Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy siatka się nie przyjęła?


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze. Mój tata jest po operacji przepukliny brzucha. Po wyjściu ze szpitala miał twardy brzuch w okolicy rany pooperacyjnej. Lekarz zalecił kompresy ciepłe z sody. Strasznie dużo ropy wtedy wyleciało. Czy był to jakiś krwiak? Jeździł do szpitala na płukanie rany teraz jest już tylko niewielki wyciek, ale dostał jakiejś wysypki na brzuchu. Czy możliwe jest, że siatka się nie przyjęła? Ojciec najczęściej w spoczynku twierdzi, że czuje się tak jakby go wypełniało powietrze czy coś jest nie tak? Pozdrawiam. Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiło zropienie rany pooperacyjnej. To typowe powikłanie po operacji plastyki przepukliny, zwłaszcza z użyciem siatki. Wystarczy leczenie miejscowe i ewentualnie antybiotyk podawany doustnie. Najlepiej pobrać ropną treść na posiew i antybiogram. Po otrzymaniu wyniku zastosować antybiotyk zgodnie z wynikiem antybiogramu (celowana antybiotykoterapia). Wysypka na brzuchu może być spowodowana uczuleniem na środki odkażające stosowane miejscowo lub opatrunki albo leki stosowane doustnie (np. antybiotyk jeśli jest obecnie zażywany). Objawy jakie Pan przedstawił nie wskazują na odrzucanie wszczepu przez organizm lecz na zakażenie rany pooperacyjnej. Leczenie niestety jest dość długie, wymaga cierpliwości i zastosowania się do zaleceń lekarskich (częste kontrole). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zropienie rany po operacji plastyki przepukliny nie jest typowym powikłaniem - no chyba że stosuje się tanie siatki wykonane z nici multifilamentowej a nie z monofilamentowej. Leczenie zropiałej siatki wykonanej z plecionki jest rzeczywiście kiepskie, długotrwałe i rzadko przynosi efekty. Zropienie siatki następuje w wyniku przenoszenia zakarzenia wzdłuż siatki (efekt kapilarny wewnątrz struktury siatki). Zakarzenie samo się niestety z siebie nie wzieło. Rozumiem że stappler to lekarz więc cóż mu zostało napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam poobny przypadek a lekarz mi powiedział ze mój organizm żle toleruje siatke a gojenie sie może potrwac kilka miesięcy w moim przypadku to jest już 3 miesiąc i nadal jest rana otwarta i wylatuje wydzielina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość warszawiak

u mnie rana ropieje już 6 miesięcy -byłem u 3 lekarzy każdy mówi co innego. jeden twierdzi że się samo wchłonie po upływie jednego roku i nic nie robimy. drugi leczył mnie dwa miesiące dwoma antybiotykami na raz i to nic nie dało. trzeci mów że siatka jest zakażona i trzeba ją usunąc. wydałem na konrole i środki opatrunkowe a także konsultacje około 3 tys i dalej nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×