Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda żyła wzdłuż penisa


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat. Ostatnio na prąciu zauważyłem wyczuwalną pod skórą, na górze twardą *żyłę* biegnącą od nasady, do mniej żołędzia, gdzie wydaje się zamieniać w twardy guzek. Jest cienka i wydaje się jakby wrośnięta w członek, wyczuwam ją zarówno podczas wzwodu jak i w stanie spoczynku. Nie jest bolesna i nie występują żadne inne objawy, mimo to zaniepokoiłem się dość mocno. Wydaje mi się również, że ciała jamiste są jakby twardsze w stanie spoczynku, choć może to być tylko moje wrażenie. Również ciało gąbczaste wydaje mi się twarde i w pewnym sensie połączone z tą żyłą. Czy może być to zmiana nowotworowa? Jeśli nie to co? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Rozważam wizytę u urologa, niestety z powodów problemów finansowych byłaby ona nieco kłopotliwa, dlatego pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czym jest ta stwardniała żyła zakończona guzkiem bez badania. Z opisu wynika, że to nic groźnego, lecz żeby upewnić się należałoby skonsultować się z urologiem (albo chociaż z lekarzem pierwszego kontaktu). Może to być tylko odczynowo, zapalnie zmieniona żyła grzbietowa prącia zakończona niewielkim poszerzeniem. Praktycznie stan taki powinien samoistnie się wycofać. Można spróbować zastosować ewentualnie żel z heparyną (np. Lioton 1000). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem po niedawno odbytej operacji przepukliny w pachwinie. Jakieś 2 tyg, po zabiegu też pojawiła mi się dokładnie taka sama jakby napięta kreska wzdłóż penisa. Jest twarda i ciągnie się od samej nasady wzdłóż aż do żołędzia. Jest dokładnie jak u Rafała - nie boli ale zaczyna kiedy prubujesz zgiąć penisa w stanie wzwodu do dołu lub jak mocno naciśnie się tą żyłkę. Trwa to już jakieś półtora tygodnia, nieprzyglądałem się wcześniej ale nawet na żołędziu wystąpiła trudno widoczne ale jednak do zauważenia napięcie żylne. Byłem z tym u lekarza chirurga, powiedział że to być może dźwigacz jąder ale tak generalnie powiedział też abym się tym nie martwił wogóle bo to z czasem może zniknąć a jeśli nie to uatrakcyjnie tylko życie erotyczne mojej partnerki. Ja jednak się denerwuje i boje się czy coś mi tam niepęknie. Marcin, czy objawy ustąpiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×