych i grubszych niż zapałki, były rozpryśnięte między kośćmi i ścięgnami, jednak nie dał gwarancji że usunął wszystko. Do tej pory rana się zagoiła, blizna jest gruba i mnie boli ale też stopa mnie boli , jest to taki dziwny ból raz pulsuje , raz szczypie i kłuje, chodząc utykam bo boli często też ból odczuwam w nocy , boli mnie też po stronie zewnętrznej od góry cała kość, bądż ścięgna, ból odczuwalny jest przy zginaniu 2 małych palców.Byłam ponownie u chirurga i po wykonaniu usg okazało się, że *uwidoczniono w połowie dł. blizny widocznej na części podeszwowej stopy w odległości 9 mm od skóry cień akustyczny szer. około 4 mm co może odpowiadać cieniowi za ciałem obcym lub zmianom bliznowatym * Dokonano ponownie usg żeby umiejscowić ciało obce ale nic nie wykazało i zaproponowano mi ponowne rozcięcie stopy i szukanie ciała obcego. Mam pytanie czy te bóle mogą być spowodowane zmianami bliznowatymi, może faktycznie było złamanie kości śródstopia i jest tam stan zapalny kości i daje takie objawy bólu, a może jest tam ciało obce i dlatego boli. Czy może tak być, że ciało obce się otorbi i można z nim chodzić , czy też może nie usunięte powodować psucie się tkanek bądź kości, nie wiem co mam robić, czy poddać się zabiegowi? Bardzo proszę o poradę i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, tylko chodzi o to że nie da się zlokalizować gdzie to ciało obce jest i chirurg powiedział, że musiałby szukać w stopie, czy jest jakieś urządzenie które wykaże gdzie jest umiejscowiony ten kawałek drewna?, czy rezonans magnetyczny pokaże to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×