Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz kręgosłupa


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam.opis;ubytek osteolityczny w zakresie trzonu l5 dużych rozmiarów,większy niż w badaniu przedoperacyjnym.prawoboczną część kanału kręgowego oraz lożę po zniszczonym łuku wypełnia jednorodna masa lita o charakterze rozrostowym.wniosek:wznowa procesu nowotworowego.operacja pierwsza pół roku wstecz.ten opis z 2 pażdziernika.co pan o tym sądzi?pozdrawiam i czekam na opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bożena.

Witam. Może uda mi się znaleźć kogoś kto miał podobny zabieg jak ja i wymienimy informację. W wyniku przerzutów raka piersi miałam guz kręgosłupa w odcinku L3 i L4. Od 4 miesięcy jestem po zabiegu resekcji kręgów i stabilizacji kręgosłupa - dostęp tylny oraz boczny. Jestem pocięta bardzo. Czytając to forum widzę w jakiej dobrej formie jestem. Oczywiście odczuwam dyskomfort w odcinku lędźwiowym. Po zabiegu byłam w szpitalu 2 tygodnie, uczyłam się chodzić, ból był duży, ale do wytrzymania. Szybko - ok. miesiąc - odstawiłam leki przeciwbólowe. po 4 miesiącach chodzę już pewnie, bez kul, mam tylko zdrętwiałą nogę i bok po operowanej stronie. Ale powoli wraca czucie. No i najważniejsze - na chwilę obecną nie mam raka! Oczywiście jestem pod uważną kontrolą lekarzy. Jestem im niezwykle wdzięczna za mój cud. Nie mam rehabilitacji, bo nie mogę. Chodzę jeszcze w gorsecie, mam się oszczędzać już zawsze. Ale w obecnym stanie da się żyć.Jestem samodzielna, nic mnie nie boli. Czy ktoś przechodził taką operację? A jeśli tak czy też tak szybko doszedł do siebie? I jak to wygląda na przyszłość? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×