Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śluz i krew w kale


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córeczka ma 9 lat i odkąd pamietam miała problem ze zrobieniem kupy- stolec był raz na dwa, trzy dni. Pół roku temu w wyniku zaparcia doszło do powaznej infekcjii, kał stałw jelitach a dołem spływał tylko śluz i krew. Badania wykazały tez obecność bakterii pseudomonas i po podaniu własciwego antybiotyku na oddziale krew ustapiła. Zrobiono córce badanie rtg z wlewem kontrastowym do odbytu i uwidoczniono esicę która jest dużo dłozsza niz przeciętna długość jelita - lekarz określił to jako dodatkowa pętle, oprócz tego jelito umiejscowione jest odwrotnie. Nie uwidoczniono całego jelita gdyz mimo kilku dniowej diety i oczyszczen w górnych jego partiach dalej zalegały masy kałowe. Zdiagnozowano naszą historie jako zaparcia nawykowe. Teraz po pół roku nagle córka zaczęła robic kupy z mnóstwem śluzu i krwi - na poczatku jakby ropne i smierdzące kwaśno - teraz jest to bardziej świeża krew z dolnego odcinka odbytu, gdyz kupa jest ok i bez krwi tylko przed jej wyjsciem i po jej wyjściu leci śluz i krew. Badanie na posiew nic nie wykazało, dziecko czuje sie świetnie nic mu bnie dolega ma apetyt i jest żywe. Kupy jednak sa bardzo nie ładne nie wiem co robić, pediatra nie chciał nic przepisać tłumaczył mi o zapaleniu jelita ale nic nie podał miałam wrażenie ze nie bardzo wie co z nami zrobić. I tak zostałyśmy - córcia zupełnie zdrowa z kupami pełnymi krwi i śluzu bez zadnych nawet najmniejszych bóli... Co powinnam zrobic niech mi Pan doradzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew może wynikać z obecności zmian zapalnych w jelicie, niekoniecznie o podłożu bakteryjnym. Dobrze było by skonsultować się z oddziałem gastroenterologicznym szpitala pediatrycznego, w Warszawie np. przy ul. Działdowskiej. Trzeba rozważyć również wykonanie kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z moim synkiem lat 6.Dzisiaj miał kolonoskopie pod narkoza pobrano wycinki ,ma powiększone węzły chłonne na jelitach wszystkie inne badania morfologia wymazy sa prawidłowe co najgorsze nie robi kupy jeżeli nie dostanie laktulozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×