Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nabrzmiała rana po operacji ropnia okołoodbytniczego


Gość Artek i Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artek i Ania

Jestem już 3 miesiące po zabiegu nacięcia ropnia około odbytniczego..Robiłem nasiadówki z kory dębu i okłady z rywanolu.Cały czas wypływa z rany ropa i krew.Rana powoli zarasta i wtedy zaczyna się problem.Rana nabrzmiewa i robi sie czerwona,gromadzi się ropa.Muszę co kilka dni ranę naciskać, aby wydobyła się ta ropa. Co mam robić? Nie dopuszczać do zagojenia się rany? Boję się czy nie dojdzie do nawrotu i wzrostu ropnia.Stosować jakieś maści?Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję. Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu potrzebna jest cierpliwość. Ja ze swojego doświadczenia mógłbym powiedzieć że to dopiero trzy tygodnie bo te sprawy leczy się długo. Można też udać się na USG transrektalne będzie wiadomo czy jest przetoka czy jej nie ma i czy czasem nie gromadzi się tam ropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

Mam taki sam problem, ale trwa on zdecydowanie dłużej! :-( Chodzę już z taką raną na brzuchu przy prawym łuku biodrowym (po dawnej operacji) 9miesięcy! W szpitalu byłam z tym 3 razy zawsze na 3dni. Tam tylko podstawowe badania w tym usg dopochwowe, dużo leków - po wypisie żadnych. Kontrole mam cały czas, obecnie mam też maść jakąś na receptę, stosuję 2 razy dziennie, opatrunki i BEZ POPRAWY - jak ropa zbierała się tak się zbiera i wycieka. CO MAM ROBIĆ?? Kontrolę mam niedługo, pomóżcie! Czasem mam wrażenie jakby lekarze nie mogli sobie z tym poradzić i mnie tylko odsylali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

+ zaznacze, że ostatnim razem trafiłam do szpitala z gorączką 39,1, dziwnie śmierdzącym gęstym brązowym wyciekiem - jednorazowo taki wyciek pewnej nocy przy silnych bólach brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×