Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szypuła przysadki mózgowej a prolaktyna


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Oto wynik rezonansu z 15 czerwca 2009r. Badanie wykonano w sekwencjach Se T1 i FSE T2 przegladowe a także Se T1 po dożylnym podaniu kontrastu w przekrojach strzałkowych i czołowych w warstwach o grubosci 3mm. Przysadko mózgowa o wymiarach 16,7 x 7 x 7.9 mm Położenie i sygnał płata tylnego prawidłowy. Płat przedni o niezupełnie jednorodnym sygnale po dożylnym podaniu kontrastu, z nieco wyodrębniającą się ok. 3mm strefą hypointensywną w prawobocznej części - obraz nie pozwala na wykluczenie tworzącego się mikrogruczolaka. Wskazana kontrola MR. Szypuła przysadki mózgowej w płaszczyźnie czołowej krótka, położona pośrodkowo. Na przekroju strzałkowym szypuła przysadki mózgowej mierzy ok. 2.7 mm. Przepona siodła tureckiego nieco uwypuklona w części środkowej. Skżyżowanie nerwów wzrokowych i struktury zatok jamistych w normie To wynik mojego rezonansu... Moje wyniki prolaktyny 25 sierpien 2008 PRL 227.9 NORMA 72 DO 511 mIU/l PRL PO 60 MIN 5512 PRL PO 120 MIN 3298 Data badania 10 luty 2009 PRL 287.6 PRL PO 60 MIN 5678 PRL PO 120 MIN 3026 Moje pytanie brzmi czy te zmiany w przysadce są spowodowane prolaktyną? jakie badania powinnam zrobić by być pewną czy dobrze sie leczę?? czy jesli się okaze ze winny jest inny hormon a nie prolaktyna będę musiała miec wycięty ten guz? Endokrynolog mówi że to jest gruczolak... Pomózcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kamilo Napisz proszę jak przebiega proces leczenia,pewnie byłaś konsultować wyniki z neurologiem- chirurgiem. Mam ten sam problem i dopiero zaczynam chodzić z wynikami do lekarzy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×