Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy jądra a kamica nerkowa


Gość aleks

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z bólem w okolicy lewego jądra. Jakiś czas temu udałem się do lekarza z bólem w okolicy jądra i w okolicy lędźwiowej. Początkowo nie wiązałem tego ze sobą. W wyniku wywiadu lekarskiego i wykonanych badań, wykryto u mnie złogi wielkości 2-3 mm w lewej nerce. Orzeczono, że ból jądra jest następstwem przesuwania się tych złogów przez przewody moczowe (badanie jąder nie wykazało żadnych niepokojących lekarza objawów). Mimo tej diagnozy, ból wciąż mnie niepokoi, zwłaszcza że ból w okolicy ledźwiowej ustał i nawraca naprawdę rzadko, natomiast ból w okolicy jądra (trwający już od miesiąca) regularnie się pojawia i jest dużo bardziej dolegliwy. Stosuję przepisane przez lekarza leki (ułatwiające wydalanie kamieni nerkowych, rozkurczowe, bakteriobójcze), ale niepokojące objawy nadal występują. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, żeby sobie ulżyć. Sprawa mnie dręczy i dość mocno zajmuje, a ból sprawia, że jestem nieznośny dla otoczenia. Jak jeszcze można postępować w przypadku takich dolegliwości (może ktoś przechodził przez coś takiego i może coś doradzić)? A może to nie od nerek i należy przeprowadzić jeszcze jakieś inne badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urolodzy jak i reszta tych co tylko o podwyżkach myślą bardzo często badając jądro robią usg jądra a olewają np żylaki czy splątania przy jądrze. W moim przypadku po zgłoszeniu takiego bólu na onkologii opanować badanie nawet usg. Po pół roku pozbywamy się jądra bo rak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×