Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy wyciągnięcie drenu po operacji tarczycy boli?


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

5 m-cy temu miałam operację całkowitego usunięcia tarczycy. Dreny wyciągnięto mi dobę po operacji. Nic nie bolało tylko takie dziwne uczucie przez sekunde... w moim przypadku robiła to studentka- stażystka przy instruktażu chirurga. Tak więc nieco się stresowałam widząc jej roztrzęsione ręce gdy odcinała mi rurki brzytwą i potem jak wyciągała pozostałość z szyji... Ale generalnie luzik.. nie masz się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na świeżo po wyciągnięciu drenu. 5 dni temu mnie uwolnili od tej zdobyczy współczesnej medycyny. Nie boli, a mówi Ci to Pierwsza Panikara III Rzplitej. Odczucia? hmm... mi się to skojarzyło z takim wewnętrznym *chlip*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morfinka

Jeśli ktoś dał radę na operacji i przeszedł przez nią bez mrugnięcia okiem a boi się drenu to dla mnie jakaś dziwna sprawa...Ja zawsze powtarzam, żebyśmy tylko takie problemy mieli jak wyciągnięcie drenu czy blizna po operacji. Operację miałam miesiąc temu. Dobę po operacji uwolnili mnie z drenu i już wtedy chciałam góry przenosić.Dren bardzo utrudniał wizyty w toalecie i spanie w nocy, ale zero bólu, zero stresu, zero czegokolwiek. Więc drodzy internauci, nie bójcie się drenu ani szwów, bo to jest absolutnie bzdurna małostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orsola 95

Usunięcie drenu to pikuś. U mnie się *przychaczył* i pielęgiarka nie chciała sama kombinować. Lekarz doszedł, pociągnął raz i nic, docisnął palcem pod spodem ( to akurat nie było miłe) i wyciągnął. Wrażenie wysuwania się rurki bezcenne i praktycznie zupełnie bezbolesne. To już eksterminacja szwów potrafi bardziej boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyciąganiu faktycznie boli, koleżanka mi mówiła jak miała kilka dni przede mną ten zabieg. Ja poszukałam i znalazłam, że da się temu zapobiec. Kupiłam krem znieczulający swiss medical na stronie naporost.pl przyszło bardzo szybko i było najtaniej w stosunku do aptek czy innych stron. Wystarczy, że posmarujesz sobie cienką warstwę w miejscu drenażu i nie będzie nic boleć. Polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. To macie szczęście. Ja miałam. Dren już 4 razy usuwany. W życiu nie doświadczylam gorszego bolu. 3 razy zemdlalam, czwarty wytrzymałam i żałuję, lepiej odjechać. Po usunięciu też boli, jakby dalej cię ktoś kroil skalpelem. Masakra jakaś. Mam nadzieję, że już nigdy w życiu nie będę musiała doświadczyc tego bólu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×