Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w okolicach odbytu


Gość Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Ostatnimi czasu pojawił się u mnie jakby guzek w okolicach odbytu. Z zewnątrz wygląda to tak jakby to była jakaś narośl a w środku wyczuwalna jest grudka (twarda i przy mocniejszym ściśnięciu odczuwalny jest spory ból). Mogę powiedzieć, że już kiedyś miałem coś podobnego, ale zawsze po kilku dniach zanikało to - tym razem jest już około 2 tygodni i nie chce się wchłonąć. Mam pytanie co to może być i ewentualnie czy jest potrzeba leczenia specjalistycznego tego zjawiska czy cierpliwie czekać, aż może tym razem znów się wchłonie. Jest to bardzo dyskomfortowe, gdyż przy większych rozmiarach przy wydalaniu kału odczuwalny jest ból, a teraz swędzenie notoryczne. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z tym problemem należy skonsultować się najlepiej z chirurgiem ogólnym. Mogą być różne przyczyny takich guzków w okolicy ujścia odbytu. Najczęściej są to żylaki (wykrzepiały żylak) lub może to być jakiś guzek na podłożu zakażenia wirusowego (wirusem brodawczaka – dlatego takie guzki pojawiają się i znikają). Jednak aby postawić konkretną diagnozę trzeba się przebadać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ..otóż od około 3 miesięcy w okolicach odbytu pojawia się narość ( nie umiem tego określic inaczej). Narość ta jest w miare wypukła wielkości paznokcia. Po załatwieniu sie to strasznie boli i się powieksza i leci z tego przez pewnien czas ropa i krew.. Chcę zaznaczyć że około 2 tygodniu temu byłam w szpitalu i nic nie stwierdzono . Teraz mam diete bogatoresztkową do której sie stosuje i wydaje mi się że jest jeszcze gorzej. Co to może być .. Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba w tej sprawie najlepiej skonsultować się z proktologiem. Mnie trudno określić co to może być bez bezpośredniego badania. Być może to jakiś żylak odbytu lub np. polip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulina

Mam 19 lat i zauważyłam że w odbycie pojawiły sie u mnie 2 narośle.jak sie załatwiłam to niekiedy przy wypróżnianiu leci mi krew.Ogólnie przy załatwianiu mnie nic nie boli..strasznie sie boję bo moja babcia też miał rak w odbycie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stanislaw

mam maly guzek na zewnatrz przy odbycie nie boli nawet podczas wypruzniania ale boli podczas mycia jest wielkosci pestki czeresni a kolor granat mam tylko uczucie jakby miedzy posladkami cos siedzialo czy jest nasto jakis zel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuację od kilku dni i myślałem że posłucham tutaj o jakimś specyfiku na usunięcie tego bo wiadomo taka sprawa trochę irytuje nawet u lekarza czy nikt się nie zetknął z jakimś żelem który potrafi to usunąć ?? jeśli komuś coś lekarz przepisze i to zniknie to napiszcie co pomogło by można było zakupić podobny środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam duzy problem zodbytnicy wychodzi mi Guzek i jest bolesny ma 2 cm i niechce sie sam wchlonac musze wtym pomuc oprucztego mam krwawienie nawet jak mam rozwolnienie to tez eychodzi czasami po zalatwieniu mam problem zsiadaniem bo boli mocno .Bardzo prosze o pomoc bo niewiem co to jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...podczas podcierania sie poczolam bol kolo odbytu i szczerze to boli jak .....no.....jest to twarde i wielkosci pestki od wisni...mozecie mi powiedziec co to moze byc bo nie wiem czy musze sie skonsultowac z lekarzem...dodam ze mam to od dzisiaj. pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×