Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból brzucha z prawej strony promieniujący do pleców, zapalenie wyrostka?


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze. Od 2 dni boli mnie brzuch po prawej stronie, który promieniuje do pleców. Nie mogę się schylać a w dodatku jestem teraz przyziębiona .Wczoraj a w sumie dzisiaj nad ranem zwymiotowałam.Nie mogę nic zjeść. Gorączki nie miałam aż do wczoraj. Nie wiem czy jest ona związana z chorobą czy z bólem brzucha.Dziękuje z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy jest to wyrostek, może atak kolki związanej z pęcherzykiem żółciowym jeśli ból zlokalizowany jest w prawym podżebrzu lub przepuklina pachwinowa, która też może objawiać się przy pochylaniu i prowmieniować do pleców. Powinien zbadać Panią chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam panie doktorze! od kilku dni mam ostry ból śródbrzusza (żołądka), ktory promieniuje do plecow. Boli przy poruszaniu sie, szczegolnie chodzeniu. Nie mam goraczki, natomiast brak mi apetytu, duzo pije. Jestem zdrowa osoba i nigdy nie mialam zadnych dolegliwosci. Ten stan trwa od 4 dni i jestm bardzo oslabiona. z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to rzeczywiście patologia związana z żołądkiem, a być może tez z kręgosłupem. Trudno mi określić bez badania. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Być może będzie konieczne wykonanie RTG kręgosłupa lub/i też gastroskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od czterech dni boli mnie brzuch po prawej stronie początkowo zaczełą się od wymiotowania nie mogłam nic jeść od dwóch dni cały czas mnie mdli jestem bardzo osłabiona do tego doszło przeziebienie .Ból brzucha nie jest tragiczny są momenty ze mam krótkie ale bolące skurcze promieniujące od pleców.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od tygodnia mam bole z prawej strony podbrzusza i plecow bol nie jest silny ale go odczuwam, bol na sila sie gdy wstane z fotela lozka czy wanny co mi jest?? czy to moze byc cos powaznego?? bardzo sie boje a do lekarza narazie nie moge isc bo nie jestm nigdzie ubezpieczona */*/ prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mialem tez mocne i slabsze bole brzucha z prawej strony,chodzilem od lekarza do lekarza i co lekarz to inna diagnoza,zrobiono mi rozne badania i wszystko bylo ok z krwi wyniki tez byly bardzo dobre. wkoncu trafilem na dobrego chirra ktory zlecil mi badanie takie jak pasaż jeli i to wykazalo mi sladowa ilosc kontrastu w wyrostku badz uchylku mcella,nie wiedzieli. za dwa tygodnie operowali okzalo sie ze mialem zrosty otrzewne przewlekle zapalenie powikszone wezly chlonne w brzuchu i narosla na kresce jelitowej przy okazji wycieli wyrostek. troche sie tego nazbieralo a rok czasu chodzilem po lekarzach bo ciagle bolalo a oni tylko zbywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , od kilku dni boli mnie w prawej okolicy pępka, na poczaku myślałam, ze to jajnik. Dziś bol się nasilił i cofnie mnie do pleców. Gorączki nie mam, stolec normalny. W ustach czyje jak by zgagę. Miał ktoś kiedyś takie objawy. Boje się zeby to nie był wyrostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podczas przeziebienia (katar,kaszel) pojawil mi sie bol z prawej strony podbrzusza. Wczesniej duzo *pierdzialam* i nie moglam sie wyproznic. Nie wiem czy to od tego. Dzisiaj w nocy nie moglam spac zwijalam sie z bolu. Jak oddaje mocz przestaje mnie na chwile ale potem znowu zaczyna. I to jest takie jakby promieniowanie do prawej nerki. Prosze o odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 2 dni czuję po prawej stronie brzucha takie promieniowanie... Gdy przekręcam się tułowiem na prawą stronę zaczyna boleć a tak to cały czas promieniuje jest to dziwne uczucie. Gdy robię gwałtowne ruchy lub wstaje boli jeszcze bardziej co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×